Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem unalmas nektek egész nap...

Nem unalmas nektek egész nap az 1-2 éves gyereketekkel játszani?

Figyelt kérdés

15 hónapos a kisfiam, imádom, de őszintén szólva néha kicsit besokallok már attól, hogy egész nap ott kell ülni mellette vagy menni utána.


Ez nem volt mindig így, régen el-elvolt magának fél órákat napközben, míg én tettem-vettem, de most egy ideje már folyamatosan nyávog, sír, hisztizik, ha nem vele foglalkozok. És őszintén szólva, néha nagyon unom, mikor már 2 órája ott ülök mellette és ugyanazt az építőkockát pakolom, vagy századszor lapozom át ugyanazt a könyvet. Az udvaron is sokat vagyunk kint, de ott meg megy, egy pillanatra nem áll meg, nem ül le, nyilván mindig azt akarja csinálni, ami veszélyes.


És akkor egy ideje egész nap ezt csinálom :D Biztos más lenne, ha nagyobb lenne, és értelmesebb, kreatívabb játékokat lehetne vele játszani, de most ez sokszor nagyon unom.



2022. júl. 13. 11:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem, ezt az időszakot imádtam a legjobban. Cuki és még csendben van, nem dumál megállás nélkül. Még könnyedén terelhető.

Később sokkal jobban leszívták az erőmet.

2022. júl. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szakirányban végeztem, pontosan azt szerettem volna írni, mint a kettes, és hát a jó választ, sajnos "jó szokás szerint" itt megint csúnyán lepontozták, pedig valóban másfél éves kor táján levő hónapokra jellemző a második szeparációs szorongás. Nem fejtem ki, mit jelent. Minek, amikor sorra lepontozzák a szakszerű válaszokat, ötből négyszer átlag.


Nem tudom, ki a kettes válaszoló, viszont JÓT ÍRT! Felpontoztam.


Ennél fogva az első válaszoló viszont hatalmas baromságot írt, mégis rohadtul fel van pontozva sajnos, jelenleg.

Másfél éves gyerek, és majd pont "kihasználja a felnőttet"... Épp csak érik az öntudata!

Azt se tudja igazán, kicsoda ő saját maga! De persze már "direkt szivatja anyukáját", nem...? Ezt a marhaságot sokan és sokszor megfogalmazták már. "Direkt szivatja a szüleit".


NINCS tudatosság a gyerekekben 4 éves kor előtt! A 4. életévben is csak szórványosan tudatos. Az 5. életévben viszont rohamosan érik a tudat, és a szabálytudat elsősorban.

A 2 éves dackorszakos se direkt csinálja, amikor dacol, se semmit nem tesz direkt! Mert képtelen egy minimális tudatosságra. Szinte teljesen ösztönös még; 3-4 éves kortól kezdi APRÁNKÉNT felváltani az ösztönösséget a tudatosság, lévén a 3, szülinap táján kialakul az éntudat. Azaz: a 3 éves gyermek még épp csak annak van tudatában, hogy ő saját maga = ő saját maga. Hol van még a tudatos cselekvés 3 évesen... Hát még attól korábban...


Az 1. és 2. szeparációs szorongásnak utánanézhet, aki szeretne, világosan kifejtik a pszichológusok.


Gyakorlati tapasztalatom is van kisgyermekcsoportokról.


Aki itt tudatosan szivatja a helyes válaszolókat gyakorta, az nem az 5 éven aluli gyermek, hanem a lepontozók. (Megjegyzem, 5-10 éves gyerekek hiába rendelkeznek már biz.fokú tudatossággal, ők semmiről nem tehetnek, a környezetükön múlik elsősorban, hogyan viselkednek, hogyan érnek pszichésen. A kamasz kor viszont léynegesen eltér a kisiskolás kortól is.)

2022. júl. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nekem is unalmas. Vagyis inkább: vagy unalmas, vagy pokolian fárasztó, vagy mindkettő. :).

Én a fenti válaszokhoz annyit még hozzátennék, hogy amikor a jó tanácsokat osztogatjuk, ne felejtsük el, hogy nincs két egyforma gyerek. Alaphangon is van, amelyik jobban elvan magában, a másik pedig nem.

Anyukám úgy emlékszik vissza rám, hogy nagyon sokat eljátszottam egyedül a szőnyegen, és a járókában is. Szinte észre sem vette, hogy gyereke van. Az én kislányom ennek a szöges ellentéte lett viszont.

2022. júl. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!