Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ilyen állapotban hogyan kéne...

Ilyen állapotban hogyan kéne kezelnem a gyerekemet?

Figyelt kérdés

Gyermekemről kiderült, hogy van egy olyan állapota, ami még ugyan nem okoz tünetet, de kezelni kell. Kontroll vizsgálat havonta, minimális gyógyszer szedés. Remélhetőleg túl leszünk rajta hamar. Addig is próbálom óvni, odafigyelek rá, többet játszani vele, kedvesebbnek lenni. Ez megy hónapok óta. A problémám, hogy ahogy egyre kedvesebb, átérzőbb, nyugodtabb vagyok, ő egyre inkább átváltott követelőző, hisztis, provokatív, undok viselkedésre. Ugráltat, parancsolgat, hisztizik vég nélkül. Csak akkor kedves velem, ha el akar érni valamit: édességet vagy új játékot akar. Egyre stresszesebb vagyok, őt meg pont, hogy óvni kéne a stressztől.

Az állapotáról NEM szeretnék magyarázkodni, erről ne kérdezzetek, de lényeg, hogy ő amúgy nem érzékel belőle semmit testileg, csak annyit, hogy néha dokihoz megyünk. Én nem tudom, hogyan álljak hozzá. Akinek pl. cukorbeteg a gyereke és naponta szúrni kell, az hogyan neveli? Mert úgy látszik, minél jobban odafigyelek, csak annál elkényeztetettebb lesz...de ha nem figyelek oda jobban, az se jó...


2022. szept. 12. 16:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt szokta meg h kiabalsz vele, valószínűleg neki tok fura most, h8gy nem. Es gondolom hiaba próbálsz vele megbeszelni dolgokat, neki az nem fegyelmezeskent hat. Erre tudok csak gondolni.. de amugy nem lehet mindent beszelgetessel megoldani. Nyilvan azzal kezdunk (bar a kora sem ismert a gyerkocnek), de ha a szép szo nem hasznal, valamivel rendet kell tartani.
2022. szept. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
48%
És miért nem adhatja ki a dühét, csalódottságát, szomorúságát, bármit hisztivel? Neked csak ott kell lenned mellette, meghallgatni. Nem kell csinálni vele semmit, csak nem engedni, amit előtte sem engedtél (és amin valószínű elpattant). Nézz utána a sírásmeghallgatás módszerének. A hiszti egy szelep a gyerekeknél, amivel a feszültséget vezetik le. Azzal hisztiznek a legtöbbet, akivel a leginkább biztonságban érzik magukat. Egy szülőnek meg nem feltétlen feladata megakadályozni a hisztit. "Megértem, hogy csalódott vagy Pistike, és hogy nagyon szeretted volna a piros autót, habár tudtad hogy csak kenyéréért ugrottunk be a boltba" És erre ő nem nyugszik meg, hanem kiadja. Te meghallgatod. Ha kell 30-40 percen keresztül. És a végén kapsz egy nyugodt gyereket. Azt a 10-20-30-40 percet meg türelmesen, szeretetteljesen, de határozottan éld túl. Én ezt tenném.
2022. szept. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Mondjuk épeszű ember épp elmondaná a gyereknek, hogy x problémája van, azt y módon lehet kezelni és máris együttműködőbb lenne
2022. szept. 13. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
72%

#12 ez olyan jól hangzik. Gyakorlatba viszont nem mindig kivitelezhező.

pl: időpontunk van a dokihoz. Ő nem akar öltözni, jön a hiszti

Hát nincs rá idő h 20-40percig várjak arra h a gyermek kiüvöltse magából a "xar az életet"

De más helyzetekben is fent áll az h nem, nem várok. Ha azt mondom a játszón h indulunk, akkor indulunk!

Nem várom meg még kifetrengi magát a homokban

2022. szept. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Mondjuk, ha ezt szeretném alkalmazni, akkor belekalkulálom. Vannak helyzetek amikor nem fér bele, igen, de nekem senki ne mondja, hogy sosem lehet meghallgatni, hogy "kiüvöltse a bánatát".
2022. szept. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ésszerű határokat kell felállítani. Ha a széltől is óvni fogod, akkor csak azt éred el, hogy a fejedre nő, neveletlen lesz és egy törpe terrorista mindenkivel. Drasztikus váltásnak pont ez a vége, mint nálatok. Az, hogy a stresszt csökkenteni kell, nem azt jelenti, hogy nem lehet rászólni, bármit megtehet. Ha így folytatod, akkor a végén késsel a kezében hadonászhat a nyakadnál is? Ezt megtette az egyik gyerek az anyjával, akire vigyáztam. Ők sose nevelték, szóltak rá. Még most visszafordítható ez.
2022. szept. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
52%
Nem írtam azt h sosem fér bele. ahogy a kérdező is leírta, hogy ilyenkor vár. Gondolom Ő is az olyan helyzetekre volt kíváncsi, mikor nem lehet már ráhagyni a gyerekre
2022. szept. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Nem fél az orvosoktól, még a tűtől sem. Nem attól hisztizik.

Hanem pl olyanokon, hogy nem akar megkapaszkodni a buszon, nem szénsavas ásványvizet kér, hanem menteset, nem ezt a mesét akarja nézni, hanem azt. Ezeket simán mondhatná normális hangnemben, de felvett egy ilyen "picsogós" hangot. Ha meg nemet mondok, akkor kiröhög, sérteget. De lehez, hogy ez már a kamaszodás jele..

2022. szept. 13. 12:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!