Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Altatáshoz kérném a segítséget...

Altatáshoz kérném a segítségeteket. Mit csináljak, hogy végre átaludhassuk az éjszakát a 20 hós manónkkal?

Figyelt kérdés

20 hónapos a kisfiam,egy kis tünemény. Jó fiú, de persze a csibészség, a zsiványság már igen csak benne van. De a környezetem véleménye szerint is egy jó gyerek.

Altatási módszereket szeretnék kérni Tőletek. Ahogy a nagykönyvbe meg van írva úgy szoktattuk a manót, hogy vacsi, egy kis játék, fürdés, tejcsi anya ölében azután be az ágyba és egy kis éneklés mellett elalszik. DE....

Szinte minden éjjel 5-10x felkel, nyöszörög amíg át nem megyek egy kis csi-csi-csi és jobb esetben alszik tovább. Viszont nem mindig úszom meg ennyivel. Van, hogy a kiságy mellett a földön ülök (mert már nem bírja a derekam az állandó behajolgatást) és úgy simizem a hátát, vagy ütögetem a popsíját. Múltkor már feladtam és átvittem az ágyneműmet és a kiságy mellet a földön aludtam, mert ha felnéz és ott vagyok alszik tovább.

A védőnőm (és a hasonló korú anyukák szerint) igen csak végig kellenne aludja az éjszakát. Amit hozzáteszem meg is tesz, ha a maminál vagy a nagynéninél alszik. Tehát minden jel arra mutat, hogy engem akar "szórakoztatni".

A védőnő tanácsa a következő volt: szépen menjünk végig az esti rituálén és jöjjek ki a szobából ne várjam meg míg elalszik, hogy megtanulja ezt egyedül és éjjel, ha felkel nem lesz semmi változás (mivel elalvásnál sem voltam ott).

Ez logikusan hangzik, bár volt olyan érzésem, hogy akkor még éberebben fog aludni és lesni ott vagyok-e?

Hát bejött este 1,5 óra üvöltés (10 percenként bementem megsimizni, hogy érezze itt vagyok ha kellek)és ez reggel 4:45től tart mostanáig.

Az elején a szívem szakadt meg, de ez az érzés átcsapott egy agyvérzés közeli állapotba.Nyilván, mert rohadt fáradt is vagyok (,de ennek még örülök is így van egy kis esélyem mentegetni magam) és kit ne borítana ki a gyereke sírása.

Remélem csupa jó ötletetek van a számomra.

Előre is köszönöm szépen!

Egy nagyon fáradt anyuka!!!


2010. szept. 25. 06:19
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Jól látod. Valóban téged akar szórakoztatni,ha a mamáknál alszik rendesen.

Már a 7-8 hónaposok is ráakarják erőltetni a szülőkre a saját akaratukat. Ma divat,hogy "nem hagyom sírni" a gyereket,vagy a szeparációs szorongásra fogni a hisztit.Amit félremagyaráznak. A szeparációs szorongás NEM azt jelenti,hogy az anyjára van szüksége egy kicsinek,hanem azt,hogy rájött,hogy van saját akarata,és kipróbálja,hogyan tudja érvényesíteni. A te fiad is ezt teszi.

Fogadd meg a védőnő tanácsát,és hagyd egyedül éjszaka! Tudom,hogy nagyon rossz hallgatni az üvöltését,de ha egyedül hagyod,néhány éjszaka után rájön,hogy otthon is aludnia kell éjjel,éppúgy,mint a mamáknál.

Vagy elhiszed majd a sok okosnak,aki azt mondja,hogy kifogja nőni,akkor minden éjszakád ilyen lesz. Ezt nem növi ki egy gyerek sem!

2010. szept. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
igaza van az első válaszolónak.
2010. szept. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Délutáni alvás után nagy séta,a friss levegö,játszótér vagy ha van kert,kifárassza.2-3óra,idöjárástól függ.
2010. szept. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Uszoda, játszótér, hancurozás, bunyó apával,,,szóval fárasszátok ki! Mivel mamánál alszik, a hely is idegesitheti. Rendezd át vele a szobàját, tedd máshova az ágyát! Este tényleg próbáld egyedül elaltatni. Behuzom a függönyt, sötét van, megsimizem, jóéjtpuszi, és odébblépek. Nem mindig megyek ki, de nem lát. Az ajtót résnyire hagyom, hogy hang nélkül tudjak kimenni a szobából. Szokott hívni, nem szólalok meg, csak odalépek és a hàtára teszem a kezem, de nemsokára el is veszem és ellépek az ágytól. Aztán el is alszik. Éjjel egyáltalán nem kel fel. Üvöltve kel éjszaka vagy csak nyöszörög? Próbáld megadni az időt, hogy visszaaludjon. Ha átmész , villanyt ne kapcsolj és ne szólalj meg. Csak egy simi és lépj el onnan. Aludjon vissza csicsicsi és popirázás nélkül. Kezd el csökkenteni ezeket az ingereket. Nagyon nehèz lehet, nagyon sajnállak! Mennyit alszik nappal? 3 órát? Próbáld ki, milyen ha kevesebbet alszik nappal, jobb e az éjszaka. 23 hós a fiam.
2010. szept. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

