Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor kezdett el a gyereketek...

Mikor kezdett el a gyereketek biciklizni (pótkerekessel)? 3 éves a gyerekem, de rá sem akar ülni a biciklire. Futóbicaja van, azzal ügyesen közlekedik

Figyelt kérdés
2022. aug. 4. 18:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
3 évesen kapott egyet de nem tudta tekerni, nem érzett rá, hiába próbáltunk többen is tanítani. Hamar kinőtte és nem vettünk másik biciklit, a roller jobban bejött. Mikor megtanult 2 kerekűn rollerezni 5 éves korában, nagyszülőknél volt egy neki való bicikli, azzal ment és a pótkerék csak pár percig volt rajta. Igazából a roller jobban bejön neki, de 3 évesen a futóbicikli volt a kedvence.
2022. aug. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

3 évesen, de nagyon nem ment neki, így nem erőltettük, maradt a roller és a futóbicikli

4 évesen ráült a rendes bicajra, pótkerék nélkül és kb fél óra múlva egyedül száguldozott vele.

2022. aug. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

Felesleges a pótkerék. Futóbiciklivel olyan szépen megtanul egyensúlyozni, hogy ha eljön az ideje, pillanatok alatt ráérez majd a kétkerekűre. A pótkerék csak bezavar.

Nekem az egyik 4, a másik 5 évesen tanult meg kétkerekűn menni, kb.10 perc tanítgatás után. Pótkerekük soha nem volt, futóbicikliztek előtte.

2022. aug. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%
8 évesen, pótkerék nélkül.
2022. aug. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
4 évesen, de nálunk pótkerék sosem volt. 2,5 évesen kezdett el kb futóbiciklizni, és azt 4 éves koráig nyúzta, akkor kapott egy kétkerekű pedálosat, és viccen kívül olyan 15 perc alatt megtanult vele menni. Az egyedül elindulással volt csak gond, ahhoz kellett pár óra neki, de az egyensúlyozás és a tekerés perfekt volt az elejétől. Fel sem merült, hogy pótkereket tegyünk rá.
2022. aug. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Már én is olvastam, hogy felesleges a pótkerék, pláne ha előtte ügyesen ment a futóbicajjal. Lehet akkor várunk még mi is, hátha később jobban kedvet kap :)

2022. aug. 4. 20:37
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon ritka, hogy egy gyerek 3 évesen kétkerekűzzön. Előfordul, láttam már ilyet, de nem jellemző. Várjatok egy-két évet, és rá fog kapni ő is. :)
2022. aug. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

3,5 évesen, de a pótkereket azóta se lehet lerobbantani a bicajról, pedig mindjárt 7 lesz.

Hozzateszem: megkésett mozgásfejlődésű, futóbiciklit nem tudta használni, ~7 évnyi folyamatos fejlesztéssel se tökéletes az egyensúlya.

Testvére most 3. Termetre már jó lenne a pedálos bicikli, de inkább a futóbiciklit szorgalmazzuk, egész szépen megy vele. Ráér a pedálos, hátha neki nem kellene a pótkerék annyi ideig

2022. aug. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
4. szülinapjára kapott pedálos biciklit, pótkerék nélkül. Kb. 30 perc alatt megtanult vele menni, mondjuk előtte 2 évet nyúzta a futóbiciklit, nem volt gond az egyensúlyozással.
2022. aug. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
2 éves korára hasított a futóbiciklivel, 2,5 évesen azt gyakorolta hogy lehet a dombról legurulni úgy, hogy felemeli mindkét lábát és csak egyensúlyozva gurul lefele. Épp a roller a kedvence, meg a tricikli. Hamar megtanult egyszerre tekerni és kormányozni. Most lesz 3 éves, már néztem a bicikliket, csak mivel alacsony termetű, még nem találtam olyat ahol le is ér a lába, és a kormányt is normálisan eléri. Szerintem majd kb. 4 éves lesz mire kapni fog, de pótkerék nélkül.
2022. aug. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!