Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ilyen állapotban hogyan kéne...

Ilyen állapotban hogyan kéne kezelnem a gyerekemet?

Figyelt kérdés

Gyermekemről kiderült, hogy van egy olyan állapota, ami még ugyan nem okoz tünetet, de kezelni kell. Kontroll vizsgálat havonta, minimális gyógyszer szedés. Remélhetőleg túl leszünk rajta hamar. Addig is próbálom óvni, odafigyelek rá, többet játszani vele, kedvesebbnek lenni. Ez megy hónapok óta. A problémám, hogy ahogy egyre kedvesebb, átérzőbb, nyugodtabb vagyok, ő egyre inkább átváltott követelőző, hisztis, provokatív, undok viselkedésre. Ugráltat, parancsolgat, hisztizik vég nélkül. Csak akkor kedves velem, ha el akar érni valamit: édességet vagy új játékot akar. Egyre stresszesebb vagyok, őt meg pont, hogy óvni kéne a stressztől.

Az állapotáról NEM szeretnék magyarázkodni, erről ne kérdezzetek, de lényeg, hogy ő amúgy nem érzékel belőle semmit testileg, csak annyit, hogy néha dokihoz megyünk. Én nem tudom, hogyan álljak hozzá. Akinek pl. cukorbeteg a gyereke és naponta szúrni kell, az hogyan neveli? Mert úgy látszik, minél jobban odafigyelek, csak annál elkényeztetettebb lesz...de ha nem figyelek oda jobban, az se jó...


2022. szept. 12. 16:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%

Az oldal anonim. Mi a francért nem lehet rendesen leírni a dolgokat?

Amúgy meg butaságot csinálsz, a stressztől óvás helyett majomszeretetet adsz neki, és a követelőzései kielégítésével h8sztis házi diktátort nevelsz belőle.

Ez megoldja az eü problémáját? Mert ha nem ez rá a gyógymód, akkor sürgősen észhez kéne térned.

2022. szept. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
A gyerekeknek a korlátok biztonságot adnak. Akkor is, ha épp tiltakoznak ellene. Nekem ezt egyszer úgy magyarázták, mintha egy szakadék szélén állnál. Ha nincs korlát, nem tudod, meddig biztonságos menni. Ha viszont ott a korlát, neki tudsz támaszkodni és gyönyörködhetsz a tájban.
2022. szept. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Igazából annyi változott, hogy nagyobb rend lett itthon a lakasban, illetve eddig felemeltem a hangomat, ha rossz volt, most meg nem. Igyekszünk nyugodt légkört biztosítani. Ez nagyon bejött, a férjemnek is jól esik, hogy most nyugisabb és összeszedettebb lett minden. De a gyerek egyre rosszabbul viselkedik, mintha követelné vissza, hogy legyünk megint ingerültebbek.
2022. szept. 12. 17:02
 4/18 A kérdező kommentje:
Ja és ugyanúgy fegyelmezzük, csak nem kiabálunk és nem veszekszünk előtte. Kötelességei is ugyanúgy vannak. Többet beszélgetünk vele, megbeszéljük, elmagyarázzuk a dolgokat. De mintha ez olaj lenne a tűzre. Pedig a "nagykönyv" szerint is inkább így kell gyereket nevelni.
2022. szept. 12. 17:09
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
És mit csinálsz most, ha rosszalkodik a gyerek? Mert ha semmit, akkor inkább emeld fel megint a hangodat.
2022. szept. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
5ös, lásd fentebb.
2022. szept. 12. 17:13
 7/18 anonim ***** válasza:
93%
Hiába kíméled sajnos ezzel csak rontod a helyzetett. Ha nem olyan beteg hogy pl rákos akkor fegyelmezd rendesena
2022. szept. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

A stressztől óvás nem egyenlő azzal h nem bacod le a gyereket....

Egy pszichológushoz is elvinném, mert így egy kezeletlen szociopata lesz

2022. szept. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
88%
Szívproblémája van, azért kell óvni? Akkor inkább a sírástól, hisztitől kell, nem? Ha nincsenek hatarok szabva, az elég nagy stressz, a gyerek meg hisztis, tehat romlott a helyzet. Nem kell azért ordítani, hogy fegyelmezve legyen a gyerek. Kedvesen, de határozottan is lehet határt szabni.
2022. szept. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy mi az az állapot. Van különbség egy leukémia és egy gyerekkori magas vérnyomás között. Vaktában tapogatózva nem lehet pontos tanácsot adni
2022. szept. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!