Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire befolyásolhatják a...

Mennyire befolyásolhatják a későbbi életét a bölcsis-ovis társas kapcsolatok vajon?

Figyelt kérdés

2 éves kislányom eddig nagyon szívesen járt bölcsibe, volt egy kis pajtása, akivel sülve-főve együtt játszottak, aztán jött a nyári szünet és most visszatéréskor a kisfiú másik pajtást választott, a kislányom meg hoppon maradt. A többiek nem játszanak vele, mert vagy nagyobbak és nem "társ" nekik, vagy kisebbek nála és úgy nem játszanak még, ahogy ő szeretné. Ez a másik két kisfiú van, aki vele nagyjából egy korban és fejlettségi szinten vannak, és ők most elkezdtek fiúkként klikkesedni, őt meg kirekesztették.


Amióta ez van, azóta mondja reggel, hogy nem akar bölcsibe menni, előtte mindig nagyon szívesen szaladt be. Amikor ma mondta ezt a gondozónő, hát megszakadt érte a szívem. Főleg, miután délután mentünk a játszótérre, és ott volt egy idősebb kisfiú, bőven óvodás korú már, aki direkt kipécézte a lányom és csakazértis előtte szaladt a hintához, amikor meglátta, hogy felé igyekszik, direkt a fülébe sikongatott, elvette azokat a játékokat, amikért a lányom nyúlt (aztán amint elvittem onnan, hogy mást játsszunk, egyből félre is dobta), szóval nagyon gonoszul viselkedett vele. Esküszöm sírhatnékom támadt. Ez várható az oviban is majd? :( Mi lesz így vele, ha most még egy évig a bölcsiben nem talál pajtást, és a gondozókkal tud csak játszani? Ők azt mondják, teljesen normális ez a dolog amúgy a 2 éveseknél is már, és hogy egyébként a lányom tök jól eljátszik egyedül is, csak nem érti, hogy a kis barátja ilyen hirtelen miért nem akar vele játszani (amúgy tényleg nagyon szerette a kisfiút, a nyári szünet alatt a játszótéren is ha látott egy hasonló korú srácot, egyből már felderült az arca és mondta a nevét, szóval na, gondolom nem esett neki jól, hogy lecserélték).


Én attól félek, hogy a most nyitott, vidám, barátkozós lányomból ne legyen egy befelé forduló, félénk, másokat kerülő gyerek csak azért, mert most ilyen negatív érzések érik. Na meg én sem tudom ezt jól kezelni, nekem sosem voltak hasonló tapasztalataim, mindig volt legalább 1 kis barátom az oviban is, relatíve népszerű voltam az iskolában is, kamaszként meg aztán pláne körbe voltam véve barátokkal, valahogy fel sem merült bennem, hogy majd pont az én gyerekem lesz magányos, és őszintén sírhatnékom támad a gondolatra, hogy esetleg ez tartósan befolyásolhatja majd a másokhoz való viszonyát később.


Nyilván azt értem, hogy 2 évesen még annyira mély barátságok nem köttetnek, és amúgy sem fog emlékezni konkrétan erre a kisfiúra majd tíz év múlva, hacsak nem járnak majd ugyanabba az oviba/iskolába (kétlem, mi jövőre elköltözünk innen másik kerületbe), de maga a benyomás, a mostani tapasztalatok félek, hogy ne bátortalanítsák el, amikor most olyan kis bátor és vagány és úgy általában barátságos, kezdeményező típus.


Nektek mik a tapasztalataitok, ezek a dolgok mennyire tudják befolyásolni a kicsik későbbi társas kapcsolatait?


