Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért ennyi az elégedetlen...

Miért ennyi az elégedetlen anyuka/szülő a bölcsiben?

Figyelt kérdés
Mi nagyon nehezen jutottunk be a bölcsibe (most ez általános) és nekem nagyon tetszik h mennyire jól foglalkoznak a gyerekkel és h naponta 500 ft ért normális ételt kap. DE: nálunk a szülők annyit panaszkodnak: miért ez a tízórai, miért nincsenek az udvaron, miért ilyen az udvar......szörnyű, szinte csak kritizálni képesek! Egyik ismerős azon volt kiakadva, h miért kell mindig főzeléket enni és ha az is van akkor miért nincs hozzá kenyér....Havi 10-ért szinte ingyen van a bölcsőde, beszéltem olyanokkal is akik kényszerből 60-80-at fizetnek és szívesen bekerülnének egy állami intézménybe. Ezek a szülők meg csak panaszkodni tudnak, de ha azt mondanák nekik h ok vegyél a gyereknek egy hónapra ételt 10 ezer forintból akkor csak pislognának.....Hasonló tapasztalat?
2010. szept. 26. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol ez megy sajna. Ez a magyar mentalitás :(
2010. szept. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Lányom járt 3 hónapig családi napközibe és ég és föld a különbség,a bölcsi és a csana között,ami normális is,hiszen feleannyi a gyerkőc és jobban oda tudnak figyelni a gyerekekre.Bár ,csanáról is hallottam már rosszat.

A lányom is bölcsibe jár már.

Van 1-2 dolog,amivel nem értek egyet és nem tetszik,de azért elégedetlen nem vagyok.A lényeg,hogy a lányom szeret oda járni és örömmel megy be.

2010. szept. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

sok helyen tényleg nagyon szar a bölcsöde. Nagyon. Személyes tapasztalatom alapján csak kritizálni tudom az általam látott bölcsiket - ahova fel sem vettek minket, mert nincs hely.

Van akinek havi 10 000 is sok Nem mellékesen a bölcsöde a gyereked után elég sok pénzt kap az államtól. (megfordítva talán még érdekesebb: miért "állami" az a bölcsi ahova fel sem veszik a gyerekemet (mert nincs helye) és még fizetni is kell)). Szerintem az is a mentalitást tükrözi, hogy jópár bölcsiben a szülők kussolnak, nem panaszkodnak, hanem elfogadják, hogy nincs más csak moslék kaja, napi 1 óra frisslevegőzés.

2010. szept. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
persze, lehetne mindent jobban csinálni és egy jó családi napközi az azért egy más kategória! a legtöbb emberen viszont látszik h nem nagyon engedhetné meg, h súlyos összegekért máshova járassa a gyerekét....
2010. szept. 26. 12:19
 5/7 A kérdező kommentje:
hát én két bölcsit tapasztaltam meg ott rendes kaja volt és minél több idő az udvaron. az udvaron egyébként ezerszer jobban el vannak a gyerkőcök, ezért nem tudom kinek az érdeke lenne h bent legyenek a szobában?
2010. szept. 26. 12:21
 6/7 anonim ***** válasza:
A bölcsivel kapcsolatosan nekem csak egyetlen panaszom van, mégpedig azokra az anyukákra, akik nem képesek elfogadni, hogy az ő imádott kis gyermekük a közösségben ugyanolyan fontos, mint a másik tíz gyerek, és mindenáron extra előnyöket akarnak a sajátjuknak kicsikarni. (egy anyuka, hogy ő hoz be babavizet, szegény gyerek nehogy már a csapvizet igya, egy másik, hogy az övének meg mossák meg a fogát étkezések után.) Én egyébként elégedett vagyok a bölcsi színvonalával.
2010. szept. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igen, valahogy amit mondasz az benne van.....az én kisfiam/kislányom ezt így szokta....itt miért kell?....
2010. szept. 26. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!