[link]


Lehet lehurrogni!

Nem hagyom sírni a babám! A kötődő nevelés híve vagyok! Szerintem a feltétlen szeretet a legfontosabb, egy ilyen kicsi baba még nem tud manipulálni!

Dönts belátásod szerint.

Remélem ma éjjel már nem lesz semmi gond.

2010. szept. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

23 hós ikreim néha szépen alszanak néha nem az ágyaik között van egy vastag matrac , ha csak nyöszörög nem megyek át visszaalszik, de ha sír és szol, hogy anya akkor megyek elég ha megfogom a kezét és több-kevesebb idő alatt visszaalszik (van hogy előbb elalszok a matracon mint ő ,(vagy egyik hiv vagy a másik)).Durva nyári felfázás után megtanultam,hogy meleg legyen alattam.

Amúgy a testvérem is ilyen volt és 3 éves korára kinőtte!

2010. szept. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az üziket!

Sajnos a már említett módszert kipróbáltam (sírni hagyni)és nem is vártam tőle nyílván rögtön átütő eredményt, DE olyan szinten nem szakadt le rólam már napközben sem, hogy az valami hihetetlen! Ha csak a másik szobába átmentem már hiszti volt. Talán az éjszakai "nem bemenetelem" miatt?

Ajánlottak még 1 módszert: úgy altassam el, hogy ne érjek hozzá és a jó éjt ének után csendben maradjak a szoba közepén. Ez eredményes volt, mert 30 perc alatt elaludt, úgy, hogy néha felnézett ott vagyok-e? Ezt kell egy pár napig csinálni és kb 3 nap után már csak az ajtóba állok. Utána pedig...elvileg megszokja az egyedül elalvást.

Köszönöm a kifársztásos módszereket is. Bizony egy energiagombócom van, mert szinte minden nap 2 óra séta, elmegyünk bevásárolni, az udvaron annyit futkos a macskával a kutyával amennyit akar, járunk úszni és zenebölcsibe is, és a szobában való játszást, apával való kergetőzést nem is kell említenem. Délután pedig ezek után örülök ha 1 órát alszik. (1 héten keresztül napi 2 órát aludt, azt hittem beteg lesz :))) ) Este pedig 8:30 kor fürdés és utána alvás.

A szoba átrendezés is jó ötlet lenne, de ha a mami + a nagynéni altatja el a saját szobájában akkor is végig durmolja az éjszakát.

Bízom benne megtanul így elaludni, mert már próbálgatja a kiságyból való kimászást és ha sikerül neki lekell vegyem a rácsot. Na, de akkor az Isten se fogja bent tartani a szobájába.

Mit szóltok az új módszerhez amit ajánlottak???

2010. szept. 26. 13:29
 8/8 anonim ***** válasza:

Jól teszed, ha nem hagyod sírni. Két éves kislányom is fel szokott ébredni éjjel. Van amikor hív, és én megyek, megnyugtatom, megsimizem, rám van egy kicsit szüksége, de nem beszélgetünk. Van, hogy átjön a mi ágyunkba. Van, hogy egész éjjel alszik. Sok minden befolyásolja ezt, pl mennyire volt élménydús a napja / a túl sok is lehet az oka a nehéz elalvásnak / , jön- e a foga, melege van-e, kicsit többet vagy kevesebbet vacsizott, mert helyette játszott, stb. Én mindig magamból indulok ki, lehet, hogy ha nagyon fáradt vagyok, még nehezebben alszom el, ha meleg van, felébredek éjjel, ha telihold van, nem alszom túl jól, de másnap mégsem vagyok fáradt, stb.

Ja, és a lényeg! Kislányom egyre hamarabb és nyugodtabban alszik, kevesebbet ébred. Nem vagyunk egyformák!

2010. szept. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!