Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet, hogy az anyatejem nem...

Lehet, hogy az anyatejem nem elég tápanyagdús?

Figyelt kérdés
2 és fél hetes kisfiam az anyatejem mellé tápot is kap. Az anyatejből eszik 90-100 ml-t egszerre, de ekkor 1 óra múlva már ugyanolyan éhes, mintha nem is evett volna semmit! Ha tápból kapja ugyanezt a mennyiséget, 3 órán át nem éhezik meg. Ennyire "gyenge" az anyatejem, vagy normális, ha egy 2 és fél hetes baba óránként 90 ml-t eszik? Ilyen gyorsan nem termel a cicim ennyi mennyiséget :(
2008. júl. 17. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ajaj! Nem az anyatejed a " gyenge " hanem az anyatej gyorsan és könnyen emészthető, a babák emésztőrendszerének a legkiválóbb táplálék. Teljesen normális hogy a babád egy óra múlva éhes, hiszen nagyon picike a gyomra, ekkor nem tápszert kellene adni, hanem minél többet szoptatni. Tévedés hogy a mell nem termel elég tejet, a tej szopi alatt termelődik!!! Tessék sokat szoptatni, méricskélést heti 1x-2x pucér súlyra korlátozni, igény szerint annyiszor és annyit szoptatni ahányszor csak kéri a kisbabád.

A tápszer nehezebb, nehezebben emészthető ezért "tűr " vele tovább a baba, de ilyenkor nem az a cél hogy 3-4 óránként egyen a csöppség, hanem az hogy kizárólag anyatejet kapjon. A szoptatás nemcsak evés a kicsinek, hanem anya, anyaszag, anyához való bújás, öröm és vigasz, megnyugvás.

Bártan szoptass, sikerülni fog!!! Kívánom hogy így legyen!

2008. júl. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jókívánságot! Sajnos nem termelődik 1 óra múlva tejcsim, csak pár csepp, a babám pedig ilyenkor szörnyen sír, akár 1 órán át is - ennyi ideig próbálom rábeszélni a szopira -, a cicimtől pedig elfordul. Üres cicit nem szopizik. Más baba igen? Lehet, hogy hülyeségeket kérdezek..
2008. júl. 17. 20:37
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igaza van az előttem szólónak, az én lányom 3,5 hónapos és még mindig 2 óránként szopizik, igaz este alszik, de a melegben óránként evett. A cicid bírni fogja ne aggódj, igyál sokat, pihenj ha tudsz és szoptass minél gyakrabban! A 90-100ml, elég kell hogy legyen, az én babám nem eszik ennyit egyszerre bár én nem méricskélem csak egyszer-kétszer néztem kíváncsiságból.
2008. júl. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok. Ha két és fél hetes a babád és 90-100 ml-ket eszik akkor nem szopik keveset, és tutira van elég tejed. A babák még nem tudják megkülömböztetni hogy éhesek vagy túl teli van a pocijuk, vagy fáj a pocijuk, minden esetben úgy csinálnak mintha éhesek lennének. A tejleadó reflexet kell megvárni mikor visszateszed a babát a cicre. Ilyenkor egy darabig nem jön semmi, majd beindul ha a baba ingerli a cicit. Szopi előtt segítheted ha meleg borogatást teszel a cicdre, és nyugodtan add neki oda a másikat is, a ciciket egy szopi alatt felváltva is nyugodtan lehet használni.

Ha mégis úgy érzed hogy kevés a tej, akkor próbáld meg a homeopátiás golyókat, Urtica urens 5 ch, Ricinus communis 5 ch, Alfalfa D6, Lac defloratum D6, Lac caninum 5 ch. Ezeket heti váltakozásban lehet szedegetni. Ha Pesten laksz a gazdagréti gyógyszertárban minden szokott lenni itt a honlapjuk: [link] Valamint csúcsszuper szer a More Milk Plus, nálunk is bevált [link] Itt nézd meg hogy a lakóhelyed szerint melyik patikában tudod beszerezni.

Sok sikert!!! Ne add fel, nekem a 6-dik hétre állt be biztonságosan a tejtermelés, a babám már 3 hónapos és csak szopik.

2008. júl. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat, nagyon sokat segítettél! Kipróbálok mindent amit írtál, az Alfalfa D6-ot már kerestem mindenhol (Bp-i vagyok), de eddig egy patikában sem volt, köszi, hogy megírtad a fellelőhelyét! Örülök, hogy van még remény, hogy beálljon a tejtermelésem, reményt adott, hogy 6 hetesen is beállhat, már azt hittem, lekéstem! KÖSZI!!
2008. júl. 17. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!