Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez normális viselkedés egy 3...

Ez normális viselkedés egy 3 éves dackorszakostól? Vagy én rontottam el valamit nagyon?

Figyelt kérdés

Kezd az idegrendszerem a határaihoz érni... Alapvetően a koránál és kortársainál magasabban okos, sokkal előrébb tart agyilag. Választékosan és gyönyörűen tisztán beszél, minden idegen is megérti. Brutál okos, mindent tud, mindent megjegyez.

De ahogy viselkedik...

Ha mondok valamit, mintha meg se hallaná. Csak akkor ha felemelem a hangom vagy fenyegetek.

Ha megkérem, hogy most ne menjen be a konyhába, az első dolga, hogy bemegy

Ha megkérem, hogy ne nyomkodja a bibimet, nem hallja meg. Ha erősebben szólok rá, akkor elkezdi 1 centivel arrébb nyomkodni és ha rászólok, akkor jön, hogy de hát most nem is nyúlt hozzá.

Ha épp nincs dráma, akkor kitalál valamit a semmiből és elkezd rajta cirkuszolni, ordít, csapkod, hajigál


Minden napunk ezzel telik, már kifogytam az eszközökből, de legfőképp a türelmemből. Már ott tartok, hogy a legkisebb hülyeségre is robbanok. Főleg ha aznap már a sokadik.


Alapvetően nem gondolnám magam rossz anyának, de kezdem azt érezni, hogy mégis az vagyok és az én hibámból lett ilyen...


2022. júl. 6. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
És kovetkezménye van a rosszaságnak vagy kifogy annyiban hogy ne ,aztán ordibalas? Bünti nincs?
2022. júl. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%
Enyem 2,5 eves..fiu. ugyanez. Direkt rossz,pedig tudja h nem szabad,rombol dobal is. Neha nekem jon. Hogy kene büntetni? Azt sem tudja mi a sarokban allas,vagy szeken ules ,nem marad ott. Az egyetlen kincse,mindene a cumi. Most azt vegyem el? Hanyasig ordit utana. Apjatol fel,de en vagyok vele egesz nap itthon. En mar rahuztam parszor a pelusra es kezere is. Le se tojja. Cafatokban vannak au idegeim,neha sirogorcsot kapok es migrenes lettem,pedig soha eletemben nem voltam fejfajos. Szerintem siman rosszak+dackorszak. Ha elmondom 150*,akkor is megcsinalja 151.alkalommal is..en elfaradtam. Haziorvos es vedono szerint ilyenkor kell kozossegbe adni,majd ott "elkinlodnak" vele.
2022. júl. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Első: van. Büntiszék, játékelvétel, nem nézhet mesét, elküldöm az asztaltól, ha evés közben viselkedik csúnyán stb. Viszonylag következetes szülőnek gondolom magam, de persze én sem tudom mindig tökéletesen csinálni
2022. júl. 6. 20:13
 4/11 anonim ***** válasza:
8%
Nem elkinlodni kell kedves anyukák, hanem nevelni!
2022. júl. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
4#es,szeretettel várlak. Mindenki kivan tole par ora sikitos siros hiszti utan. Nem,nem hagyja abba,nem tudjuk betorni. Mar vizet is kapott. Annal jobban bevadul. Talan ha beszel,majd könnyebb lesz vele. De egyelore baromi nehez, minden nap egy kuzdelem. Ezt csak azt tudja,akinek ilyem gyerek.jutott. a nagylanyom egy alom gyerek volt. Azzal barhova el lehetett menni, 2 evesen vegigult 2 orakat az etteremben. A kicsivel sehova nem merunk elmenni,mert eg a pofank. A kezunk se fogja megy,kilepunk,es vilagga szalad. Aztan fussunk utana gerincservvel... Babakocsiba kotve kozlekedunk csak. Nah mindegy,hiaba magyarazom. Kerdezo,en megertelek. Kesobb biztos jobb lesz,egyelore ki kell birni,en ugy gondolom 4 eves korukig kivsit megjon az eszuk majd legkesobb.
2022. júl. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

"Alapvetően a koránál és kortársainál magasabban okos, sokkal előrébb tart agyilag. Választékosan és gyönyörűen tisztán beszél, minden idegen is megérti. Brutál okos, mindent tud, mindent megjegyez."



