Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki hogy reagálja le, ha egy 4...

Ki hogy reagálja le, ha egy 4 éves agresszíven közelít hozzá?

Figyelt kérdés

Én nem nagyon tudom jól kezelni ezeket a helyzeteket. Amikor látom a szemében, hogy mint egy kis állat gyűlöl és ártani akar. Tudom, hogy ez természetes részükről, és hogy nekem kellene fegyelmezettebbnek lennem. Múltkor egy gyerek az arcomba vágott egy adag füvet és földet, amiből egy kis darab föld a légcsövemben landolt. Erre majdnem megütöttem. Tudom, hogy én nem vagyok normális. A normálisak hogy kezelnek egy ilyen helyzetet. Leginkább hogy küzdik le, hogy zsigerileg ellökjék, vagy pofon vágják a kis lurkót? Vagy valszeg a normálisaknak nincs is ilyen késztetésük?

49f


2022. szept. 9. 10:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Téged mégis miért és hogyan támadnak rendszeresen óvodások felnőtt ember létedre?
2022. szept. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Hol mászkálsz te, a homokozóban?!
2022. szept. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
Én is többször voltam úgy vele, hogy szanaszét ütném a neveletlen kölyköket, de nyilván nem teszem meg. Önuralom. Ennyi. Felnőtt vagy, te már tudsz uralkodni az indulataidon, a gyereknek még meg kell tanulnia. Csak szólsz neki, nyugodt, de határozott hangon, hogy ezt nem, azonnal hagyja abba. Kérd meg hogy veled mellőzze ezt a tevékenységet, mert belemegy a szemedbe a homok, és ez neked rossz. Inkább gyűjtsön levelet, követ, nézze meg azt a jó távol lévő mittudoménmit, keressen más elfoglaltságot. Esetleg ha nagyon nem hagy békén, megfogod a kezét, és odaviszed az anyjához/apjához, hogy legyen kedves rendszabalyozni a gyereket. Túl távol nem lehetnek.
2022. szept. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%
Nekem is van gyerekem, és időnként rájött az 5 perc korábban. Egyszer úgy leteremtettem, hogy megtanulta a viselkedést. Ütni nem kell felesleges
2022. szept. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nem rendszeresen. Kétszer volt ilyen. Én sem ütöttem meg, csak kicsit aggódom, hogy nehogy baj legyen. Na mindegy, majd a terapeuta megmondja.

#1,2 érdekes, hogy szerintetek egy felnőtt nem találkozik gyerekekkel! Az én világomban máshogy van ám!

2022. szept. 9. 11:08
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Rendben van, hogy találkozik, de a négyévesek nem szoktak random embereket megtámadni az utcán csak azért, mert szembe mész vele.


De ha te a terapeutádra hivatkozol, akkor nyilván az életben is ilyen fura vagy, mint ahogy ide írsz, akkor meg semmi nem csoda.

2022. szept. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
#6 a képzelőerődön van még mit javítani! Nem segítek! :-)
2022. szept. 9. 11:11
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne is, az ilyen emberektől, mint te, távol tartom magam.
2022. szept. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan emelj rájuk kezet, aztán jó utat a rendőrségre :)

Ha nem birod az ilyen veszélyes helyeket, mint pl. a játszótér vérszomjas ovisokkal, akkor ne járj oda. Esetleg maszk, pajzs, szkafander, sisak, lovagi páncél segithet enyhíteni a támadásokat.

2022. szept. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor meghúzom magam!

Az nyilván nem zavar, hogy nem a kérdésre válaszoltatok, ő tökéletes felebarátaim!

2022. szept. 9. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!