Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy nulla szülő vagyok? Mit...

Egy nulla szülő vagyok? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

lányo folyaatosan sír az óvodában, amég érte nem megyek.

Mivel még nem találtam munkát, én itthon vagyok. Én itthon sírok mert tudom mi zajlik vele. Ma azt kérdezte az óvonő, hogy nem hagytam e ott valahol ??? mivel fél, hogy nem megyek érte..

soha nem volt semi ilyen, szíven ütött.. hiszen a 3 év alatt mindig rajta volt a fél szemem.. a szívem csak érte dobog.. hogy feltételezhet ilyet.. és azt érzem, hogy megbuktam szülőként, minden szinten. nem tudom átsegíteni, hiába vigasztalom jutalmazom, hiába mondom el százszor.. kivagyok teljesn.

rossz anyának érzem magam. talán tényleg túl szerettem, az a gond. nem tudom, de mióta baj ha szeretve van??

minden nap vittem napi 2 szer játszótérre, reggel és este .. gyerekek között volt, nem tudom. egy lúzer vagyok. nem tudom mit rontottam el, és azt se m, hogy miért kételkedik abban, hogy nem megyek érte.. soha SOHA NEM HAGYTAM CSERBEN, MINDIG ÁLLTAM A Szavamat. és kiborít, hogy a hátam mögött az óvonők kibeszélnek. tényleg tönkretettem a gyereke? folyton bakizok bénázok az óviban, (sokszor szemüveg nélkül nem láttam, hogy hol irjam alá..stb.. lehet, valami hülyenek néznek???)

és HIÁNYZIK A LÁNYOM, EZ SZÖRNYÜ . Rendeesen azt várom mikor lesz beteg, hogy ne kelljen menni. SZÖRNYÜ VAGYOK, EGY PANCSER..


2011. okt. 24. 10:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%
Ne rinyálj már, ez az élet rendje...
2011. okt. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
ez igaz. köszi. de attól még kivagyok. de azért köszönöm a hozzászolást!
2011. okt. 24. 11:05
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A nulla szülő nem te vagy, hanem azok, akik alkoholisták, nincs állásuk és szülik a 10. gyereket pedig 3at sem tudnának eltartani.

Te tudod, hogy nem hagynád el és hogy sokat foglalkozol vele. Azért sír, mert hiányzol neki és szeret téged. Próbáld meg elmagyarázni a kicsinek amikor viszed az óvodába, hogy nem kell félnie mert érte fogsz jönni. :)

2011. okt. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nehogy magadat hibaztasd!!! Nem vagy egyaltalan rossz anya es hidd el ezen mindenki atesik csak van akinek konnyebben megy es van akinek nehezebben. Sajnos az en kisfiam 1 evesne kezdte a bolcsit (mert maskent elvesztettem volna a munkamat es tudom milyen nehez manapsag talani sajnos), megszakadt a szivem es nagyon nehez volt... Ugyhogy ebbe inkabb bele sem megyek. Hidd el a lanyodnal is eljon az ido amikor feloldodik, megszokja es nem lesz mar gond vele. De neki ido kell. Sajnos itt az egvialagon semmi mas nem segit csak az ido. Persze, hogy jobban szereti ha vele vagy ez termeszetes innen is latszik, hogy jo anya vagy. :) Ne hibaztasd magad. Szeritnem az ovonok lehetnenek egy kicsit megertobbek de arra is gondolj, hogy ilyenkor mi szulok is erzekenyebbek vagyunk. Kivanom, hogy minel hamarabb tullegyetek rajta. Ne lassa rajtad a lanyod, hogy teged ez bant es aggaszt. Ne faggasd es ne akard ravenni, hogy jatszon, elvezze es hogy milyen jo. Erre neki kell majd rajonni. Ha rossz kedve van es hianyzol neki akkor az tul nagy elvaras tolle, hogy meg elvezze is a helyzetet. A maga modjan majd megszokja es feloldodik. Mindig fogadd azzal, hogy mennyire orulsz neki, hogy latod de tul sokat ne beszelj a dologrol mert sokszor az ellenkezojet ered el.
2011. okt. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Először is, ne másoknak akarj megfelelni, hanem magadnak. Azért bénázol, mert nekik (óvónénik) akarsz megfelelni. Gondolod, hogy más anyuka nem bakizik? Ugyan már! Nekem múlt héten jó öt percbe telt, hogy felfogjam, hogy nem egy foglalkoztató füzetről, hanem egy előadásról beszél az óvó néni. Érdekel, hogy mit gondol rólam? Nem.

