Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen különbséget láttok a...

Milyen különbséget láttok a kisfiúk és kislányok érdeklődése, képessége terén 6 éves korig?

Figyelt kérdés

Egész pontosan azt értem a kérdésemen, hogy mik azok a dolgok amikben a fiúk és amiben a lányok jobbak vagy érdeklődőbbek.


Onnan jutott eszembe a kérdés, hogy most várom a 2. fiamat és sok lányos anyától hallom és olvastam, hogy milyen szépen fest, rajzol, horgol, meg ilyesmiket csinál, de például a fiam nem szereti ezeket, szerelni szeret és mászni, futni, illesztgetni dolgokat. Másoknál is így van. Én mondjuk kislányként sem szerettem festeni, rajzolni, meg horgolni és varrni sem tudok semmit, így nem is tanultam meg. Úgy látom kicsit, hogy az intézményi rendszer jobban a lányoknak kedvez, eleve nyugodtabbak talán, irányíthatóbbak és több a nekik való foglalkozás, de lehet én látom rosszul. Egyszer mintha olvastam volna Vekerdy Tamástól is azt, hogy miért szeretik jobban a lányokat az oviban, iskolában.


2021. júl. 9. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Lányom van 5 éves

Nem szeret kézműveskedni, sem festeni, rajzolni. Horgolni?? Sírva futna ki a szobából.

Lego minden mennyiségben, szerelés, építő játékok, pisztolyok autók munkagépek érdeklik.


Legobol sem a lányos :)


De az oviban is fiús, viselkedni tud. Jó gyerek csak ott sem kézműveskedik, összecsapja.

2021. júl. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a saját emlékeimből tudok kiindulni.

Akrobata akartam lenni, folyton fejjel lefelé lógtam oviban a mászókán, meg pörögtem a korlátján, "végtelen" ideig tudtam hulahoop karikázni, de szerettem rajzolni, énekelni, és mesekönyveket nézegetni. Kedvenc színem a magenta volt (amint felfedeztem hogy van olyan még oviban) de mindezek ellenére a fiús dolgok is tetszettek nagyon, meg izmos felnőtt akartam lenni, aki akrobata mutatványokból él.

Szerintem nem lehet kijelenteni senkiről, hogy fiús vagy lányos dolgok érdeklik. Később volt barbim meg autóversenyes játékom. Még később a korai Mortal Kombattal játszottam, de gyűjtögettem mézet Micimackónak is egy másik számítógépes játékban.

2021. júl. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor nincs ekkora különbség sokszor a két nem között, csak néha azt sugallják. Nekem a Billy Elliot szívszorító film jut eszembe, ami egy olyan fiúról szól, aki a boxedzés helyett arról álmodozik, hogy balettozni fog tanulni és híres balett táncos lesz, így titokban otthon a tükör előtt balettozik mindig, mert az apja szerint az csak a lányoknak való és csak a b..ik tanulnak balettozni és fél, hogy a fia is az lesz. Amikor rájön, hogy a fia eljár órákra ki akarja tagadni. A végén aztán híres balettművész lesz és elmegy az apja az előadásra és akkor talán megbékél. Ez csak úgy eszembejutott. :)
2021. júl. 9. 13:08
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A fiam nem szeret rajzolni és festeni, a lányom nem lövöldözik, ennyi a különbség
2021. júl. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
5 éves a fiam szeret rajzolni festeni, színezi nem. Naponta rajzol. Lego a mindene. Társasjáték ritkán köti le. Játszótéren elvan de a kertben nem jár ki felfedezni, inkább bent játszik. Ha főzök vagy apja szerel, megy egyből segíteni. Könyves meséket szereti.
2021. júl. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem is nagy az eltérés, nem is kicsi. Tudom, ez furán hangzik, gndoltam megosztom veled, mi történik. Valamikor a fiús játék érdekli a lányt, de többnyire a kislányos, nesze semmi fogd meg jól (ez a kedvence), a fiú néha lányossal játszik, de általában fiússal. Nemtom, máshol hogy van, ahány ház, annyi oltás (én a viperával szimpizek, de meghagyom másnak a viperát, bár a harmadik fajta, a vipera nevű se rossz, jó játék, de amikor az éles késhez nyúl a gyerek, akkor rászólok). Jól tudnak fiúk lányok együttjátszani, de valamikor nem annyira.
2021. júl. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

Kislányként én rajzolni, festeni, gyurmázni, kis autókkal jatszani, építőkockázni szerettem. Volt kis játék szerszám készletem kalapaccsal, csavarhúzóval, villáskulccsal. Homokozni szerettem, volt ki vödröm hozzá, szita, lapát, formák. Playmobil ló meg lovag. Vízipisztoly, meg kis műanyag állatfigurák.

Babázni nem szerettem, és személyes sértésnek vettem, ha valakitől babát kaptam ajándékba. Viszont játék teakészletem és pónijaim voltak, de G.I.Joem és Tini Nindzsa Teknőc figurám is.

Viszont például mászókázni, hintázni, nem szerettem.

2021. júl. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vekerdy mondott más hülyeségeket is.

A gyerekeknek fel kell kínálni mindenféle olyan foglalkozást, melyek

fejlesztik a kreativitását, a gondolkodását, a kezük finom mozgását,

a színérzéküket, a hallásukat, a mozgás koordinációjukat, a fizikai képességüket, a kombinációs képességüket, a logikájukat, a szocializációs képességüket, a szókincsüket, beszédkészségüket, arányérzéküket, erkölcsi látásukat (mesék pl.) stb., stb. Nem is soroltam fel mindent.


Tehát nemcsak azért játszanak, foglalkoznak velük, hogy csak töltsék az időt. Szakmai program, ha úgy tetszik, foglalkoztatási terv, tanmenet alapján alakítják ki napirendjüket.


Minden mindennel összefügg. Apró példa: olykor egyes szülők nem értik, miért nem jó a tépőzáras cipő, miért kell legalább a sportcipője fűzős legyen. A pertli befűzése, az irányok betartása, érzékelése, a masni megkötése: a térbeli tájékozódását, az ujjainak a finom mozgását, a logikáját fejlesztik.

Előkészíti, fejleszti az kéz- és ujjmozgását, az idegrendszerét minden hasonló feladat, hogy alkalmassá váljon az kézírás tanulására.

2021. aug. 3. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!