2022. aug. 25. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Én mai napig emlékszem és fáj hogy mennyire utáltam óvodában lenni, hogy velem alig játszott valaki, mindíg beszoltak nekem, és lecsúnyáztak pedig nem is voltam csúnya... pedig már 21 éves vagyok de a mai napig bevillannak ezek az emlékek és nem is nyitottam soha mások felé valószínűleg e miatt is
2022. aug. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Mar bocsi, de a vagány gyerekeket semmi nem tántorítja el, ezért is nevezünk egyeseket vagánynak, a többit meg puhánynak. Ha mindig a sarkában siránkozol, akkor tuti nem lesz vagány.
2022. aug. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Hú szerintem ezt borzasztóan tulreagalod. Ne foglalkozz ezzel semennyire, és főképp ne keseregj miatta, és kialakulnak majd magától a barátságái, amik jönnek mennek, ez az élet rendje.
2022. aug. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Én iszonyat népszerűtlen voltam ovitol főiskoláig mindenhol. Volt, ahol rondának csúfoltak, volt, ahol strébernek, volt, ahol azt monták nem vagyok "jó nő"..30 éves korom körül azt mondtam: elég. Szép vagyok és jó vagyok, le se .....rom mit mondanak mások. Pár év mulva feleseg es anyuka voltam sajat vallalkozassal. Az a baj, hogy nekem a szuleim tettek tonkre az onbizalmamat, ugyhogy sok mulik a csaladon es a kommunikacion. Arra torekedj, hogy segits felfolgozni a kudarcokat, ne arra, hogy megóvd tőlük.
2022. aug. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem olyan óriási probléma.

Játszótéren majd ismerkedik. Magyarázd el neki, hogy a fiúnak most más barátja van.

2022. aug. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

100 ilyen lesz és iszonyatosan túl reagálod. Kezelhetné 2 nap múlva lazán és de látja rajtad hogy ez katasztrófa és ő is megijed. Ezt, amit most átél,normális, ezzekkel a szociális ingerekkel és az arra adott valaszaival formalja a helyét a világban. Jelenleg azzal h te népszerű voltál és félsz a maganytól, pont afelé tereled h rettenetes egyedül és görcsös lesz majd egyedül marad.


Én sokat voltam egyedül de sokat voltam barátokkal is. Tudom mind a két oldalt. Nekem is fájt h láttam h az én fiammal se akar mindenki játszani v az akivel ő szeretne, de sokat beszélgettünk erről és most 7 éves és oldott, laza. Ha nem játszanak vele, nem keres mögöttes tartalmat, nem aggódik. Elvan egyedül is, bár bölcsisnek ő inkább egyedül játszott csak, de később lassan szerzett barátokat is. És másik nap ha beveszik a játékba örömmel éli meg.

2022. aug. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt szerintem is tulreagalod. Másrészt viszont, pont ez a hátránya a vegyes csoportnak, legyen az bölcsi, ovi. Írtad, hogy az egész csoportból szinte csak ez a 2 gyerek jöhet szóba. Szerintem ez sincs így jól, hogy nincs azonos korú gyerek, nincs lehetősége más barátokat szereznie, mert vagy túl kicsik vagy túl nagyok.
2022. aug. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Fiam szegény nem kapott stabil helyet eddig. 1 év bölcsi, majd költözés, 1 év ovi, aztán csoport váltás majd utolsó évre szintén. Egyik intézményben sem volt két éven át azonos csoportban és nevelőkkel... Így hozta a sors... Neki is voltak hullámvölgyei, de az idő azért mindig megoldotta a dolgot. Mivel össze vannak zárva, akaratlanul is egymáshoz szoknak és van esély arra, hogy később mással lesz jóban.

Amikor a fiam nem szerette az ovit, akkor a játékokra irányítottam a figyelmét, mert nagyon szereti a benti játékokat. Azzal lehetett motiválni.

Most 6 éves, továbbra is nyitott, pedig sokszor vicc tárgyává teszik a játszón a nagyok, de valahogy nem veszi észre. Kérdés, hogy a lányod milyen személyiségű.

Az a fontos szerintem, hogy ne keseregj vele. Lássa rajtad, hogy ez még lehet jó, hogy ez nem egy végleges rossz. Ha vele együtt szomorkodsz, akkor azt érezheti, hogy ez akkor tényleg egy nagy gond, már te sem tudod őt kisegíteni. Vígasztalás, szeretet, több másik gyerek társaság, na meg az idő... Az otthoni stabilitás és támogatás sokkal jobban alakítja a későbbi évtizedeket.

2022. aug. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!