Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3-4 éves gyereknek megengeded,...

3-4 éves gyereknek megengeded, hogy igyon pár kortyot a sörből, borból, belenyaljon a pálinkába, vodkába, ha kíváncsi rá, hogy milyen?

Figyelt kérdés

2022. szept. 12. 14:37
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
100 szavazat
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
89%
Dehogyis! Fél családom alkesz,nem kísértem a sorsot! Jó,nyilván nem attól az egy kortytól lesz alkesz,de akkor sem neki való.
2022. szept. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
97%
Nem. Mivel az alkohol káros a szervezetükre, így nem engedném ilyen kicsiként. Ha egy nagyobb gyerekről van szó (kb 10 éves), akkor egy gyengébb alkoholnál megengedném meg max, hogy belenyaljon, de nem ihat belőle. Ez igaz az alkoholra, kávéra is nálam.
2022. szept. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem egy 3-4 éves simán elfogadja, ha annyit mondasz, hogy ez felnőtteknek való, és nem kell őt győzködni. Éppúgy nem piál, ahogy nem vezet kocsit, és nem főz ebédet. Neki ez a természetes. Később, olyan 10-12 éves kortól lehet ez téma, amikor már felnőttesnek akar látszani, de normális szülő az ennyi idősét sem engedi alkoholizálni, nagyon maximum belenyalhat.
2022. szept. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
33%
Én megengedem. Egyszer beleivott már a fekete kávéba, egyszer a száraz borba. Jól megtanulta, hogy nem finom, azóta nem kéri. 3 éves.
2022. szept. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
6%
NEM! Még a jelenleg 17 éves fiamnak sem engedem meg! Nem hogy egy 3 - 4 éves gyereknek. Sőt nem csak a 17 éves fiamnak, de az egyetemista 24 éves lányomnak sem engedem meg a szeszes ital fogyasztást. Nem ameddig az én háztartásomban laknak.
2022. szept. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
92%
Sosem iszom ilyeneket, szóval még nem jutott eszükbe :D
2022. szept. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
88%

Nekem megengedték anno (bár emlékeim szerint csak a sört kóstolgattam).

Semmi bajom nem lett tőle, felnőttként utálom az alkoholt, sosem voltam még csak becsípve sem. 3 évente egyszer iszom egy pohár pezsgőt Szilveszter éjszakáján, és ennyi.

2022. szept. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
65%

#1


Egy gyereknél ez nem így működik. Utálni fogja az ízét, és erre fog emlékezni később is. Nem ettől lesz valaki alkoholista, sőt.

2022. szept. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
#8 A legtöbb gyereknél igaz, de vannak a kivételek (100 ból 1). Egyik osztálytársam 4 évesen megkostolta az apja sörét és ízlett neki. Utána pedig mindig belekortyolt. 8 évesen már suttyomban lopta ki a söröket... Szóval van kivétel. Azóta felnőtt és nem lett alkoholista végül, de 16 éves koráig heti 1-3 db-ot megivott. Akkor is csak amiatt utálta meg egy életre, mert mocskosul berúgott, mindenét kihányta már és abban fetrengett. Azóta nem nézett alkoholra rá.
2022. szept. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
84%

Nekem is megengedték gyerekként. Pálinkát nem mert azt nem ittak. De a sört , bort, mustot, kávét megkóstolhattam. Na, felnőttként egyiket sem szeretem, onnantól kezdve, hogy nem volt tiltott sosem, nem is volt érdekes. Pl soha nem is voltam részeg, de még becsípett sem, még kamaszkoromban sem.

Szóval nem támogatom az őrült nagy tiltásokat.

2022. szept. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!