Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam 2,5 éves elkezdtünk...

Kisfiam 2,5 éves elkezdtünk Babaúszásra járni.Ma volt a második alkalom ma nagyon nem tetszett neki 😒Később tetszeni fog neki?⬇️

Figyelt kérdés

Sosem voltunk eddig gondoltuk elkezdjük.mikor pár hónapos volt pont jött a covid minden zárva volt sajnos nem tudtunk menni.

Első alkalommal úgy nézett ki nem lesz gond volt pár dolog amit nem akart gondoltuk majd legközelebb...

Ma viszont mindere nem akarom ,kiakart jönni semmi nem volt jó neki.

Azt szeretném kérdezni,h.mi a tapasztalat? Lehet jobb? Vagy hagyjuk? Kicsit elkeseredtem de lehet én várok túl sokat,h.egyszerre megszeret mindent...Mi a tapasztalatotok,minden tippet ötletet szívesen veszek..


2022. szept. 26. 01:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer olvastam egy úszásoktatóval készült cikket, így most én csak abból tudok kiindulni. De ő azt az elvet vallotta, hogy nagyon eltérő a gyerekeknél, hogy mikor tudja megszeretni a vizet (úszás oktatás jelleggel). Szerinte van akit 3 évesen is úgy kell kikönyörögni a vízből, másnak meg akár fejen is állhatsz, akkor is csak 6 évesen lesz kész ugyanerre. Szerinte nem szabad erőltetni.


Na most ebből kiindulva én még egyszer elvinném a helyedben és ha akkor se tetszik neki akkor én egy darabig hanyagolnám.

2022. szept. 26. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Csatlakozom az egyes válaszolóhoz.

De az is lehet az oktatással van baja. Amúgy elpacsálna, azt nem szereti, hogy irányítják és megmondják mit kell csinálni (2,5 éves, dackorszak stb). Vidd el mégegyszer, ha nem tetszik neki akkor hanyagold egy ideig. Lehet neki még bőven elég ha eljártok néha csak úgy uszodába és "szokja a vizet". Lehet nyáron már, ahogy nagyobb jobban tetszenek majd neki az ilyen irányított foglalkozások, ahol van egy oktató.

2022. szept. 26. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Jo otleteket irtak. Egynel tobb alkalommal tovabb en sem eroltetnem, erre az alkalomra viszont felkeszitenem elore mesek formajaban. Kitalalnek ra meset pl. hogy a kis kutyus elment uszni, de nem szerette a vizet, mert nem tudta, mit csinaljon benne, es nagyon felt tole, de jott a vizilo meg a delfin, es mutatott neki egy csomo jatekot. Vagy mittomen.
2022. szept. 26. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Nem szabad erőltetni. Magamból kiindulva: közel állok a 30-hoz , de a mai napig utálom, ha az arcomba víz megy, emiatt nem is úszok pl. Lehet, hogy ő is ilyen lesz. Ők is emberek, csak kicsiben még.
2022. szept. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Én is azt javaslom, hogy még egy próbát megér. Ha akkor sem tetszik neki, nem erőltetném utána. Majd egyszer, ha nagyobb lesz és ő akarja. A lányommal 3 hónaposan kezdtünk az babaúszást, első perctől kezdve szerette. Kb 2,5 éves koráig járt, mert utána oviba ment és csak hétköznap voltak foglalkozások. De emlékszem, a vége felé vele is nagyon nehéz volt a dackorszak miatt. Magát a pancsolást imádta, de sokszor ellenkezett, hisztizett, ha a gyakorlatokat kellett csinálni. Szóval szerintem még akár ez is közrejátszhat.
2022. szept. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Amikor 3 éves volt a fiunk, akkor nyílt babauszi a környéken. Elvittük, ugya így először tetszett neki, majd 2 alkalommal csak az irdítás ment

Az oktató azt mondta, azért babaúszás a neve, mert babáknak van. 1 éves korig. Ha addig nem hordjuk, nem úszkál, valószínű nagyobb korában (4-6évre saccolta) fogja csak megszeretni. Legalábbis a gyerekek többsége így van.

Ha tényleg babaként nincs megszerettetve vele, akkor középső/nagycsoportig ajánlott várni, nekünk ezt mondták.


Fiam így elsős korában kezdett el úszni tanulni.

2022. szept. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
Mi is 3 hónaposan kezdtük, de eleinte nem kedvelte. Vannak otthoni feladatok, amiket fürdés közben kell csinálni. Mi azokat is csináltuk és 1-2 hét alatt megszerette az egészet. Ha nagyon utálja, akkor én se eröltetném, de azért próbálkoznék még kicsit.
2022. szept. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg nem a legszerencsésebb korszak erre. Inkább egy-másfél éves kor alatt kellett volna, vagy majd úszásoktatásra vinni, ha elég magas lesz (4 éves kor körül). Addig strandoljatok együtt, ha van rá lehetőség, az bőven jó arra, hogy megszeresse és magabiztosabb legyen a vízben.

Mi ezt a babúszást kihagytuk, de az egyik gyerek már 3 és fél évesen nagyon jól úszott, meg ment mint a tank, pedig épphogy kilógott az álla a vízből, ha lábujjhegyre állt. A másik is járt, de igazából most 8 évesen nem fél végre a víztől vagy inkább úgy "szerepelni". Rokon gyerekek meg alig 2 évesen már delfinekkel úszkáltak, na ők tényleg babaként kezdték és az egy világjáró, búvárkodós, sportos és gazdag család, akik mittudomén sziklát is másznak meg raftingolnak, úgyhogy strand nekik csak lavór lehetett :D

Oktatáson meg azt láttam, hogy nem is annyira vagy nem csak a víz ijeszti meg a gyerekeket, hanem hogy minden hangos egy uszodában meg sok az új arc. De mindig volt minimum egy gyerek minden év elején, aki zokogva jött az első óráról, aztán általában később mégis jártak tovább (egy nagyon kedves néni tartja, szóval biztos nem tőle ijedtek meg).

2022. szept. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

2 éves a lányom. A Balatonban és akkora babamedencében imád lenni de csak addig ameddig leér a lába!

Amint nem tudja lerakni már menni is kell ki.

2022. szept. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%
1-2 alkalommal még vidd el szerintem, hátha ráérez/megtetszik neki. Ha nem, akkor terjetek rá vissza 1 év múlva.
2022. szept. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!