Azzal ugye tisztában vagy, hogy 10ből 9 anya ezt mondja a gyerekéről....


Ha valóban ennyire okos lenne, nem született volna ez a poszt

2022. júl. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Azért ez nem csak az én fejemben létezik... A védőnő a státuszvizsgálaton áthívta az irodából a többi védőnőt, hogy hallgassák meg a gyereket, mert nem sok ilyet látni ebben a korban (pedig ők nem csak 1-2 gyereket látnak).

Szóval nem az elfogultság beszél belőlem, hanem mások visszajelzései is ezt mutatják.

2022. júl. 6. 20:50
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A megkésett fejlődésű gyerekem volt ilyen illetve rosszabb, aki nemhogy előrébb, hanem a korosztálya után kullogott ezernyi fejlesztés ellenére.

Az ép 3 évesemmel mindent meg lehet beszélni és álom vele a dackorszak. Próbálkozik, kiborul, de rá hatnak az észérvek, míg a testvérére ennyi idősen semmi.

2022. júl. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%

Hát, most lehet nem leszek jófej, mert nekem viszonylag normális gyerekem van, így nem tudok nyilatkozni, de én azt látom, hogy a gyerekeknél is ugyanúgy vannak személyiség típusok, mint a felnőtteknél, egyik hangosabb, másik agresszívabb, lassabb, ügyesebb, kisangyal, kisördög, tudjátok miről beszélek, viszont ez már kicsi kortól kezdve látszik.


Nekem ne mondja senki, hogy felkelt a gyerek 3 évesen és bevadult, pedig előtte egy kisangyal volt, aki mellett aztán bármit lehetett csinálni tökéletes harmóniában volt a kis lelke. Na nem, én láttam már sok gyereket, és ez pici kortól látszódik milyen lesz. Inkább a felkészületlenség az ami probléma, hogy nincs terv, csak mindenki várja a kisangyal gyerekét, és ha nem az akkor addig vár amíg az nem lesz, de ugye nem lesz az… sajnos ez szerintem látszódott már akár féléves, egyéves korában is, hogy vele nehezebb, nem olyan, nyűgösebb, több emberes, nem alszik jól, és a többi, ilyenkor ha az anyuka nem tudja jól kezelni a gyereket érdemes elmenni tanácsadóhoz, mert egy gyereket el kell kezdeni nevelni, és az régen rossz ha 3 évesen ott tartotok, hogy egyáltalán nincs semmilyen renoméd a gyerek előtt. És szomorú kimondani ezt de ez nem egészséges szülő-gyerek kapcsolat. Én nem vagyok a gyerekemmel szőrös szívű, nagyon hosszú a póráz amin van, de tudja hogy ami nem, az nem, és ha van is kis hiszti utána akkor sem fordul ki magából és megyünk át ördögűzőbe. Mondom nekem nem problémás a gyerekem, nem vagyok nevelési tanácsadó, de ha a gyerekemmel ilyen gondok lettek volna már rég elvittem volna és kértem volna segítséget, mert ez senkinek nem jó így. Még te azért időben vagy, nincs teljesen elrontva a gyerek, de el kell gondolkodni, hogy vagy megtudod oldani egyedül, vagy kérsz szakmai támogatást, különben az élet tanítja meg ahogy esik úgy puffan módra

2022. júl. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%

9-es jól mondja szerintem. Azért nem egyik napról a másikra lesz ilyen egy gyerek.

Szerintem is lázadó személyiség, hiába okos nagyon (én elhiszem).



Nekem is van egy dackorszakos 2 és fél éves lányom, de nem gonoszkodik meg rosszalkodik direkt, hanem csak ha valamit nagyon akar, akkor tud hisztizni rendesen.

2022. júl. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!