A másik dolog, hogy szerintem azért sír a gyerek az oviban, mert érzi, hogy nem akarod otthagyni. Legyél magabiztos! Ne azt érezze rajtad a gyerek, hogy vele akarsz lenni, hanem azt, hogy szereted, de neki most ez a feladata, hogy játsszon a többi gyerekkel. Tanuld meg elengedni.


Szerintem frusztrált vagy az álláskeresés miatt. Akarsz is dolgozni, meg nem is. Ha dolgozol, lesz pénzed, ha viszont nem dolgozol, akkor együtt lehetsz a lányoddal. Döntsd el, hogy mit szeretnél, és ennek megfelelően cselekedj. Amíg az süt rólad (az írásod alapján én ezt érzem), hogy a gyerekeddel akarsz lenni non-stop, addig nem fogsz találni állást.


Ami még eszembe jutott:

Más közegben, ha "otthagyod" hogyan viselkedik? Ott tudja, hogy érte mész? Vagy egyáltalán hagytad már pl. egy barátnődnél/anyukádnál/anyósodnál pár órára?

2011. okt. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

megfogadom a tanácsokat, kevesebb beszéd róla és kevesebb rinya a részemről :(

de nagyon nehezen kezelem, és ez kiborít. Lehet, hoyg az óvonő sem úgy gondolta, de most ha annyit mondanak buuuu... már attól kiborúlok. lánykám elött nem mutatom sőt.. leht hogy én rontottam el.. igazad van, nem kérem hogy játszon, ha nincs kedve. nem tudo , még hogy tudnék segíteni neki.

2011. okt. 24. 11:13
 7/13 anonim ***** válasza:
szia,szerintem egyszerűen még nem ovi érett,ennyi.ha megteheted mert otthon vagy akkor hagyd még egy kicsit otthon,vagy menj érte ebéd után.igy kevesebb lesz az idő amit nélküled tölt.de én még nem vinném oviba amíg nem találok munkát.
2011. okt. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
8.30 tól van 11.30 ig.. még ebeéd elött elhozom az óvonő javaslatára.
2011. okt. 24. 11:14
 9/13 anonim ***** válasza:
Érzi a kislányod a rezgésed(pont azért mert jó anyukája vagy)hogy ideges-frusztrált vagy az ovi kérdéstől.Nem szabad hogy érezze,mert nem érti mi a baj bajod,és ezért érzi ő is bizonytalanul magát az oviban.Szedd össze magad,és lazíts,legyél türelmes és következetes,van akinek hosszabb idő a beszokás,ez semmiképp nem anyasági fokmérő!!!Ne engedd hogy bárki vagy bármi elbizonytalanítson téged,neked is új a szitú és ezt igenis az anyukáknak is meg kell szokni!Az ön-ostorozást elfelejteni,és sok sok türelemmel szeretettel segíteni a lányodnak!Egy szintén "kezdő" ovis-anyuka :)
2011. okt. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy sír utánad, annak a jele, hogy tud kötődni, ami annak a jele, hogy jó szülője vagy. A beszokás szinte kötelező velejárója a sírás, hiszen a gyerek hiányol téged. Nem az lenne inkább a fura, ha nem sírna utánad? Majd rájön, hogy minidg érte mész, és akkor nem fog sírni. Mondd el neki mindig, hogy mindennap érte mész uzsonnára, ebéd után, mittoménmikor, bármi történjék is, ott lesz érte! Ha ezt tapasztalja is, akkor meg fog nyugodni.
2011. okt. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!