Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki hogy reagálja le, ha egy 4...

Ki hogy reagálja le, ha egy 4 éves agresszíven közelít hozzá?

Figyelt kérdés

Én nem nagyon tudom jól kezelni ezeket a helyzeteket. Amikor látom a szemében, hogy mint egy kis állat gyűlöl és ártani akar. Tudom, hogy ez természetes részükről, és hogy nekem kellene fegyelmezettebbnek lennem. Múltkor egy gyerek az arcomba vágott egy adag füvet és földet, amiből egy kis darab föld a légcsövemben landolt. Erre majdnem megütöttem. Tudom, hogy én nem vagyok normális. A normálisak hogy kezelnek egy ilyen helyzetet. Leginkább hogy küzdik le, hogy zsigerileg ellökjék, vagy pofon vágják a kis lurkót? Vagy valszeg a normálisaknak nincs is ilyen késztetésük?

49f


2022. szept. 9. 10:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Hat nemtudom, en nem a 4 eves gyerekektol felek, sokkal inkabb a bunozoktol.
2022. szept. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Elnézést, hogy túl hosszú kérdést tettem fel! :-D
2022. szept. 9. 12:02
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Én se tudom elképzelni, hogy az utcán arcomba vágnak egy adag füvet. Nem is olyan magas a gyerek, hogy ez sikerüljön. Max olyat tudok elképzelni, hogy a homokozóban ülök és egy másik gyerek felém dobja.

Ez nem ugyanaz a kérdező, akit a strandon is folyton fröcsköltek és egyéb módon támadtak a gyerekek?

2022. szept. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy troll, nem kell kielemezgetni a badarságokat, amiket ír.

Mellé még bunkó is persze.

2022. szept. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Sir Robin,a bátor.
2022. szept. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Sikítok és elszaladok.

Na jó, nem, de ha látom, hogy így közeledik, elkezdek beszélni hozzá, miközben olyan testhelyzetet veszek fel, hogy pl ne tudjon földet dobni az arcomba.

Ha nem voltam résen, és megtörtént a baj, akkor azt, amit te. Igyekszem nyugodt maradni, de dühös vagyok.

2022. szept. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én gondozónő vagyok 20 éve, de még sosem dobtak meg.

Magasabb vagyok felsem tud dobni, te férfi létedre gondolom magasabb mint egy nő, hogy talált el? Meg ha látom ha jön akkor csak elmozdítom a fejem vagy elugrom a dobás elől, akár kő is lehet, majd mérgesen erőteljes hangon megkérdezem ez mi volt, és hogy gondolta?

A szülő merre volt?

2022. szept. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ha az ember ismeri a gyerekét akkor már a szeméből tudja, hogy most valami készül. Az én 3 évesem amikor dühös rám, akkor szokott megpróbálni megcsapni. Néha sikerül kivédenem, néha nem. Mindig rászólok, hogy ezt nem szabad és igyekszem szavakat adni az érzéseinek, hogy megtanulhassa szóban kifejezni a mérgét. Ilyenkor elmondom, hogy tudom, hogy mérges/dühös/csalódott vagy, mert.... de másokat nem bántunk.

És mivel én is kaptam néhány pofont gyerekként ezért bizony a minta dolgozik bennem, volt már rá példa hogy alig bírtam tűrtőztetni magam, hogy ne keverjek le egyet. De nem tettem meg. Viszont volt már hogy rácsaptam a kezére mert egyszerűen sehogy nem lehetett kiemelni egy ilyen helyzetből.


Az egy kicsit más szitu mikor játszik és véletlenül szór a szemembe vagy más gyerek szemébe homokot. Nyilván ezt sem hagyom szó nélkül, de ezt is tanulniuk kell, hogy figyeljenek a környezetükre, mert egy rossz mozdulattal bizony okozhatnak másnak kellemetlenséget.

2022. szept. 10. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!