Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet komoly baja attól, hogy...

Lehet komoly baja attól, hogy beleivott a koszos vízbe?

Figyelt kérdés

Csütörtök óta volt kinn a kertben a kutyának kicsi medencében pancsolós víz. A kutya is ivott belőle, meg belevitte a koszt, gusztustalan lett mára. Mi elutaztunk azután, hogy kiraktam neki, és ma (szombat) du még mindig nem volt kiöntve a víz, de már a kutya is kerülte. Kinn voltunk a kertben, a gyerek (2 éves) mászkált, homokozott, aztán egyszer csak fogta magát és a homokozós poharát a vízbe mártotta és beleivott... nem tudom, mennyit ihatott, valószínű nem sokat, de biztos lement valamennyi. Kicsit meghánytattam, és utána itattam vele tiszta vizet.

Lehet esetleg (gyomorrontáson kívül) komolyabb baja? Fertőzés, ilyesmi.



2022. júl. 23. 21:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%
A hánytatásból nagyobb. Mit vártál tőle, de komolyan? Ilyet, szerintem többet ne csinálj. Amúgy persze lehet, mint a homokozóból, mászókáról, hintáról is összeszedhet bármit.
2022. júl. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Nem a torkán nyúltam le, csak a nyelvét nyomtam le középen, és egy pici jött csak vissza. Utána rögtön itattam vele vizet. Nyilván ez se volt túl jó, de nagyon megijedtem, hogy beleivott abba a mocskos vízbe.. persze aztán rögtön kiöntöttük, de el is feledkeztünk róla, és a fene gondolta, hogy a gyerek meg megy és beleiszik...
2022. júl. 23. 21:32
 3/26 anonim ***** válasza:
89%
Édes istenem, meghánytattad... Szerencsétlen gyerek. Semmi baja nem lett volna tőle, gyerekként csomószor nyeltem a balatoni koszos vizet, semmi baj nem lett belőle.
2022. júl. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, megnyugodtam. Azért figyeljük, hátha holnapra ne adj Isten kijön rajta vmi.


Tényleg nem erőltettem a hánytatást, 2 öklendezéssel kb egy nagyobb köpésnyi nyál jött fel neki, nem annyi, mintha gyomormosása lett volna...

2022. júl. 23. 21:48
 5/26 anonim ***** válasza:
81%
Nem sok eszed van, ez a hánytatás kiakasztott, nem hiszem, hogy értelmes felnőtt nőnek ilyen eszébe jut. Játszotéren, kertben is sokszor van állott víz, ki tudja hány állat ivott, pisilt bele. Nem lesz egy gyereknek se baja tőle, unokaöcsém az erdőben ivott bele egy saras pocsolyába.
2022. júl. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
80%

Én is hasonlóan paramami vagyok.

De ezt most így olvasva mástól ,azt hiszem , szégyellem magam 😅

Mondjuk talán annyira nem ,hogy hánytassak egy 2 éves gyereket. Maximum mondtam volna ,hogy ,és finom volt ? De azért sokáig nem pörögnèk a dolgon.

Biztosan semmi baja nem lesz. Jaj ha én vissza gondolok a gyerekkoromra.. Mennyi piszkot vihetünk be anno a szervezetünkbe.🤣 Itt vagyunk. Élünk. Egészségesek vagyunk. Egyik hozzászólónak tök igaza van abban ,hogy gondolj bele. Aki Balaton ,Tisza ,Duna egyéb vizet nyel.. na abban aztán van minden is.. mégis itt valahogy csak túl élik.


De 1 valamit nem értek..


Ha már gusztustalan volt a víz.

Ott mentek mellette ,kerülgettètek a gusztustalan kutya vizèt..Miért nem öntöttétek ki ,és kapott tiszta vizet a kutya? Ha már úgyis kint voltatok a kertben..

2022. júl. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
85%

Neharagudj de hogy az istenbe nyomtad le a nyelvét középen?Komolyan csak én nem tudom ezt se elképzelni,se megértenni?!

2 évesen meghányatni🙈Édes istenem🙈

Egyébként szerinted mi nagyob baja lett volna neki?😩

2022. júl. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem a kérdező olyanokra gondol, hogy mikrobiális szennyezés, baktériumok, gombák, egysejtűek, szúnyoglárvák stb. Azért vannak esetek, amikor jobb hányni.
2022. júl. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
8# köszönöm. Végre valaki, aki tovább is lát...
2022. júl. 23. 23:18
 10/26 anonim ***** válasza:
64%
És szerinted azzal a kis nyállal feljött neki a víz? Te nem vagy normális, hogy meg akartad hanytatni.. Ez nagyon morbid.
2022. júl. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!