Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2.5 éveseitek tudnak szépen enni?

2.5 éveseitek tudnak szépen enni?

Figyelt kérdés
2.5 éves a kisfiam. Borzasztó, hogy még mindig mennyire rondán eszik. Fele kaja még mindig rajta van, a földön és a széken. A ti gyerekeitek tudnak szépen enni? Aggódom, mert jövő hónapban bölcsis lesz, oviba helyhiány miatt idén nem került be.

2022. szept. 12. 14:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Akkor örülj mert a bölcsiben ez természetes.

A fiam 2 évesen szépen evett ha akart

2022. szept. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 2 éves,és szépen eszik. Ő a kezdetektől kapott kanalat,próbálkozhatott,takarítottam utána.Nem azt mondom,hogy soha nem megy a ruhájára,de általában csak a szája,meg a keze maszatos.
2022. szept. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Mivel már nagyon korán az önálló étkezés hívei voltunk, így sose volt baj. 10 hónaposan már a kanalat megkapták. Nem mondom, hogy nem kellett az első évben minden alkalommal a konyhát végigtakarítani, de 2 éves korára mindenki megtanult enni. Bölcsiben pedig majd ő is tovább tanulja. Emiatt ne aggódj. Ott más sem eszik szépen.
2022. szept. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

Van amit szépen eszik. A levest ügyesen kanalazza, illetve ami olyan, villával felszúrja, viszont a rizsbe mai napig belemarkol 😱

Kézzel hatékonyabban eszik, ezért néha átvált. Én nem aggódom, bölcsis, nem jelezték hogy baj lenne, majd ezt is szépen megtanulja mint minden mást.

2022. szept. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nálunk a leves katasztrófa. Ő is sokszor átvált kézre, azzal ügyesebb.
2022. szept. 12. 15:05
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezen ne aggódj! Valószínű ott majd szépen fog enni, otthon meg továbbra is kismalac lesz és ez teljesen rendben van.
2022. szept. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
Kisfiam 22 hónapos, már egy ideje egész tisztán eszik, előkét sem használunk már. Én is már 10 hónaposan adtam a kezébe kanalat, és próbálkozott. Mire megtanult ilyen tisztán enni pár öltözet ruhába és éves utáni takaritasba került, de megérte. Sok gyerek azért nem tanul meg ,mert könnyebb megetetni, akkor nem kell utána takarítani.
2022. szept. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Enyém 2,5 éves, óvodát kezdte most, de bölcsis is volt. Mindenben elég fejlett de mégis úgy eszik mint egy malac otthon és oviban is, mindig mutatjuk neki hogy hogy kell , aztán majd megtanulja, ezen én nem aggódom és bölcsibol ovibol se szóltak még emiatt.
2022. szept. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen !A levest is!Nyilván nem úgy eszik mint egy felnőtt,de nagyon ügyes.Nem lesz a ruhája kajás.A száját is törölgeti közben.
2022. szept. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ikreim közül ag az egyik makulátlanul evett 1,5 évesen is, a másik meg még 4 évesen is kisdisznó.

Ugyanaz a módszer (blw), ugyanaz a tanítás, eltérő eredmény.

2022. szept. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!