Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ilyen esetben mit tudnék...

Ilyen esetben mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés

Ma a kislányom keresztanyjanak a fiának szulinapja volt, átmentünk felkoszonteni.

Játék közben mikor a kislanyomnal volt a kisfiú új játéka fogta a kisfiú és - nem gyengén - felpofozta a gyermekem és meg is rúgta .

kislányom bekonnyezett és görbült a szája és mondta h kérem vissza.


Ilyen esetben mit csinaljak?


Szívem szerint úgy nyakon kentem volna a gyereket...

Anyja megkérdezte a fiát h miért tette amit.

Ő elmondta, hogy azért mert elvette az új játékát.

Anyuka meg annyit mondott:

Értem, ő is játszhat vele, ne csapd meg legközelebb.



Volt már ilyenre korábban is példa, hogy bántotta, de akkor egyből eljöttünk, vagy ÉN(!) leszídtam.


Beszéltem már a keresztanyával is finoman, hogy őt nem zavarja e az, hogy a gyereke arra büszke ha agresszív viselkedést mutat ?


Van, hogy random rá visít a másikra (legyen az bárki , gyerek felnőtt ) és megdobálja ami épp a kezébe akad és nevet, hogy a másiknak fáj…


Kislányom 2 éves múlt, a kisfiú 3 éves lett…


Most kezdik az ovit szeptemberben , de szerencsére nem egy intézményben.


Viszont rokoni szál is fűz a keresztanya családhoz, nem csak a kereszténység, szóval a kérdésem adott. Ilyen esetben mit tudok tenni, hogy kivédjük ezeket a helyzeteket?


Nem gyakran találkozunk , s nem mindig történik ilyen. De kb. 5 alkalomból 3x biztos…


Nem csak kislanyommal viselkedik így, hanem a szomszéd kisfiúval / kislánnyal is. Felnőttekkel is. Volt, hogy a nagyapjára rácsapott , mert nem az volt amit akart…


Elhiszem, hogy életkori sajátosság az akarat érvényesítése, de úgy gondolom, hogy ezek már túl mennek minden határon.


Válaszaitokat előre is köszönöm!



2022. ápr. 29. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Kerülöd. Ha mégis menni kell, a gyereket nem viszed, vagy marad az öledben, nem engeded a kisfiú közelébe.
2022. ápr. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
A gyereket nem tudod az anyja helyett nevelni. Annyit tehetsz, hogy a saját gyerekedet távol tartod tőle, amennyire tudod.
2022. ápr. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

"Beszéltem már a keresztanyával is finoman, hogy őt nem zavarja e az, hogy a gyereke arra büszke ha agresszív viselkedést mutat ?"


"Szívem szerint úgy nyakon kentem volna a gyereket..."


Szóval te is agresszióval reagáltál volna legszívesebben. Csak te tudtál uralkodni magadon, a 3 éves gyerek meg még nem.

2022. ápr. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Valóban agresszió lépett fel bennem, nem tagadom. De bennem inkább a védelmezői ösztön került felszínre.


A kislányom is van, hogy agresszívan próbálna valamit kezelni, de akkor elmagyarázom, hogy ez miért nem helyes, s mit csináljon helyette.

2 évesen is megérti, nem hogy egy 3 éves…

Ha a kisfiúnak próbálnám elmagyarázni,akkor passzív ellenállást mutat, majd “csak azért is” alapon folytatja ahol elkezdte.



#1 #2

Igen, nem találkozunk gyakran. Ha születésnap / névnap van akkor, illetve néha ha összefutunk a játszótéren, vagy az utcán…

Viszont azt nem lehet kivitelezni, hogy az olemben üljön a két évesem egész idő alatt . :)

2022. ápr. 29. 21:54
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Irracionális dolog egy 3 évestől azt várni, hogy minden helyzetben megfelelően reagáljon és helyén kezelje az indulatait.Nekik ez még nem megy.Az egy másik dolog hogy nem hagyom megütni magam és mást sem.2 ekkor gyerek ég és föld,ott kell legyen rajta,rajtuk folyamatosan a szemetek és a megfelelő időben közbe avatkozni.Ha kell kiemelni a kisebbet a helyzetből,raszolni a nagyobbra vagy csak simán szétválasztani őket aztán annyi.

Rossz nézni ha sérelem éri a gyerekem? Igen.Az enyémet is lökte már fel idősebb gyerek.Nekem is xarul esett,de azért még tudom hogy a másik gyerek se ördögtől való...

2022. ápr. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát nézd, az én gyerekem is az a kategória, aki néhanapján csapkodós, régebben harapott is (nem, nem így neveltem, elítélem az agressziót, itthon sem ütjük-verjük egymást). Tényleg igaz, hogy az életkorral elhagyja. Viszont az is igaz, hogy nagyon nehéz JÓL lereagálni. Elhiszem, hogy baromi rossz látni, mikor sérelem éri a gyereked, az enyémet is volt, hogy arcon dobta homokkal a semmiből egy másik gyerek, olyan is, hogy a nála fél évvel kisebb szomszéd gyerek akkorát taszított rajta, hogy a fejét esés közben a szekrénybe vágta, pedig mindkétszer ott voltam egy karnyújtásnyira tőle. A csapkodással az a helyzet, hogy ha rászólsz kb semmit nem ér általában, mert a gyerek felfokozott érzelmi állapotban van. Ha te is ütsz, pozitívan megerősíted a gyerekben, hogy igen, ez amúgy jó megoldás, mert anya is ezt csinálja válaszul velem. Ha meg állandóan hatalmas patáliát csapsz a dolog körül, akkor a gyerek összeköti az ütést azzal, hogy vele foglalkozol (még akkor is, ha nem pozitív értelemben), és ha majd egy kis figyelmet akar kicsikarni megint az ütéshez nyúl, mint lehetséges eszközhöz. Tudom nehéz megérteni olyan szülőként, akinek a gyereke ilyen értelemben nem problémás, de én az elmúlt másfél évben azért már kb minden kezelési módszert végigpróbáltam. A legjobb, ha anyuka kiszakítja a gyereket az adott helyzetből (közös játéknál pl. felállítja, arrébb viszi, majd mikor már elszakadt az adott helyzettől, akkor megbeszéli vele higgadt hangon, hogy ez miért nem helyes). Elhiszem, hogy téged és a gyereked sértett ez, baromi kellemetlen szituáció tényleg, de az sem lett volna megoldás, ha anyuka agyba-főbe veri előttetek a gyereket, max neked lehetett volna(?) elégtétel. Megoldás, hogy kerülitek a gyereket, vagy ha a másik anyuka hagyja alkalmazod a fent leírt kivonós-megbeszélős módszert. De amúgy arra készülj fel, hogy az oviban napi szinten sokkal durvább dolgok is megeshetnek, főleg ha a lányod lesz az egyik legkisebb. Az én lányom is szeptemberben megy oviba, és nincsenek illúzióim azt illetően, hogy nem fogja a rövidebbet húzni (biztos ő is lesz majd “bűnös” is), de az óvónő sem tud majd mindig ott lenni és közbeavatkozni.
2022. ápr. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Itt van amúgy egy pszichológus videója a témában, hallgasd meg ha érdekel:

[link]

2022. ápr. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!