Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól vettetek a...

Hány éves kortól vettetek a gyerekeknek legokat?

Figyelt kérdés
2022. júl. 10. 12:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Duplot másfél évesen kapott.

Sima legot pedig most két és fél évesen, de azzal csak a mamáéknál, felügyelet alatt játszhat (ha elég nagy lesz, hazahozzuk és itthon lesz), legalább van mivel játszani ott is. Még nagyon pici darabok, nem veszi a szájába, csak nem tud rá annyira vigyázni, nem akarjuk, hogy elvesszen.

2022. júl. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%
Duplo-t kb 3 éves kortól. Normál lego-t 5 éves kortól kapott,felügyelettel játszhatott vele (Jégvarázsos).
2022. júl. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
1 évesen kapott duplot de inkább másfél-2 volt amikor már úgy élvezte is vele a játékot.
2022. júl. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

Első gyerek 2 évesen kapott duplót, előtte 16 hónaposan megablockot (kompatibilis). Mivel annyira nem érdekelte, nála nem is léptünk tovább.

Második gyerek 2,5 évesen kapott legót, előtte a duplóval már "bizonyított", imádta. Most 3 éves, csodálatosakat alkot legóból. Folyamatosan kell bővíteni a készletet.

2022. júl. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
41%

Miért vagyok lepontozva? (2-es válasz).

Az én gyerekem akkor ért meg rá. Örülök, hogy más 1 éves már legózik...

2022. júl. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
1 éves kora után kapott Duplot. Nagyon szerette. Szinte csak azzal játszott. Legot 3 éves kora után.
2022. júl. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
34%

5

Mert itt mindenkinek csodagyereke van.

A fiam 2 éves,nem mernék neki még apró legót adni. Ő pl.még mindig betöm mindent a szájába,legnagyobb " örömömre".

Remélem 3 éves korára leszokik róla. :D

2022. júl. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Pont most kapott legót, nemsokára 2.5 éves lesz. Együtt játszunk vele. Ő egyelőre egymásra rakja a nagyobb darabokat vagy ide - oda cipeli. Csinálunk neki autót, a platóra rárakja a kis darabokat, autózik stb.

Nem azért vettük, mert tudna vele "rendeltetésszerűen" játszani, hanem mert az apja szeret legozni és tudnak együtt játszani.

2022. júl. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszi

Enyém szeptemberben lesz 3éves,de még mi se vettünk neki,lego duplot se.Majd a születésnapjára már.

2022. júl. 10. 13:31
 10/16 anonim ***** válasza:
83%

Én nem is tudtam a duplo létezéséről, 4 évesen kapott ajándékba ismerőstől, én meg lestem, hogy ilyen kicsiknek is van külön legójuk. Imádta, kb fél óra alatt kirakta az összes képet, ami volt a dobozban. 6 évesen kapott először "nagy gyerek legót", azóta kb 5 kg legója van, mindet pillanatok alatt rakta ki, szereti, de szerepjátékozni mindig szívesebben szerepjátékozott. Szerintem nem a legózásból szerzi az összerakási képességet, előtte is volt neki, szóval készségfejlesztésre nem venném meg.


Ha újrakezdhetném, már egy évesen kapna duplót, de csak hogy lefoglalja a gyereket. Arra nagyon jó volt, tök sokáig csendben volt vele, és nekem csak csodálni hozta oda az alkotásait. A fakockákat annyira nem élvezte, szerette ha volt kép, mit kell csinálnia, utána jött csak az önálló kreatív építés ebből. Amúgy rajzolni azt tudott kreatívan kicsinek is, legózni csak később tanult meg kreatívan:)


Érdekes nagyon. Szerintem jó, ha van bármi, ami lefoglalja a gyereket.

2022. júl. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!