Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éveseiteknél alvászavar...

3 éveseiteknél alvászavar mennyire fordul elő? Oka kiderült? Tippek esetleg?

Figyelt kérdés
Nálunk éjszakánként min. 2 ébredés van, és ha nem megyek át és nem simizem meg, akkor nem alszik vissza, csak utánam sír. Ha mellette vagyok, akkor nagy átlagban egy simire szépen alszik is vissza.
2015. jan. 27. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
2éves kora ota nálunk ez van. Addig külön szbában aludt magában. Most ott tartunk,hogy vele alszom. Mert mskülönben egész éjjel járkálhatnék hozzá. Én meg nem bírnék dolgozni menni. Nincs más megoldás. Két hét alatt zombi lettem ,inkabb vele alszom.
2015. jan. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem olyan összevissza... Fél éves koráig átaludta az éjszakát. Aztán elkezdődött a kiabálva ébredős. Aztán abbahagyta, és maradt a 2xi tápi / tej kérés. Aztán amikor elég nagy lett (picit 2 éves kora után) mondtam neki, hogy nincs több tej éjjel, kb 10 nap után aludt, szinte minden éjszakát hang nélkül. Aztán megint elkezdődött :( És nem tudom, hogy az kavart-e be, hogy elindult a felső léguti betegséges időszak, és sokszor csörcsög, köhög, és ez zavarja, vagy valami pszichés, mert valahogy kb. azóta a bölcsit se szereti :( Ráadásul van egy 1,5 évesem is, ő okésabb lenne, de a bölcsis vackoktól vagy ő is köhög, vagy a foga jön, azt se tudom, épp melyik szobában vagyok, és melyik gyerek sír / köhög épp :(
2015. jan. 27. 13:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem ijesztette meg valami? Nem fél a sötétben? Próbáltad kérdezni? Emlékszik rá egyáltalán?

Nálunk a nagymamánál megijesztették, és utána elkezdett félni. Minden éjjel felébredt, és átjött hozzánk. Sokszor átbeszéltük, azt mondta, hogy fél (szörnyek, rókák, sötét, stb.). 4! évig tartott, 2 éves korától 6 évesig. Végül "megvesztegettem". Feltételeket szabtam a jutalmakhoz, így szokott le. Azóta talán 2* volt, hogy átjött, megnézett minket, és visszament a helyére. Nem tudom, ha nem érett még rá, akkor sikerült volna e, már előtte is próbálkoztunk hasonlóval, de nem ment.

2015. jan. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Úgy látom, hogy elég szorongós típus. Amitől így egyértelműen fél, azt szokta mindig mondani, nem ilyenre gondolok. Azt meg próbáltam kideríteni, hogy a bölcsiben történt-e valami, ami miatt ilyen lett, de persze semmi se derült ki :( De ezek szerint annyira nem ritka, hogy még ilyen korban is ébrednek.
2015. jan. 27. 13:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekünk is ez volt kb 2 éves kora után. Akkor arra jöttünk rá, hogy fél a sötétben és kapott egy éjjeli fényt, előtte simán aludt egyedül a szobájában a sötétben. Ez bevált, aztán jött a kistesó, miatta kelt fel éjszaka, majd a szobatisztaságra szokás alatt a pisilések miatt. Most már elmúlt 3 éves, egyedül alszik éjjeli fénnyel, de ha rosszat álmodik, akkor áthív vagy ha pisilnie kell, a sötétben nem mer kimenni. Szóval örök körforgás, mikor miért kel, de megpróbálnám az éjjeli fényt, ha még nincs és beszélgetni vele esetleg, hogy mitől félhet, mit álmodott. Egyszer nálunk azt kérdezte, hogy ugye nem tudnak bejönni a farkasok a szobájába, szóval ezt letisztáztuk, de hogy honnan szedte. Nem lehet tudni mi bántja a kis lelkét.
2015. jan. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!