Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért kell kihajszolni a...

Miért kell kihajszolni a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Szerencsére most éppen nem aktuális a kitűnő bizonyítvány mutogatása, de ez például az egyik példája a kihajszolásnak. Sőt nem csak, hogy kitűnő, de 5 tárgyból dicséretes ötös, emellett kiváló sportoló, sőt remek közösségi ember, aki minden rendezvényen ott van. Persze nyelvvizsgára készítik, különórákra járatják, meg otthon is rengeteget tanulnak vele. De miért jó ez? Az én lányom is jó tanuló volt mindig, tanultam vele én is otthon, de nem hosszú órákat, volt mellette szabadideje. Alsóban 4-es, 5-ös volt, felsőben már becsúszott egy-két hármas, de soha nem bukott. Sportolni is sportolt rendszeresen, biciklizett minden nap 30 percet magától, amit a mai napig űz. Nem kényszerítettem, ő akarta. Eldöntötte, hogy nyelveket akar tanulni, hát járattuk magántanárhoz, heti 1-2 órában, szintén ő szerette volna. Most 22 éves, felsőfokú nyelvvizsgája van angolból, franciából, most pedig, ha minden igaz, jövőre magyar-orosz tolmács lesz belőle. Később még szeretne nyelveket tanulni, mi támogatjuk őt. De a volt osztálytársai szinte kivétel nélkül elvéreztek az életben. Nem állnak meg a lábukon, nem tudják, mit akarnak az élettől, nem tudnak párkapcsolatot folytatni. Mi mindig megdicsértük a lányunkat, kiskora óta szeret utazni, mindig elvittük valahová nyaralni vagy később kifizettük neki az utat. Így történt, hogy már 22 éves járt 35 országban. Mi is büszkék vagyunk rá, okos, széles látókörű, intelligens nő, aki mindig ki volt nézve és vele együtt mi is, amiért nem volt kitűnő. A kitűnők meg 22 évesen kiégettek, nem érdekli őket senki és nem boldogok. Szerintem ez a kitűnősdi csak a szülők felvágása, jól érzem? Mert hosszútávon nem a gyerekért van, ez biztos. El lett ismerve minden évben jutalomkönyvvel, meg oklevéllel, meg plakettel, de csak a szülők voltak büszkék rá, a gyerekük életét meg tönkretették.

2022. júl. 20. 13:48
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki 22 évesen még nem tudja pontosan, mit akar és nem teljesen önellátó, az nem feltétlenül probléma. Továbbá erős az általánosítás, hogy a kitűnők mind ilyenek. Ma már nem az van, hogy 18 évesen eldöntöd, mit akarsz csinálni az életben, majd az első munkanapodtól a nyugdíjig azzal foglalkozol. Sokkal rugalmasabb világ van, akár 40-50 évesen is tanulhatsz egy új szakmát és elkezdhetsz más területen dolgozni. A most piacképesnek tűnő szakma sem biztos, hogy pár évtized múlva is piacképes lesz, akkor pedig kénytelen leszel újat tanulni vagy olyan területen elhelyezkedni, ami nem igényel szaktudást. Nagyon sokféleképpen alakulhat valakinek az élete, és az is lehet, hogy valaki elégedett és boldog olyan életformával, amilyet te magadnak nem szeretnél. Lehet, hogy ő meg úgy nem élne, ahogy te. Érdemes kicsit nyitottabban és kevésbé lenézően gondolkodni másokról.
2022. júl. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha ekkora csoda a lányod, mit érdekel téged, hogy a más gyereke mit csinál? Tolmácsként amúgy max szabadúszókent tudsz kezdeni, ügyfelkör nélkül, mindenkinek alaígérve, es pont most vezetik ki a katát. Garantálom neked, hogy jövőre közölni fogja veled, hogy mégse akar tolmács lenni.
2022. júl. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

"Nem állnak meg a lábukon"


Ha a te lányod 22 évesen heti egy napot dolgozva megáll a lábán, vagyis külön él, eltartja magát, akkor azért nézz utána mivel foglalkozik.

2022. júl. 21. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Most majd jól keres tolmácskent a Kata-s törvény után 😆😆
2022. júl. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Majd a 20 éves osztálytalálkozó után summázz így, hogy nem tud megállni a lábán, nem tudnak párkapcsolatot folytatni stb stb. Rémisztő számomra, mikor egy felnőtt ember ilyen arroganciával és lenézéssel nyilatkozik másokról.

A történet meg itt sántítmár... Heti 1-2 óra magántanár + állami oktatási intézményi keretek között letolt nyelvórákból nem fog kipottyanni 3 felsőfokú nyelvvizsga. Hagyjuk. Ugyanúgy toltátok ti a lánykátokat, ahogy mindenki más.

És pont annyira áll a saját lábán, mint orbán ráchel...


Komolyan nem értem, hogy felnőtt embernek miért van szüksége ilyen kérdések kiírására? Mit vársz tőle? Dicséretet? Vagy jó érzés ekézni másokat? Vagy az még rosszabb, ha az egész kitalált/színezett maszlag...

