Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves gyereketeknél van...

3 éves gyereketeknél van olyan, amikor úgy hisztizik hogy semmivel sem lehet kizökkenteni?

Figyelt kérdés

Ritkán van ilyen de olyankor katasztrófa. Lépcsőzni akart, megbeszéltük hogy 2x felmegyünk és kész utána bevásárolunk. Hát neki nem volt elég és egetrengető ordításba kezdett. Semmivel sem tudtam elterelni a figyelmét pedig máskor megy. Végül felkaptam hogy kiviszem de olyan erő volt benne, annyira rúg-kapált, hogy alig bírtam vinni.

Az ilyet hogy lehet kezelni?


2021. okt. 12. 23:47
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Így.
2021. okt. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Próbálgatja a határokat, teljesen normális ebben a korban. Finoman elrángatod onnan, előbb-utóbb rájön, hogy hiába hisztizik. A gyerek nem hülye, hamar megtanulja, hogy mi fér bele és mi nem, ha következetes vagy.
2021. okt. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Volt többször is olyan, hogy több, mint egy òràn àt visìtott. Kinőtte ,èn meg beleőszültem (egy kicsit).
2021. okt. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Fontos hogy ne lássa rajtad, hogy megfogott. Hogy az égre nézel hogy most mit csinálj.

Ha azt látja hogy te erre valahogy válaszolsz és folytatjátok az általad kitűzött célt, akkor látni fogja, hogy nem ér el ezzel semmit.


Én annak idején a hisztit egyszerű 10ig számolással oldottam meg. Példa: boltban valami nem tetszett neki, kifordult a kocsiból, minden baja volt. Én mondtam neki, hogy oké akkor most megállunk és nem megyünk tovább. Ha nyugi lesz akkor folytatjuk. Itt elkezdett azon hisztizni hogy nem akar állni és bizony 10 másodperc csukott szemmel magamban számolás után látta, hogy nincs reakcióm felé és valahogy mindig elcsendesült és mehettünk tovább.

Szar dolog ez, de kinövik. Itt van előttem az értelmes, figyelmes, kedves gyerekem és el sem tudom képzelni hogy 2 éve még hisztizett.

2021. okt. 13. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Leszarod, hadd lássa, hogy a hiszti nem vezet eredményre.
2021. okt. 13. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

Leulsz melle es megvarod, amig abbahagyja. Ketszer-haromszor latja, hogy nem reagalsz ra, sose fogja csinalni tobbet.

De ne aggodj, ki fog talalni mast 🙃

2021. okt. 13. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%

Ha huzamosabb ideig nem hagyja abba az erélyes kérés ellénre sem akkor hidegzuhany

Komolyan nem értem mi ez a hímes tojas bánásmód a mai gyerekekkel, aztán csodálkozunk hogy mennyire neveletlen pofátlan a karátos kölykök lesznek! Teljesen megcserélődtek a szerepek, ma már a gyerek irányítja a szülőt és nem fordítva! Szégyen !

2021. okt. 13. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%

Eddig még(!) nem volt ilyenre példa. Tud hisztizni, de néhány percnél tovább eddig még nem tartott. Én ott vagyok vele, megölelem ha igényli közben, szabad mérgesnek csalódottnak lennie, de ettől még a döntésem nem változik - hogy a te példádnál maradjak - nincs további lépcsőzés ha előre megmondtam, hogy ez az utolsó.

Persze sokszor hagyok neki teret és engedek. Ha pl arról van szó, hogy az utolsó meseolvasás után legyen még egy utolsó akkor abba belemegyek, hogy érezze hogy neki is van tere és ráhatása a dolgok alakulására, de nem minden esetben.

Mondjuk ő csak a napokban lesz 3 éves, szóval lehet hogy még nem értük el a dackorszak legmélyebb bugyrait...

2021. okt. 13. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Még a hatévesnél is és nem elvétve. A fenti hatásosnak ígért tanácsokon csak röhögni tudok. Következetességben, határozottságban sose volt hiba. A pszichológus se tudott jobbat javasolni. Figyelemzavaros, viselkedészavaros.
2021. okt. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem tökéletesen kezelted. Nálunk is számtalan ilyen volt. Januárban lesz 4 éves, most kezd kiegyensúlyozottabb lenni. Amikor látom, hogy hiszti van kialakulóban, akkor elmondom, hogy most dühös, ez rendben van, de az üvöltésért bünti jár (szobájába küldöm). Ezzel korábban is próbálkoztam, de teljesen hasztalan volt. Meg kellett érnie rá és még mostanában is előfordul, hogy nem válik be.
2021. okt. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!