Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért kell kihajszolni a...

Miért kell kihajszolni a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Szerencsére most éppen nem aktuális a kitűnő bizonyítvány mutogatása, de ez például az egyik példája a kihajszolásnak. Sőt nem csak, hogy kitűnő, de 5 tárgyból dicséretes ötös, emellett kiváló sportoló, sőt remek közösségi ember, aki minden rendezvényen ott van. Persze nyelvvizsgára készítik, különórákra járatják, meg otthon is rengeteget tanulnak vele. De miért jó ez? Az én lányom is jó tanuló volt mindig, tanultam vele én is otthon, de nem hosszú órákat, volt mellette szabadideje. Alsóban 4-es, 5-ös volt, felsőben már becsúszott egy-két hármas, de soha nem bukott. Sportolni is sportolt rendszeresen, biciklizett minden nap 30 percet magától, amit a mai napig űz. Nem kényszerítettem, ő akarta. Eldöntötte, hogy nyelveket akar tanulni, hát járattuk magántanárhoz, heti 1-2 órában, szintén ő szerette volna. Most 22 éves, felsőfokú nyelvvizsgája van angolból, franciából, most pedig, ha minden igaz, jövőre magyar-orosz tolmács lesz belőle. Később még szeretne nyelveket tanulni, mi támogatjuk őt. De a volt osztálytársai szinte kivétel nélkül elvéreztek az életben. Nem állnak meg a lábukon, nem tudják, mit akarnak az élettől, nem tudnak párkapcsolatot folytatni. Mi mindig megdicsértük a lányunkat, kiskora óta szeret utazni, mindig elvittük valahová nyaralni vagy később kifizettük neki az utat. Így történt, hogy már 22 éves járt 35 országban. Mi is büszkék vagyunk rá, okos, széles látókörű, intelligens nő, aki mindig ki volt nézve és vele együtt mi is, amiért nem volt kitűnő. A kitűnők meg 22 évesen kiégettek, nem érdekli őket senki és nem boldogok. Szerintem ez a kitűnősdi csak a szülők felvágása, jól érzem? Mert hosszútávon nem a gyerekért van, ez biztos. El lett ismerve minden évben jutalomkönyvvel, meg oklevéllel, meg plakettel, de csak a szülők voltak büszkék rá, a gyerekük életét meg tönkretették.

2022. júl. 20. 13:48
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Általános elsőtől érettségiig végig kitűnő tanuló voltam. Mellette felső fokú nyelvvizsgám volt angolból és közép olaszból. Emellett latint tanultam, ahol országos nyelvversenyt nyertem. Táncoltam is versenyszerűen. Nem égtem ki 22 éves koromra, hanem egyetemet végeztem, családom lett és boldog, kiegyensúlyozott életem. Ne általánosíts kérlek, nem lettem megnyomorítva azoktól, amiket te itt felsoroltál és valószínűleg boldogabb életem is van, mert az én anyám nem ír ki ilyen litániát a GYIK-re.
2022. júl. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 flora08 ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom azért, mert valaki kitűnő tanuló, sportol, közösségi ember stb. egyáltalán nem törvényszerű, hogy csak a szülők kedvéért gürcöl (biztosan van olyan is, de ez akkor sem igaz mindenkire). A gimis osztálytársaim és évfolyamtársaim között rengetegen voltak kitűnők, és a legtöbbjük igen jól boldogul az életben. Nem tudok olyanról, aki jó tanuló létére lecsúszott volna. Ez teljesen egyénfüggő, nem kell ilyen elméleteket gyártani, meg általánosítani, hogy a kitűnő nem boldogul, meg nem tud értékelni semmit, a közepes tanuló pedig megváltja a világot. Sosem tudhatjuk előre, hogyan alakul az életünk, milyen akadályok, nehézségek vagy épp jó lehetőségek jönnek. Volt egy osztálytársam, akit rettenetesen irigyeltem, mert mindenből jó volt: értette a reál tárgyakat, könnyen tanult nyelveket, tanulmányi versenyekre járt, kiemelkedő volt a sportban, de basszus még az énekhangja is tökéletes volt 😅 Ilyen is van. Ritka, de van.