2022. júl. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
91%
Az, hogy te ismersz egy, vagy akár 2-3 kit]űnőt, aki nem csinált karriert a 20-as évei elejére, nem jelenti, hogy az összes kiégett, lecsúszott. Ellenkezőleg. Jellemzőbb, hogy a kitűnők diplomát szereznek, a hármas-négyesek meg megállnak az érettséginél, vagy szakképzésben vesznek részt, ami persze nem baj, de ebben a történetben inkább a te lányod sorsának alakulás nem szokványos. Egy kitűnőt pedig nem lehet kihajtani egy gyerekből sem, főleg nem 12 éven keresztül, ha nincsenek meg a képességei meg egy alapvető igényesség önmagával szemben, hogy a képességei szerint teljesítsen, ne pedig alatta. Amúgy meg miért gond, ha a jó teljesítmény elérésére támogatást kap valaki a szüleitől, főleg, hogy ti is ezt csináljátok, sőt, még büszke is vagy rá? Egy vicc ez a kérdés!
2022. júl. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
83%
Én szegény lányt sajnálom. Éli az életét, örül, hogy támogatják, tanul és a hülye muterja miatt egyből van róla egy kép, hogy egy elkényeztetett liba. Pedig lehet tök kedves és ő is rühelli a sznob anyját, aki - fogadni mernek egy nagyobb összegben - betette a valagát a tutiba, és ezért néz le mindenkit, mert egy tanulatlan proli. Szóval imádkozz, hogy a lányod ne találja ezt meg, mert szerintem elborzadna :D
2022. júl. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Jajj annyi ilyen van. Nekem több ismerősöm van, akiknek már általánosban volt hármasuk, több SNIs gyerek, gyenge középsulik, szakközepek(meg vannak a jó tanuló/jó sportoló ismerőseim), teljesen vegyes a leosztás, ki mit csinál éppen, ki hol tart az életben. Akinek olyan rohadt mázlija volt, hogy valamihez tehetsége volt, és ezt felismerték, az továbbvitte és elhelyezkedett. Akinek jó kapcsolatai voltak(család), az is. Akinek szegényebb családja volt, és nem volt különösebb tehetsége, az szr munkát végez. A jó szómemória meg a magas IQ nem garantál semmit, csak jó tanulmányi eredményeket. Aki pl befutott, az már általános másodikban díszítgette a szobáját, mikor nekem le sem esett, hogy vannak szép-meg nem szép szobák. Most menő lakberendező. Aki jó sportoló volt, ott maradt a pályán, aki már másodikban másolta a CDket(akkor még menő volt, akkoriban jött ez be), az informatikus lett. Szóval az emberek megmaradtak az érdeklődési területükön, de jó tanulók, és rossz tanulók(a ti lányotok szerintem az volt, általánosban hármas nagyon ciki) különböző területeken kötöttek ki. Amúgy szerintem nem teljesítmény a sokat utazott:DD Nem tudom, hogy ez honnan jött neked, hogy ez teljesítmény, azt jelenti jó sok pénzt költöttetek vakációra az évek alatt. Az enyém meg járt 5 csillagos hotelben, pedig nyolc éves sincs, ugye milyen teljesítmény?:)


Biztos klassz, hogy lediplomázott és dolgozni fog, és nem a mekiben izzad, hanem azzal foglalkozik, amit szeret, de ez nagy mázli kérdése, nem a nevelésé. Olyan gyereketek volt, aki felismerte, mit szeret csinálni. A legtöbb embernek ilyen nincs. Pl nekem sincs. Rengeteg szabadidőm volt, mindenféle sportot és különórát kipróbáltam, alig kellett tanulnom, olyan könnyű volt kitűnőnek lenni, sokat játszottam, de fogalmam sincs. Szerint nincs tehetségem semmihez, nincs kifejezett érdeklődési területem. Sosem volt. Egy kicsit minden érdekel. Azt tudom, hogy gyorsabban jövök rá összefüggésekre(reál tárgyak) és gyorsabban tanulok meg szöveget, mint mások, de ezek jelentéktelen dolgok, csak suliban jól jöttek.


Semmi köze a szüleimnek ahhoz, hogy hol állok most az életben. Ahogy nézem a gyerekeinknél is így van, van a gyerekemnek olyan barátja, aki folyton rákattan valamire, és csak arról tud beszélni, hogy dínók, vagy párhónap múlva űrhajósok, vagy tengeri állatok, vagy van olyan, aki már 5 éve dínó rajongó, és ha lát valami dínósat kell neki és van az, aki csak "van". A gyerekem is ilyen, mindig az érdekli, ami épp a környezetében van, kifejezetten meg semmi. A jó szómemóriát bukta a génlottón, hiába olvastam neki azóta, hogy megszületett.., így nem villog a suliban, ezért kell vele sokat tanulni. Nem kell a kitűnő, de elvárom, hogy értse az anyagot, ezek egymásra épülnek, az általános műveltséget most szedi magára, szerintem fontos. Pláne matekból. Szerencsére azzal nincs gond.

2022. júl. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!