Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam 4 éves...

Hogyan szoktassam 4 éves kislányomat be az óvodába 2 hetes kisfiam mellett aki rendszeresen szopik?

Figyelt kérdés
Kisfiamat nem tudom senkire otthon hagyni. A kislány nem nagyon akar óvodába menni, üvölt, hisztizik semmivel nem lehet rávenni. Mit tehetnék?
2010. szept. 22. 09:09
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Pedig muszáj vinni,ha most engedsz és nem viszed akkor ezt az élet bármely területén kiharcolja magának!Idő kérdése és beszokik!Mi is szenvedünk most,középső gyerekünk(3 éves kislány)most kezdte az ovit,hiszti,sírás....A kicsi 9 hónapos,nincs kire hagyni.Ez van,menni kell és kész!
2010. szept. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja!A kicsi csak anyatejes!Ezt elfelejtettem leírni!
2010. szept. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tartom jó ötletnek most beszoktatni. Igazából a tökéletes a lett volna, ha bő fél évvel ezelőtt elvitted volna oviba.

Sajnos most nagyon sérülékeny időszakban van, hiszen eddig ő volt a mindened, most meg azt látja, hogy elmentél pár napra (szülni), itt hagytad, majd hazajöttél egy tesóval, aki leköti minden percedet, minden körülötte forog.

És most ráadásul őt el akarod távolitani otthonról, mert nem érsz rá vele foglalkozni, ő útban van neked.

Ezt ő igy éli meg belül. Hát nem csodálom, hogy nem akar menni.


Ezért ezt sajnos előbb meg kellett volna lépni, mikor kiderült a terhesség, akkor. Mert akkor most már rég oviba járna, nem élné meg ilyen rosszul a testvér érkezését, mert te is könnyebben megoldanád, hogy délután, mikor hazaért, akkor 1-2 órát csak rá koncentrálj.


Tenni az ügy érdekében semmit nem tudsz, pszichológiailag alkalmatlan az időpont a beszoktatásra. Várnod kellene sajnos 1 évet, vagy pedig "erőszakkal" beszoktatod (viszed, aztán ez van, hiába sir). Sajnos a második verzió nagy törést okozhat nála...

2010. szept. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szerinted csak ugy tudom megoldani hogy viszem magammal 2 hetes babámat is? Szerintem nem túl jó ötlet.
2010. szept. 22. 09:23
 5/10 A kérdező kommentje:

9.21-nek

Nem hiszem hogy ez gond lehet mert van egy másfél éves nagyobb kisfiam is. Csak őt nem írtam mert őt szinte bárkire ott lehet hagyni.

2010. szept. 22. 09:29
 6/10 anonim ***** válasza:
Miért gond,ha viszed a babát?Én az ikreimet vittem mindig.Ha nem lehet máshogy megoldani,akkor ez az egyetlen megoldás.
2010. szept. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

10.06-nak

És nem volt kellemetlen a sok kisgyerek előtt szoptatni? A babáknak nem volt rossz egész délelőtt a nyüzsiben?

2010. szept. 22. 10:39
 8/10 anonim ***** válasza:

Kimentem velük a folyosóra,bár igaz,a fiam gyorsan beszokott,nem kellett sokat bejárnom vele.

Ez már nem a témához tartozik,de a lányok annyit voltak az oviban,h mire odakerültek,nem is kellett a beszoktatás,simán elvoltak-bátyussal egy csoportban.:))

2010. szept. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

És ha lefejt anyatejet adsz Neki ilyenkor?Nálunk amúgy könnyebb olyan szempontból,hogy a beszoktatás totál szülő nélkül zajlik,beviszem 1.nap 8-ra és megyek érte 9-re.Következő nap már 2 órát van bent....Így könnyebb volt,mert nem kellett azon aggódni,hogy hogyan fogom megszoptatni:)

1-2.

2010. szept. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

14.18

Ez jó megoldás lenne de a mi ovinkban sajnos ez szülővel zajlik.

2010. szept. 22. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!