Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor kezdtétek el a “csajosko...

Mikor kezdtétek el a “csajoskodós” dolgokat a kislányotokkal?

Figyelt kérdés
3,5 éves a kislányom és gondoltam veszek neki ilyen haj díszító szettet, gyöngyök és hasonló díszek vannak benne. Korai szerintetek? Gondoltam gyerek körömlakkra is, hogy néha használnak. Velem Anyu nem csinált ilyeneket ès olyan béna vagyok a sminkelésben és minden csajos dologban.
2022. júl. 9. 20:10
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%
Hajas dolgok mehetnek szerintem, személy szerint körömlakk nem szimpi, de nem nézek le senkit miatta.
2022. júl. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
64%
Én lehet nem kennék a hajára még semmit, meg a körmére. Ehhez talan még fiatal, meg ilyenkor ezek nagyon gyengék, és nem gondolom, hogy ilyen festék jót tesz neki. De ilyen gyöngyöket vagy csillogos csajos hajbavalót, valamit amit kifesthet akar eg, tincset es beletűzi a hajába vennék neki.
2022. júl. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
54%

Soha?

A hajbavalók kivételével (félévesen már hosszú haja volt), semmi extra "csajosat" nem csinálunk a 6 éves lányommal. Még fülbevalója sincs, eddig nem kért. "Csajos" ő anélkül is. Imádja nézegetni magát a tükörben, illegni-billegni, szoknyában piruettezni...majd tetőtől talpig összekenni magát sárral, homokkal.

Én nem sminkelek, max. tone up fényvédő. Nincs festve se a hajam, se a körmöm. Nem szeretem ezeket, nem lennék benne hiteles. Ettől függetlenül csinosnak, nőiesnek érzem magam, ezt akarom átadni.

2022. júl. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
69%
Nem kell smink meg körömlakk, ha te se használod.
2022. júl. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
38%
Én sminkelek, műkörmöm van, nőiesen öltözök, edzeni járok. Edzésre pl babakora óta jön velem (nekünk ez csajos program, mert barátnőkkel megyek és csak lányok vannak). 2 éves korában már alkalmanként kentünk gyerekkörömlakkot. A ruházata pici kora óta nagyon csajos mindig. Nem is hajlandó mást felvenni. Sőt vannak színek, amiket nem hajlandó viselni. Most 8 éves. A haját rengeteg módon szoktam megcsinálni, de sosem hővel (vasalás, göndörítés). Fenekéig ér a haja, szeretném ha egészséges maradna. Iskolás kora óta van szájfénye. De iskolába sosem engedem. Viszont ha családban megyünk valahova pici spirtállt és szemfestéket engedek neki. Ékszer tekintetében, egy nyaklánca van ami értékes (az iskolában eleinte ezért nem akarták engedni, pedig oviban is hordta). Fülbevalója szintén babakora óta van. Most hogy kicsit nagyobb, azt is engedem cserélgetni itthon. Iskolába van egy pár, amit visel.
2022. júl. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
79%
Amúgy jogos felvetés. 1es vagyok. Nem tudom lányom lesz e, mert titkolja még, de biztos veszek neki én is majd pl csattokat, gumikat, stb, én sem festékekre gondoltam , a kérdésből nekem hajfesték nem jött le, de azt tuti nem kennék rá. Tinikorban rá érni a hajfestéssel foglalkozni.
2022. júl. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
81%

9 éves, nincsenek ilyenek

(fülbevalója sincs)

2022. júl. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
74%

Anyukám se csinált velem ilyeneket, konkrétan tiltotta. A smink még csak-csak, de a körömfestésre mindig azt mondta, hogy az csak qváknak való. Elvégeztem egy sminkes sulit és csak végül nem kezdtem el benne dolgozni. A körmömet is géllakkoztatom - (általában nude és föld színekkel, piros azért még nem volt :D)

Nem marad le semmiről, ha 3,5 évesen nem sminkel és fest körmöt.

2022. júl. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
74%
Nem korai. Ennyi idősen már színes tincseket akart. Hajkrétát próbáltuk, meg ilyen h&m-es műtincses csattokat. Körömlakk is volt, gyerek smink is. De nálunk ez ilyen fellángolás szerű. Van, hogy könyörög, hogy kipróbálhasson valamit, van, hogy hónapokig még a fésülködésért is könyörögni kell, nem hogy szépítkezésen járna az esze. Én amúgy élvezem, nekem eléggé elfojtották a szüleim a nőiességemet, biztos, hogy nem fogom ugyanezt csinálni a lányommal.
2022. júl. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
60%
5, gondold végig, hogy mit kompenzálsz.
2022. júl. 10. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!