Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3,5 éves kislányom semmivel...

3,5 éves kislányom semmivel sem hajlandó egyedül játszani. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Még színezni is csak úgy hajlandó, ha én is színezek mellette. Szeret kirakózni, de hoz nekem egy másik kirakót, hogy addig rakjam azt én. Ha nem rakom, akkor Ő sem, vagy addig nyaggat, hisztizik, amíg vagy össze nem veszünk, vagy megadom magam, és inkább leülök Vele játszani.


Sokat foglalkozunk Vele, és mindig is sokat foglalkoztunk. Nagyon okos, de rettentően akaratos. Nem tágít attól, amit kitalál.

2 hónapos a kistestvére, de Ő szinte csak eszik, és alszik. A nap jelentős részében csak Vele foglalkozunk a férjemmel.


Már kezd elég megterhelő lenni, hogy 3,5 éves létére állandó foglalkoztatást igényel. Egy percre sem hagy minket egyedül, vagy játszik el a szobájában. Akármit csinálok mellettem van. Jobb esetben együtt csinálja velem, amit nekem kell, és segít. Rosszabb esetben nem hagyja, hogy bármit is csináljak, csak hisztizik, hogy hova menjek, és mit játszak Vele.


Mit tehetnék, hogy kialakuljon ebben egy arany középút?


2022. jan. 20. 12:07
 1/2 anonim ***** válasza:
60%
Olvass utána a határszabásnak és a (dedikált) gyerekidőnek. A Kapcsolódó nevelés oldal cikkeit ajánlom.
2022. jan. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen volt a kisfiam 4 éves koráig. Már 2,5 évesen is bíztattuk az egyedüli játékra, de nem nagyon értünk el sikereket. Szerintem neki meg kellett érnie rá, nem tudok másra gondolni.

Én azzal próbálkoztam, hogy egy-egy házimunka ideéig kértem, hogy játsszon egyedül. Pl. Most menj vissza autózni, amíg kipakolom a mosogatógépet. Ha végeztem, játszom veled. Vagy hisztizett végig vagy kipakolta a konyhába a játékait vagy ki-be rohangált a játékok és a konyha között.

Ma már hazajön az oviból, akár fél órát is eljátszik egyedül, akkor is, ha mellette vagyunk. Mostanra lett igénye rá.

2022. jan. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!