Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem tud egyedül játszani?

Miért nem tud egyedül játszani?

Figyelt kérdés

2 gyerekem van. A nagyobbik áprilisban töltötte a 3 évet. Akkor kezdte az ovit. 2 hónapot járt, szerette. Most itthon van nyáriszüneten.

Ovi elött olyan jó volt. Délelött eljátszott, délután is sokszor feltalálta magát.


Amióta nincs ovi, azota pedig semmit nem tud egyedül. Mást se hallgatok egész nap, csak anya játszál, anya nézd velem a mesét, anya gyere velem pisilni... stb...


Egyszerűen nem hagy élni.

Kb semmit nem tudok tőle csinálni, mert csak szenved, hisztizik, nyüszög.


Nem tehetem meg, hogy egész nap csak vele játszak, ott a főzés, a takarítás, a huga...


Emellett állandóan szerepjátékozni akar. Én képtelen vagyok rá. 10 percig birom, és egyszerüen kifutnék a világból.

Szívesen színeznék, rajzolnék, építenék, csinálnék bármit. De nem, neki csak az jó, hogy ő van az egyik autóval, én a másikkal, és beszélgetni, törteneteket kitalálni. Nekem ez nem megy. Ami fele terelném, az meg őt nem érdekli.

Valami tanácsot kérlek adjatok, mert belebolondulok a nyárba komolyan.


2022. júl. 3. 15:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy azért lehet ez, mert közösségben volt. Ott mindent együtt csinálnak a gyerekek, sokszor még a wc-re is kísérgeti egymást folyamatosan.


Ismerős, én se szeretem a szerepjátékot. Sose szerettem. Meg már kicsinek is herótom volt attól, hogy megy a szerepjáték, és akkor az egyik közbeszól, hogy "Mondjuk csináljuk azt, hogy neked beszorul a lábad egy szikla alá, mi keresünk, megtalálunk és kimentünk, de lebénul a lábad egy életre.".

2022. júl. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%
Határozottan megmondod, hogy most nem érsz rá. Ha hisztizik, ne törődj vele. Ha látja, hogy hiába hisztizik, abba fogja hagyni.
2022. júl. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%

Kb. 10-15 év és azt fogod mondani, hogy de jó lenne vele beszélgetni, filmezni stb. csak Ő már nem az anyukája társaságára fog vágyni. :)


Amúgy sok magnézium (komolyan) és kitartás, ez csak egy időszak, elmúlik. Addig is próbáld belevonni a saját szintjén a házimunkába, játékosan. Menni fog!

2022. júl. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Egy 3 éves univerzumában neked csak és kizárólag azba dolgod, hogy őt szórakoztasd és kiszolgáld. Kiborító, de teljesen normális. Szokd meg, ez van.
2022. júl. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%
Ha nem az anya irányítja a 3 éves gyereket, hanem a gyerek az anyját, komoly gondok lesznek vele kamaszkorában.
2022. júl. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

3!

A beszélgetéssel, filmezéssel semmi bajom. Ismétlem, a szerepjátekok azok, amiket gyűlölök. Ő pedig 24ből 28órát csak ezt csinálná velem kettesben.


4!

En nem bazárimajom vagyok, hogy egész nap szórakoztassam, csak és kizarólag őt.

Törődök vele. Próbálom mindenbe bevonni. Elterelni a szerepjátékokról a figyelmét. De egyszerüen masra nem hajlandó. Ha játszok vele 1 órát, vagy ha az apja itthon van akár egy délelöttöt, neki az sem elég.


5!

Ebben teljesseggel egyetértek. Ezért sem megyek bele, hogy csak ő diktaljon, nem játszok vele minden nyekkenésre. Ha nem megyek, akkor meg jön a hiszti

2022. júl. 3. 16:06
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg az nem működik, hogy azt játszátok, hogy takarítónők vagytok és rendbe kell rakni a kliens konyháját?


Jobban élvezed te is, ha látod a hasznát. Én pl. a ruhákat mindig úgy raktam el, hogy kinyitottam a fürdőszobában az összes szekrényajtót és azt játszottam, hogy a vadnyugaton egy sörözőben vagyok, ahol a tesóm felvette a rendelést és nekem meg el kellett raknom a ruhákat, mire megérkezett a következő.

2022. júl. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a kistesó? Nem lehet, hogy a nagyobbik egyszerűen féltékeny?
2022. júl. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%
Nézz erre úgy, mint egy befektetés. Azért kell vele most játszani, és igen szerepjátékot, mert ő azt szeretné, hogy a jó kapcsolat kialakuljon, hogy legyenek pozitív emlékei veled kapcsolatban. Hogy érezze, hogy minőségi időt töltesz vele - és a minőségi idő nem az, amit te annak gondolsz, hanem amit ő. Ha mindig lekoptatod, az ugyanúgy beépül, csak épp negatívan.
2022. júl. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

7!

Próbálkoztam ilyenekkel. Nem érdekli. Csak a kisautóval/traktorokkal/dínókkal való szerepjáték.


8!

9 hónapos. Mikor kicsi volt, 1000x többet foglalkoztam vele mint most. Akkor nem volt féltékeny


9!

Köszi

2022. júl. 3. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!