Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lehet a baja a kislányoknak?

Mi lehet a baja a kislányoknak?

Figyelt kérdés

3,5 éves. Eddig folyton ügyeskedett, figyelt, minden érdekelte, egész nap be nem állt a szája, önállóan akart csinálni mindent, ha pedig elesett nem tört el állandóan a mécses. Most meg alig mukkan meg, inkább nyafog, hülyeségeken kiakad (pl nem zártam be a hűtőajtót, hanem csak belöktem), ha elesik akkor annyi az egész napnak, sokkal kevesebbet beszél, alig akar valamit önállóan megcsinálni, nem figyel ha szólok, eddig mindent észrevett, most meg azt sem ami az orra előtt van, mindent megun 2 perc után és hiszti hiszti hiszti. 1 éve már ovis, de most a nyáron itthon van velem, szeptemberben megy újra. Nem értem, mert nyár elején nem volt semmi baja, én vagyok vele mindig és nem történt semmi rossz az ég világon. Sokat játszom vele és mostanában a játéka is agresszív lett, meghúzza a hajam, az orrom, megüt aztán nevet rajta.

Lehet nincs köze hozzá, de július elején covidosak voltunk, lehet köze a viselkedéséhez? Ő is elkapta.


2022. aug. 4. 09:37
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Jav: kislányom nem kislányok, elírtam
2022. aug. 4. 09:50
 2/13 anonim ***** válasza:
38%

ami elsőként eszembe jutott: nem vagy terhes véletlenül a kistesóval?

illetve lehet, hogy érzi, hogy közeledik a szeptember, az újbóli elválás...

2022. aug. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt valami trauma, vagy vàltozàs az èletèben?

Egyèbkènt vìrusfertőzès -covid, ahogy ìrtad- is beindíthat ilyen viselkedèst. Az èn gyerekemnek kèz-làb-szàj fàjàs utàn lett iszonyatosan durva a dackorszak, előtte tűrhető volt. Pedig alig volt tünete.

2022. aug. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
miután hároméves múlt, mi lenne ha covidtól való rettegés helyett inkább eszünkbe jutna, hogy három év kb a dackorszak kezdete? majd ha még hét-nyolc évesen is ilyen, kezdj el aggódni. addig meg kitartást.
2022. aug. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
3 éves a fiam, ő is mostanában kezdte, hogy semmi nem jó. Ha jobbra megyünk, ő balra akar menni. Ha evés előtt beültetem a székbe, utána már nem veheti ki az apja, csak én. Ha megkérem, hogy zárja el a csapot, jobban megnyitja. És még sorolhatnám. Van hogy a türelmes magyarázat elég neki, megérti, de olyan is van, hogy sírni kezd, és semmi nem jó 🤷‍♀️ olyankor elmondom neki, hogy itt vagyok bármikor, ha szeretné megölelelem, vagy felveszem, de megvárom, míg megnyugszik. Ez is olyan, hogy vagy bejön, vagy nem 🤷‍♀️ ez a dackorszak, túl kell élni, neki is, nekünk is 🤷‍♀️😃
2022. aug. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Három éves múlt a fiam, semmi sem jó, semmi sem felel meg, mindenen sírás és ellenkezés, a világ miért nem úgy működik mindenben ahogy ő akarja, amúgy is milyen szabályok, hát mit is gondolok én, ugyanazok a kérdések több napon át, pedig a válasz is mindig ugyanaz, még több kérdés, és akkora fokú önallótlanság, amilyen már rég volt utoljára, mert nem tudom, nem akarom, csináld te, jatssz velem (helyettem-szorakoztass állandóan), nem is kell főzni, mert én azt úgysem szeretem, ha csinálni kell valamit, akkor kicsi vagyok hozzá, de ha meg akar anya mondani valamit, akkor én már nagyfiú vagyok nekem nem. Egyébként meg szájal ezerrel és ő próbál fegyelmezni engem, ha neki nem tetszik valami.

Ilyen egy három éves gyerek. Cuki amúgy, de agyfsz.

2022. aug. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#6-os válaszoló, mintha én írtam volna 😂😂🤦‍♀️🤦‍♀️

Nálunk is amit eddig csinált, azt most én csináljam (öltözködés legfőkébb) a kérdéseket is 10000x felteszi, aztán minden válaszra jön egy újabb miért 🙈😂😂

Semmi nem jó, mindenen variál 🤦‍♀️

2022. aug. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Azt hittem már túllendültünk a dackorszakon🤷‍♀️ alig mosolyog mostanában és kevesebbet is szövegel, ez is rendben van? És az agresszív megnyilvánulások? Hogy meghúzza a hajam, orromat csavarja, ezekkel mit kezdjek? Ölelgetni sem hagyja már magát, eltol anya hagyjál, nem engedi hogy megnyugtassam, de azért ne menjek odébb, de mégis "anya hagyjál"...
2022. aug. 4. 14:47
 9/13 anonim ***** válasza:
Lehet unatkozik otthon. Oviba szeretett járni?
2022. aug. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen, szereti nagyon, persze voltak rossz napjai is.
2022. aug. 4. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!