Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Befelé dőlő bokánál nálatok...

Andi80018 kérdése:

Befelé dőlő bokánál nálatok mi segített? Torna, cipő, talpbetét?

Figyelt kérdés
10 évesről van szó.

2022. szept. 15. 16:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyógytorna
2022. szept. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Torna és cipő.
2022. szept. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
A magyarorszagi bokafogos cipo kiskorban mania hozadeka ...
2022. szept. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

3, aha, ezért dőlt be majdnem bokacsontig amikor még csak cipőt se hordott, csak kapaszkodva lépegetett.

A cipő egyébként passzív megoldás. Nem gyógyítja, de csökkenti a fájdalmat, ami vele jár(hat). De én se ajánlom, korlátozza a szabad mozgást, pedig az segít. Rengeteg torna. Plusz a nyári mezítlábazás után mindig jobb egy darabig.

2022. szept. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, szóval akkor főleg torna...
2022. szept. 15. 22:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Testvéremnek (10 éves szintén) cipő és néha torna.
2022. szept. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És a cipőt hogyan lehet beszerezni? Ortopédus megmondja, milyen kell pontosan? Gondolom kell lenyomat a lábáról...
2022. szept. 16. 13:34
 8/8 anonim ***** válasza:
54%
Én átéltem ezt gyerekként. Boka mellé gerinc is tartozott viszont nálam. Rengeteg torna (heti 5x 1 óra + napi 2x 45 perc otthon), tavasztól őszig csak mezítláb voltam kint, lakásban mindenhol különböző felületeket gyártottak, amin át kellett mennem (otthon sem hordtam cipőt és zoknit sem emiatt). Télen az elején speciális cipőt hordtam, utána pedig talpbetétet. 4-től 7 éves koromig ment ez. Utána már csak megszokásból csináltam, mert szerettem és megszokás volt. Szépen javítható, ha szántok rá időt. Heti 1-2 óra tornával nem sokat lehet sajnos elérni. Emellett az otthoni torna is kell. Ha kiszámolod, hogy én átlag heti átlag 15 órát tornáztam + még emellett napi 2 órát foglalkoztunk ezzel minimum, akkor kijön, hogy heti 30 órát foglalkoztunk ezzel. Így volt csak 3 év a bokám. A gerincem nem volt olyan vészes. Annál kevesebb meló kellett.
2022. szept. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!