Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van rossz kedve amióta...

Miért van rossz kedve amióta oviba jár? Észrevettem hogy már alig van olyan jó kedve amióta oviba jár. Itthon is csak egyedül akar játszani beszélni nem nagyon akar miért lett ilyen?

Figyelt kérdés
Most lesz 4 Éves.
2019. ápr. 14. 17:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, hogy molesztálta egy pedofil pap. Azokból igazán sok van manapság.
2019. ápr. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező!

Egy csomó dolgot le kéne még írnod.

Mióta jár oviba? Milyen volt a beszoktatás? Sokat sírt az elején? Kezdettől rossz kedve volt utána otthon? Az óvónők mit mondanak róla: hogyan érzi magát ott? Jókedvű-e, játszik-e az óvodában? Hogyan fogadja szünet vagy betegség vagy akár egy hosszú hétvége után, hogy újra oviba kell mennie?

2019. ápr. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Szeptembertol jar oviba ,igen sokat sírt az elején és mondta hogy nem akar oda menni de elmondtam neki vagy százszor hogy muszáj ott lennie nem tudok mit csinálni nekem dolgoznom kell. Eddig játszott a többiekkel most nem, inkabb egyedül játszik.
2019. ápr. 14. 17:41
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Egyszóval nem tudsz olyanról, hogy bántaná valaki, vagy rossz légkört teremtenének az óvónők.

Ha az elején még játszott a többiekkel, most meg nem, akkor őszintén szólva tippem sincs. Én a helyedben beszélgetnék az óvónőkkel és fölvetném, hogy ne vigyem-e el pszichológushoz kideríteni, mi a baj. Ha nem tartanák kifejezetten rossz ötletnek (persze érvekkel alátámasztva), akkor el is vinném.


Természetesen, ha otthon olyan változás van, amit nem említettél (pl. kistestvér érkezett, válás vagy válásközeli állapot van), akkor ezek lehetnének magyarázatok.

2019. ápr. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
21%
Te hogy viseled, hogy többé nincs veled 0-24-ben a gyerek? Te örömmel mész dolgozni?
2019. ápr. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

Nem azt kell mondani, hogy muszáj mennie, hanem azt, hogy ott neki nagyon jó. Sokszor ha a szülő is szorongva hagyja ott a gyereket, azt a gyerek átveszi. Mindenképp bátorítsd, hogy ott sok játék van, korabeli gyerekek, és itthon már uncsi lenne neki. Kérdezgesd, hogy milyen volt a napja, kivel játszott, milyenek az óvónők. Lehet, hogy bántja valaki, csak nem meri elmondani. Az óvónőkkel is beszélnék.

A pszichológust nagyon rossz ötletnek tartom, igazából manapság már divat mindennel pszichológushoz rohanni a gyerekekkel, de igazából nem tudnak segíteni, csak a bűntudatot keltik a szülőkben, hogy minden a te hibád. Nekem sajnos muszáj hordanom a fiamat, mert hajtépési kényszere van, de 1 év alatt már a 3.hoz járunk, semmit nem csinálnak vele, sőt a legutóbbi megmondta őszintén, hogy halvány gőze sincs, hogy mit kéne csinálni a gyerekkel. Beszélgetnek, de amit ott elmond, azt elmondta nekem is, és a csaj sem tud jobb ötleteket adni, mint én.

Így most már csak havonta egyszer viszem, hogy ne mondják, hogy nem viszem, de semmi értelme a világon. Nem lehet a gyereknek olyan baja, amit otthon ne tudnál megoldani, és majd egy idegen segít ebben.

2019. ápr. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem se úgy kommunikáld hogy mennie kell mert neked dolgoznod kell. Hanem hogy csupa jó dolog várja ott, és hogy hamarosan találkoztok megint. Óvónőt is megkérdezheted hogy ott hogyan viselkedik, történt e bármi amitől megváltozott.
2019. ápr. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#5 Nem megyek örömmel dolgozni.

Holnap beszélek az ovónövel.

2019. ápr. 14. 21:37
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

#6: "Nem lehet a gyereknek olyan baja, amit otthon ne tudnál megoldani, és majd egy idegen segít ebben."


Ez ostobaság.

Ha (testi) betegsége van, akkor is elviszed egy idegenhez (=orvoshoz), legalábbis remélem, és nem abból indulsz ki, hogy nem lehet olyan baja, amit otthon ne tudnál megoldni és majd egy idegen segít ebben.

Folytatva az analógiát: ahogy nem minden betegséget tudnak az orvosok sem földeríteni és meggyógyítani, logikus, hogy pszichológusnál is előfordulhat ez. Lehet, hogy azért, mert a probléma olyan. Lehet, hogy a pszichológus nem áll helyzete magaslatán. Ahogyan egy orvosnál is előfordulhat ugyanez. Attól még másoknak lehet, hogy tudnak segíteni, kár előre sutba dobni ezt a lehetőséget.

2019. ápr. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%

18:06-os remekül megfogalmazta, hogy nem az árnyoldalát kell hangsúlyozni a gyermek számára, hanem a pozitív oldalát: csak olaj a tűzre, hogy "bocs, de anya nem tudja ezt, nem tudja azt, nem tud ott lenni, értsd meg" stb. A gyerek nem is igazán érti, amíg óvodás.


Viszont a pozitívum, a bátorítás segíti, plusz az, ha számára érthető a megfogalmazás: "Kicsim, nyugodtan játszhatsz megint a többiekkel, anya alig várja, hogy érted tudjon menni, és meglásd, úgy elrepül az idő, hogy csak na, és anya máris megy érted. :)" Valahogy így.

2019. ápr. 16. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!