Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig tart az emlékezete egy...

Meddig tart az emlékezete egy másfél évesnek?

Figyelt kérdés
Májusban költöztünk egy másik faluba és azóta nem voltunk a régi helyen , mert a kisfiam nehezen szokott meg itt. Viszont ottvan a szüleim sírja. Odavihetem már vagy emlékszik még h ott laktunk?

2022. júl. 13. 08:20
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Miért baj,ha emlékszik,hogy ott laktatok? Alkalmazkodnia tudni kell minden élethelyzethez,hagyd hogy felfogja mi történt.Menni fogtok oda,de már nem ott laktok és kész.
2022. júl. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%

Hat éves kor előtt a gyerekek időérzéke és emlékezete nagyon alacsony szinten van. Nem is nagyon értik konkértan azt a kifejezést se, hogy "tegnap", "honlap". Megjegyzi aszavakat ,ezen szavakat is, de sose adekvát módon, sose megfelelő módon használják. Inkább úgy a 6. szülinap felé jellemző már valamilyen szinten.


Általuk már ismert viszonypontokat értenek időben és térben! Pl "vacsi után", "fürdés előtt", "ha most alszol egy jót, utána", "az ovitól/bölcsitől sétálunk egy kicsit és ott van", és így tovább.

Nem is szabad erőltetni 6 éves korig az ismeretterjesztést, hanem a kérdéseikre válaszolás és a spontán szabad játék a döntő fontosságú az érésükre nézve, még az óvodai nevelés során is! (Mindezt ki lehet egészíteni spontán helyzetekkel. A szakszerű képességkibontakoztatás pedig ráadás, az óvodában zajlik.)

Ha nem akasztják meg a kicsik érését pl iskolai módszerekkel, akkor magától érik meg átlag 6 évesen arra, hogy az órát le tudja olvasni, vagy pl egyre régebbi emlékeket TUDATOSAN fel tudjon idézni.


Kb 6 éves korig az emlékek spontán feltörése jellemző, de időben nem igazán tudja hova helyezni ("tegap", "3 napja") még egy 5 éves se.

2022. júl. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem nyugodtan menjetek most már vissza látogatóba. Valahogy az ilyen pici gyerek "másképp" emlékszik. Inkább csak képekre, hangulatokra. Az emlékezetet igazából a szavakban megfogalmazott gondolatok fogják megerősíteni. De előfordulhat, hogy egy sarok, egy fa, egy tereptárgy mégis emlék számára, lehet, hogy nyugtalanná válik valahol. Ha ilyen történik, vidd odébb pár méterrel.
2022. júl. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek😊 nekem is nehéz , szerintem azért vetítem ki rá...egész életemben ott laktam. Ma már elmentünk a ház előtt kocsival...mondjuk a fiam már almos volt, de nagyon figyelt..😊koszi
2022. júl. 20. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!