Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Őszintén: mi az az egészséges,...

Őszintén: mi az az egészséges, tápanyagdús főétel, amit megeszik a gyereketek?

Figyelt kérdés
2022. szept. 17. 11:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Mennyi idős ?
2022. szept. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére kisfiam mindenevő, szereti a párolt zöldségeket pl, már nyersen is megeszik párat. Egészségesen főzök, kevés olyan étel van,amit nem eszik meg. Most legújabb felfedezésem a székelykáposzta, pulykamellből és savanyú káposztából főztem. Isteni finom és egészséges is. 2 évesem úgy ette, öröm volt nézni. Sokszor főzök ragulevest, mindenféle zöldséget teszek bele ( répa, zeller, karalábé, borsó, zöldbab, bab) épp mi van itthon. Krémleveseket imádja, azt szinte minden zöldségből lehet csinálni. Nagy kedvenc az édesburgonya, sütőben sütve, egészséges is. Bagettet én sütöm itthon, mindenféle magvakkal teljes kiőrlésű, az is tápanyagdús. Halat is szereti mindenféle formában, Sajtokat is.

Gyümölcsöt rengeteget eszik, egyedül a kivit nem eszi meg, más olyan gyümölcsöt még nem tudtam neki adni, amit nem evett meg. Ha azt szereti naponta 2-3 alkalommal adni neki

2022. szept. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
2,5 éves. Kedvence a kacsahús, párolt káposzta. Zöldségek közül főzve semmit nem eszik. Savanyúságot viszont bármilyen mennyiségben képes megenni, savanyú káposzta, kukorica, uborka, karfiol.
2022. szept. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nekem mindent ettek.

Igy sajna nem tudok segiteni.

Olyan volt h egy ideig nem evett hust (2-3nap) aztan ismet eszik. Vagy ugyan igy mindennel. De osszessegeben nem volt olyan etel amit kizart az etkezesbol.

2022. szept. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nekem 2-2.5 éves koráig szinte mindent megevett. Azóta meg egyre jobban válogat. Lassan öt éves, alig eszik pár félét, pedig nem kap édességet, süteményt se, csak ritkán. Azt persze korlátlanul falná, ha lehetne. Olyan sincs, hogyha nem eszik meg valamit, akkor neki más van főzve. Általában egy komplett ebédből talál egy-egy dolgot, amit elfogyaszt, vagy a köretből, vagy a levesből kieszik valamit és annyi.


Szerencsére a zöldséget, gyümölcsöt szereti, inni is csak vizet max. tejet iszik. Joghurtnak is natúrt eszik csak, szóval tényleg nem olyanokkal van etetve, hogy biztos azért milyen rossz evő. De ilyen főtt ételeket alig hajlandó enni. Sok dolgot csak megrág épphogy, a kemény, sültebb részeit. Pl. én attól vagyok lehidalva, hogy a gyerekek imádják a pizzát pl. meg ilyenek, az enyém meg a feltétes részt nem eszi meg max a szélét megrágja.


Az óvodában is mondják, hogy ebédnél alig akar meg is kóstolni bármit. Aztán van hogy ha nagy nehezen kötélnek áll és megkóstol valami levest pl., akkor utána esetleg megeszi az egész tányért.


De közben meg egy nagyon jó alkatú, rendesen kis izmos kisgyerek, sportol is meg minden. Én nem is értem.

2022. szept. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Makaroni, spagetti, husleves, lebbencsleves, halaszle, rizs, vmi sult husi, paprikas krumpli, fozelekek, rantott dolgok pl:rantott karfiol rantott gomba rantott sajt
2022. okt. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
31%
Kedves #16, a kérdés az volt, hogy egészséges étel, amit felsoroltál azoknak 90%-a nem oda sorolható.
2022. okt. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!