Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért fujjog minden ételre 6...

Miért fujjog minden ételre 6 évesen?

Figyelt kérdés
Azt hittem, ezzel már nem lesz probléma. Pár hónapja még rendesen evett. Most egész nap édességet követel. Undokoskodik, zsarol, követeli. Reggelire gabonapelyhet (vastag, krémmel töltött cukorbomba) enne instant kakaóval. Eddig megette a tojást, paradicsomot, uborkát, szendvicseket. Ebédkor fujjog mindenre, palacsintát, pizzát követel, pedig ilyenek sose voltak nálunk havi 1nél többször. Evés közben szenved, fujjog, befogja az orrát. Teljesen normális dolgokat főzünk: krumpli, rizs, húsok, főzelékek,zöldségek, tészták...nem követünk semmilyen elvakult irányzatot, olyan ételek kerülnek az asztalra, amiket eddig szeretett és megevett. Csak azért eszik, hogy desszertet kapjon. De ha megkapja, egy óra múlva újból édességért könyörög (nem kap többet, kínálom gyümölccsel, gyümölcsturmixszal, arra fujjog). Vacsoránál újra szenved, dobálja magát, könyörög a fent említett dolgokért és édességért. Én fel nem fogom, miért csinálja. Eddig is kapott édességet mértékkel. Egész álló nap rohangál, mozog, nem hiszem el, hogy nem éhezik meg normális főtt ételre. Teljesen egészséges, áprilisban volt utoljára beteg.
2022. júl. 29. 14:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Lehet nincs rendszer es random kap edességet.


Be kell vezetni pl reggeli után vagy ebed utan van desszert. Es akkor nem fogja kovetelni random.

2022. júl. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Szoval ha rendszeresen delelott pl gyumolcs van tizoraira du pedig uzsonna édesség akkor be fog arra állni.
2022. júl. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnék neki ennyi cukrosat. Követeljen, akkor sem. Szabályok felállítása: nem áll fel az asztaltól, amíg normálisan nem eszik a rendes kajából. Édességet nem adnék neki max heti 1 alkalommal (ezt általában a nagy bevásárlásra időzítve, hogy akkor választhat valamit). Muszáj lenne átszoktatnod, következetes szabályokkal míg akkor is ha könyörög, meg hisztizik, mert az iskolába/óvodába sincs ez a kaja. A cukor felesleges csak felpörgeti.
2022. júl. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon rossz ötlet, hogy addig nem állhat fel az asztaltól amíg nem evett. Legyen egy étkezés amihez van apró édesség és azt egyszerre tedd ki a főtt étellel és mondd meg neki, hogy mára ennyi. Nem kell ennie a rendes ételből, de más nincs majd lesz uzsonna. Ha könyörög, hát könyörög. Mondd el neki, hogy tiszteletben tartod, hogy nem akar enni, de neki is el kell fogadnia, hogy ez van. Egyébként normális, túl lesz ezen is, de legyél következetes. Nem kell büntetni, ha látja, hogy lazán kezeled, nem lesz olyan nagy buli.
2022. júl. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Úgy szoktam, hogy kirakok egy kis adagot és azt mondom, addig nem kelhet fel, míg meg nem eszi.1 órát ül felette, közben alkudozik, hogy hány falatot kell még megennie, hogy kaphasson édességet. Így nem tudunk nyári programokra menni, ha nem eszik semmit, amúgy is annyira vékony (bar nalunk a csaladban mindenki az). Fagyit nyilván minden nap kap, azert azt nem tiltom neki 40 fokban. De csak, ha reggelire és ebédre normálisan eszik...ami étkezésenként 1 óra alkudozás, bármit főzök.
2022. júl. 29. 16:29
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
5. Ez nagyon rossz technika és mindenféle étkezési rendellenességekhez vezethet, illetve elhízáshoz. Az elhízott felnőttek jó részét így nevelték. Fogadd el, hogy nem akar enni. 6 évesen túl fogja élni ha kimarad néhány étkezés, de nem kell kényszeríteni. Ezt az alkudozást fejezd be, ugyanis ez nem alku kérdése. Nyilván igyekezni kell olyanokat készíteni, amiket szeret, de ha nem eszi meg én ott nem ülnék órákat az asztalnál.
2022. júl. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Oké, de mint mondtam, egész nap ugrál és nagyon vékony alapból is. Hat évesen egy 3 évesnek való mennyiséget legalább meg kell ennie, én sem megyek el éhgyomorra sportolni, mert rosszul leszek. Ha elé raksz 3 zacskó olajos, sós chipset (gyerekzsúr),azt bezzeg megeszi, pedig annyi 2 felnőttnek is sok.Szóval nem arról van szó, hogy nincs étvágya. Ha még ennyit sem enne, napok alatt kilókat fogyna, gondolom azt azért nem kéne megvárnom.
2022. júl. 29. 17:11
 8/12 anonim ***** válasza:

Ne adj neki nasit, csak egészségeset pl. gyümölcsök, zöldségek, magvak.

Esetleg kipróbálhatod, hogy jobb kedvel eszik-e úgy ha figurát raksz ki az ételből.

2022. júl. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azt kellene felidézned, mi történt az életében, az életetekben pár hónapja, mikor ez az étkezésbeli változás elkezdődött nála. Lehet, hogy valami apróságnak tűnő dolog, amit alapból nem is hoznátok ezzel összefüggésbe.
2022. júl. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Szabályok felállítása: nem áll fel az asztaltól, amíg normálisan nem eszik a rendes kajából."


Kamasz- és felnőttkori étkezési zavarok melegágya, mint már írták előttem.

Azzal egyetértek, hogy nem szabad ennyi édeset adni neki, viszont a fújjolt ételt sem erőltetném bele.

Ha megéhezik, legyen ott a közelben a normális étel, amiből ehet, de ne a kényszerítés vigye oda, hanem az éhségérzete.

2022. júl. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!