Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermekesek, mit választanátok...

Gyermekesek, mit választanátok? Családi házat, sorházat, társas házat?

Figyelt kérdés

Nehéz minden szempontot figyelembe venni. Nektek milyen tapasztalatotok van, esetleg váltottatok már mióta megszülettek a gyerekek?

Családi ház nagyon drága környékünkön, amihez nem kell hozzányúlni, nem tudjuk megfizetni, felújítással sem szeretnénk bajlódni.

Sorházban van ugyan kicsi kert, de sok a lépcső és újabb építésűek csak láncházak vannak aranyáron.

Társasházak gombamód szaporodnak, gondolom kisgyerekes családok veszik inkább, házak közt játszótérrel, sok gyerekkel.



2017. márc. 8. 12:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
59%
Családi
2017. márc. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
73%

Óbudán lakunk, míg megszületett a kislányunk addig egy, 2 szobás lakásban laktunk. Idővel ez elég kicsinek bizonyult, úgyhogy elköltöztünk, mikor a kicsi betöltötte az 1 évet.

Jelenleg egy családi házban élünk (2 nagyobb szobával), albérletben. Szintén Óbudán. Így könnyebb, bármikor kitudunk menni a kertbe játszani, levegőzni. És jobban el is férünk. Sokkal jobban szeretem.


Vidéken nőttem fel, egy hatalmas családi házban, úgyhogy ezért is áll közelebb a szívemhez.

2017. márc. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
43%
Nyilvan mindenki csaladi hazat valasztana.
2017. márc. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
75%
Természetesen családi ház. Mielőtt megszületett a lányunk, társasházban laktunk, alig vártam hogy beköltözzünk a mostani, nagy belső tér, hatalmas udvar, kert. A lányunknak van hatalmas "játszótere". Semmiért nem adnám, nagyon jó itt lakni. Ha tehetitek családi házat válasszatok.
2017. márc. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
46%

Ha teheti az ember, családi házat vesz. Mi társasházban vagyunk most albiban egy 1,5 évessel. Nem egyszerű. Mellettünk egy 8 hónapos picivel a házaspár, alattunk egy 2 éves. Zeng az egész ház. Mire elaltatom a lányom, addigra vagy mellettünk vagy alattunk sír a kucsi ( sokszor elsem tudom dönteni)

Így ezt kilőttük.

Sorház: Felénk pont annyiba kerül mint egy családi amit felkell újjítani.

Így mi a felújítás mellett döntöttünk!

Saját udvar ( kutya, homokozó stb)

Nemsokára költözhetünk. Már kertipartyval avathatjuk a beköltözést!!!😊

2017. márc. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
75%

Mi jelenleg társasházban élünk, de tervezzük, hogy elköltözünk.

Csakis családi házba mennék, amihez nagy udvar és kert tartozik. Sorházba semmiképp, mert ott ugyanannyira közel van a szomszéd, mint a panelban, és ugyanannyira nincs saját zöld területed (mert az a zsebkendőnyi hátsókert, ahová kifér 4 kertiszék meg egy asztal, az semmi, nem ér meg annyi pénzzel többet, mint egy panellakás)

2017. márc. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
75%
Mi társasházban lakunk 2 kisgyerekkel. Nem tervezünk családiba menni, férjem nem egy kertezős fajta én meg semmi pénzért nem bíbelődnék vele. A játszótér 50 méterre van tőlünk, nagy parkkal, nekünk így kényelmes.
2017. márc. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Lina63 ***** válasza:
100%
Szia. Itt is drágák a családik, de lehet kifogni jó árban. Még most aukciós oldalakat is érdemes nézni, mert még 70%-tól vihetőek (ez fog változni, árverés első évében 100% utána 90%-ra viszik csak le)
2017. márc. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Csaladiban lakunk, nagy udvarral, kerttel. Imadjuk a viragokat. Legalabb 25 gyumolcsfat ultettunk.

Harom gyerekunk van.

2017. márc. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Ez függ, hogy Bp-en hol, vagy vidéken hol.


De ha megtehetném, mindenképp különálló családi ház nem nagy kerttel. Előnye, hogy nem laknak alattatok, felettetek, mellettetek, így pl. nyugodtan dobolhat a gyerek a lábosokon.


A sorház és társasház nekem egykutya, ott is van olyan lakás, aminek van egy kis terasza vagy kertje, és olyan is, aminek nincs, így olyan, mintha panelban laknál.


Szóval nekem a lényeg, hogy jó közlekedés (nem vezetek), biztonságos környék, és normális szomszédság.

2017. márc. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!