Összességében amúgy én is abban hiszek, hogy a legfontosabb megtalálni azt ami érdekel, amiről el tudjuk képzelni, hogy a későbbiekben azzal foglalkozzunk. Hál' Istennek, én sem a matek-fizika-kémia tudásomból élek.

2022. júl. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Az én lányom is dolgozott 16 éves korától minden nyáron. Nem munkakerülő. Egyetem mellett is dolgozik szombatonként. Az a probléma a Mekiben dolgozással, hogy előtte 12 évig rengeteget tanult. Majd otthagyta az egyetemet, mert nem bírta a tanuládt. Van egy érettségije, a kitűnőnek. Bravó.
2022. júl. 20. 15:25
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
13. A te gyereked meg szombatonként dolgozik csak. 22 évesen. Bravó. Erre vagy olyan büszke? Hogy pumpol a ló felnőtt gyereked? Eszembe sem jutott volna anyámékat lehúzni, pedig mesterdiplomám van. Kicsit magas a ló a semmire.
2022. júl. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Mint íratm, egyetmre jár és tanul. Ennyi. Nekünk ez nem probléma.
2022. júl. 20. 15:43
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
15. Ja ez nem probléma, de isten irgalmazzon, hogy valaki eltartja magát. Az rögtön ciki. Ilyen anyával előre meg van írva miss pics@ elvégzi a himihumi fordító iskoláját, amivel kitörölheti a seggét, aztán elmegy titkárnőnek, ahol ha szerencséje van a főnöke elhagyja érte a családját. De igazad van, rémesen ciki krumplit sütni. 🤣
2022. júl. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos, az, hogy valaki 3 nyelven beszél még nem jelent majd automatikusan jó munkahelyet. A tolmácsolás kevés kivétellel nem egy jó opció a jövőre nézve más tudás nélkül. Ma már alig alkalmaznak cégek tolmácsot, mivel az adott munka elvégzését nyelvtudáshoz kötik. Kellene egy piacképes szakma is neki. Az jó, hogy azt tanul, amit szeret, de ez semmire nem garancia.

Sok országban járni tényleg jó, ha ettől fejlődik a tudása és a személyisége, rálátása a dolgokra.

2022. júl. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
10, de nem bukott meg!!! Ez külön ki van emelve :D :D
2022. júl. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Én is kitűnő voltam, van 4 diplomám, phd-m, plusz 18 éves koromtól dolgoztam az egyetem mellett napi 4-8 órában, így is minden szakomon summa cum laude voltam. De attól, hogy nem volt hármasom, és több területen jó voltam, nem lettem sikertelen, sőt.

Ettől függetlenül mindig, minden munkahelyemen jóban voltam a portással, vittem tortát a konyhás néninek szülinapjára, aki 8 általánossal az ELI-be járt fizika előadásokra, mert sajnos nem lehetett az, ami akart, de nagyon érdekelte. Azt nem tudhatjuk, hogy ki honnan jön, ki miért megy a mekibe, vagy a kukásokhoz, vagy épp a szívsebészetre dolgozni. Viszont az, hogy valakinek milyen adottságau vannak, az szerencse kérdése, én tehetséges vagyok, de ezért nem tettem semmit. Az azonban, hogy lenézünk másokat, vagy értéktelennek tarjuk az ő életútjukat, munkájukat, eredményeiket, egy tanult dolog. Ezen még kellene dolgotnotok, mert bár én a szerinted kirakatba való gyerek voltam, de az én környezetemnek eszébe sem jutna a gyakorin ömlengni rólam, viszont a kevésbé sikeres embereket sem nézzük le.

2022. júl. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán miért foglalkozol ezzel a kérdéssel? Neked nem mindegy, hogy más mit kezd a gyerekével? A sajátoddal foglalkozz. Ha valaki meg kiteszi Fb-ra a gyereke kitűnő bizijét, like-old, hadd örüljön. Egyébként nem biztos, hogy kihajszolják a szülők, unokaöcsém is mindig kitűnő, de alig tanul, az anyja meg tojik rá...
2022. júl. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!