Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekből kullancsot...

Kisgyerekből kullancsot milyen módszerrel/eszközzel lehet kiszedni?

Figyelt kérdés
Nektek mi vált be? Látom, hogy vannak fém, meg műanyag csipeszek (utóbbival el nem tudom képzelni a műveletet, olyan otromba), van “lapát”, meg lap, aminek a hasítékába kéne csúsztatni a kullancsot… Örömmel veszem, ha konkrét terméket is ajánlotok.

2022. júl. 29. 22:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Én a legvékonyabb végű szemöldökcsipesszel szedtem ki, de még full lapos volt, így könnyű volt. Jó hogy szólsz, vennem kell kullancskiszedőt.
2022. júl. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is, mint az első válaszoló. Egyszer volt csak kullancs a gyerekben, szerencsére az is épphogy csak elkezdte befúrni magát, szóval könnyen kijött szemöldökcsipesszel.
2022. júl. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk ami a csipesznél jobban bevált az a kullancskiszedő kártya. Bevallom állatorvosnál vettem, de emberen is tökéletesen működik. Egyben jön ki a kullancs, mindig él még amikor kiszedem, bár szerencsére nem sokszor fordult elő. Gyorsabb is mint a csipesz, nincs ideje gondolkodni.
2022. júl. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk simán bevált a műanyag csipesz. Kb. 700Ft-ért vettem egyszer a Lidlben egy csomagot. Van benne csipesz, fertőtlenítő kendő és ragtapasz.
2022. júl. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csipesz van. Igaz,hogy csak a kutyában volt kullancs,abban is kb 13 éve. De a csipesz nagyon jó.
2022. júl. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én már 30 éve úgy szedem ki, hogy megfogom és balra megtekerem. Így szépen kijön. Sose volt probléma a kiszedéssel, pedig engem imádnak a kullancsok.
2022. aug. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Minden elismerésem, hogy meg tudsz fogni egy pirinyó kullancsot.
2022. aug. 1. 15:21
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Fém csipesz.
2022. aug. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Csakis cérna! Ezzel szedem ki sok éve (erdős helyen lakunk), mindig kijön vele a feje is a legapróbb kullancsnak is és nem sérül a potroha. Csomót kötsz a "nyakára" minél közelebb a bőrödhöz és kihúzod. Másik előnye, hogy cérna mindig van, akkor is ha nincs nálad, a pólódból, zoknidbol, nadrágodból mindig szerezhető egy pici darab ami kell.
2022. aug. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
21%
Kisüvegbe vizet teszel szajjal a kullancsra rakod magatol kimaszik
2022. aug. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!