Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem tudok pörögni,...

Miért nem tudok pörögni, vidámnak lenni egész nap a gyerekem mellett?

Figyelt kérdés
2 éves elmúlt a kislányom de még mindig nem tudom úgy alakítani a mindennapokat hogy mindent meg tudjak mellette csinálni. Ahogy egyre nagyobb lett úgy lett nehezebb minden. Az utóbbi időben eléggé hisztis is lett és nekem nem igazán fogad szót. Minden fél óra mire eljutunk reggelizni, ebédelni, vacsorázni, oltozes, peluscsere megint ugyanez. Régen mindent gyorsan meg tudtam mellette csinálni de mostanában alig tudok tőle mosni, teregetni, porszívózni mert elmegy az egész nap a konyorgessel hogy csináljuk ezt azt. Magamra meg abszolút nem jut idő pedig a fontos ügyeket is el kellene intéznem. Nem tudom más anyukák hogy tudnak egész nap pörögni vidáman foglalkozni a gyerekeikkel és még a házimunkákra magukra is jut idő. Én totál be vagyok mindig tompulva, fáradtnak kimerültnek érzem magam pedig mindig volt segitsegem. Aggódok a jövő miatt is h fogom így oviba vinni ha ennyire nem fogad szót nem tudunk időben megcsinálni mindent. Hogy fogok mellette munkát keresni interjúkra eljárni. Valahogy ebben a 2 évben el is ment a kedvem h legyen még egy gyerekem mert mindig azt éreztem ez nekem nem megy, nem értek hozzá.
2022. aug. 15. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:
7%
Talán mert nem is akartad igazán, csak a társadalmi elvárások miatt szinte kötelező szülni
2022. aug. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
2 fiam van, na egyiknél sem pörögtem boldogan, amikor 2 évesek voltak, sőt, nekem a legnehezebb időszak volt velük. Mikor ovis lesz és visszamész dolgozni, sokkal könnyebb lesz. Előre pedig ne izgulj dolgokon.
2022. aug. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

2 éves múlt a fiam, én is nagyon fáradt vagyok. Bölcsibe jár pár hónapja, és elég nehéz, legkésőbb 6-kor kel, rohanós a reggel, mert szaladgál, és huncutkodik közben öltözni kéne...a munka a pihenés, és este meg folytatni 8-ig mert, akkor alszik el. Ez akárhonnan nézem 14 óra munka/készenlét/szórakoztatás/házimunka, és a férjemnek is ez van mert nem a tökét vakarja esténként.


Fáradt vagyok.

2022. aug. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
2 éves a kislányom, nem az a jellemző, hogy boldogan pörgök egész nap. Csak annyit mondok, hogy a legtöbbet hallott mondat tőle, a "Nem akarom". Én azért tudok mellette haladni de fárasztó és idegörlő az állandó ellenkezés. Ja és van még mellette egy 10 éves kiskamasz fiam is, szóval nem unatkozom.
2022. aug. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem porog boldogan a gyereke mellett egesz nap.

Lassan 3 eves a lanyom, es a napnak vannak olyan idoszakai, amik idilliek, de sok olyan is, ami kozel sem. Es ez a normalis!

Engem mondjuk nem visel meg jobban ez az idoszak, sot. 1 eves koraig nehezebb volt.

2022. aug. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Normális, amit érzel, kérdező. Azért nem tudsz egész nap vidáman pörögni, mert nagyon fáradt vagy. És szerintem a legtöbb két éves gyerek édesanyja szintúgy nagyon fáradt. Bár lehet, hogy egyesek ezt jobban tudják leplezni, vagy jobb pillanataikban látod őket. Annak meg ne ülj fel, hogy a közösségi oldalakon ki, milyen (hamis) képet fest magáról, és a szülői szerepéről.

Egyébként meg, alapból vannak olyan gyerekek, akikkel nehezebb. Lehet, hogy a tiéd is ilyen. Nem bűn, ha nem akarsz mellé még egyet (én sem akarok a sajátom mellé).

Vannak a gyerekeknek életkori sajátosságai, és ez azzal jár, hogy bizonyos dolgok így is, úgy is piszok nehezek velük a hozzáértésedtől függetlenül (vagyis ne ostorozd magad!).


Nekem is 2 éves a gyerekem, irgalmatlanul fáradt vagyok, örülök, ha túlélem a napot. Nálunk ugyan az is közre játszik, hogy vele még masszívan éjszakázni is kell. Én is könyörgök és/vagy megharcolok a legalapvetőbb dolgokért is, és most az ő kedvenc szava is az, hogy "nem". Sőt, én mellette soha, semmit nem tudtam nyugodtan és gördülékenyen csinálni. Mindig is egy nyughatatlan, nyűgös gyerek volt ebben a 2 évben, aki mellett küzdelem a házimunka, vagy bármi egyéb. Nagyon szeretem őt?: Igen. Visszacsinálnám?: Nem. Elég volt nekem ebből egyszer ennyi? : Igen. (Vagyis nem lesz tesó.) Szeptembertől bölcsődés lesz, mert már megbolondulok otthon? : Igen. És ettől nem érzem magam rossz anyának, csak egy jelenleg irgalmatlanul fáradt embernek, akinek végesek az erőforrásai.

Senki nem pörög egész nap boldogan ilyen kicsi gyerek mellett. Aki ezt állítja, az hazudik. És ettől még nem leszel rossz szülő, és nem szereted kevésbé a gyereked.

2022. aug. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem már 6 éves és 2 évesen én is azt ereztem, hogy nincs idom semmire. Pedig lett volna igy utólag visszanézve. Egyszerűen nem szabad hagyni, hogy a gyerek korul forogjon az eleted. Kb 5 éves volt,mire rajottem, hogy ha hisztizik, egyszeruen nem kell odafigyelni. Akkor gyorsabban abbahagyja. 2 évesen meg konnyebb dolgod is van,mert felkapod meg be tudod rakni babakocsiba is. Az a baj, hogy hiába mondom, ugyis te is csak később fogsz rájönni, hogy nem a gyerek diktál. Jobban jársz, ha kevésbe törődsz a hisztijeivel és nem hagyod , hogy az határozza neg a napodat.
2022. aug. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért mert nem anya-robot vagy, hanem ember. Elfáradsz, feszült vagy, álmos vagy, front jön, vannak hormonjaid, amik időnként változnak.

Nekem 2.5 éves, amióta bölcsibe jár, mindkettőnknek sokkal jobb. Amióta dolgozok, újra vannak feladataim, felnőtt kapcsolataim, nekem ez segít. Attól mondjuk én feszültebb vagyok, hogy szinte percre pontosan ki van számolva az időm.

2022. aug. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!