Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Masfel eves kislanyomat a 4...

Masfel eves kislanyomat a 4 eves fiu unokatesoja amikor talalkozunk, nincs egyetlen olyan alkalom hogy ne bantsa: megloki, orditozik vele, kiveszi a Lanyom jatekat a kislanyom kezebol, a sajat jatekait nem adja, stb. meg sorolhatnam holnapig?

Figyelt kérdés
Mar nagyon evodok ezek a helyzeten, erzem hogy amikor robbani fogok, nem lesz jo vege! Az anyja ra ra szologat, de a gyerekrol lepereg ...a ferjem is kivan mar toluk
2014. márc. 13. 12:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%
Ismeros szitu. Nalunk is ez a helyzet, nekem 13 honapos a kislanyom az oveke 15 honapos kisfiu. Mindent ugy kell csinalni ahogy o akarja, multkor mellbe rugta a lanyomat mert anyosom be akarta melle ultetni a hintaszekbe, akkor direkt ugy szalad h fellokje, akarmi van a lanyomnal mindent elvesz tole es meg is uti. A lanyom mar fel tole szo szerint. Sosincs raszolva, ha en azt mondom az enyemnek h adja inkabb oda neki odaadja es ottjagyja. En elhiszem h meg nagyon kicsik, de az anyja es apja csak rohog ezeken a dolgokon. De en latom a lanyomon h emgviseli a dolog. Ha nem fog semmi valtozni ahogy telik az ido akkor nem megyunk olyankor mikor ok is mennek.
2014. márc. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De ez a gyerek mar 4 eves, felfoghatna azt hogy nem szabad bantani aa kicsit
2014. márc. 13. 13:07
 3/16 anonim ***** válasza:
71%

nálunk 2-2 év van az unokatesók között.

nálunk akkor volt durva mikor a nagy 3 éves volt, enyém meg 1. nagyon komolyan bántotta, megharapta, fellökte, rálépett. féltékeny volt szerintem.

rászóltunk, de nagy ügyet nem csináltunk belőle. persze belül sírt a szívem, de ez ilyen sajnos.

aztán mikor tesóméknál jött a kicsi akkor a 2nagy iszonyú jó barát lett, a kicsit nyűstölték, mondjuk nem olyan durván mint amit az enyém kapott. most már szépen összenőttek mindhárman, simán magunkra is hagyjuk őket 1 órára is akár (úgy értem, hogy a gyerekszobában, mi meg a nappaliban kávézunk, beszélgetünk)

2014. márc. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%

Hát, nem tudom, ki miért úgy gondolkodik, ahogy, de én bizony nem hagynám, hogy a gyermekeim bárki is bántsa. Hülyeségnek tartom, hogy "kicsi még ahhoz, hogy értse", a 2 éves lányom első perctől vigyázott a tesójára. Folyamatosan tanítjuk neki, mit hogy szabad vele csinálni, mit meg véletlenül sem.

Odáig végképp nem jutnék el, hogy a gyermekem fél valakitől. Ezt cserbenhagyásnak tartom. Te vagy a szülő, nem kell nyámnyiláskodni, ha a másik szülő nem teszi, neveld meg te a kölykét. Már ami titeket érint, abban a kérdésben nyugodtan.

2014. márc. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
En sem hagyom hogy bantsa a gyerekem, de meg ugy jol nem szoltam ra az unokatesora, de ugy erzem itt az ideje, ha nem is fog tetszeni a sogornomnek, ez van nevelje meg a gyereket
2014. márc. 13. 13:54
 6/16 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk is volt/van ilyen. Nekem egy 1,5 éves kislányom van, aki két helyről is kapja/kapta. Ismerősömmel megszakad a kapcsolat, mert ugye nem akartam velük többet találkozni (a lányom félt a gyerekétől, így csak ez a megoldás jöhetett szóba)! A másik eset viszont az uncsitesóval (fél évvel idősebb, kisfiú) van, és ez egy kicsit kellemetlenebb. Én sem tudom, mit csináljak, hogy ne legyen sértődés belőle. Folyton fellöki a lányomat, minden ok nélkül. Csak, ha elmegy mellette is két kézzel lök egyet rajta. Az anyja rászól, de nem olyan határozott a fellépése, hogy esetleg a gyereke elgondolkodna azon, hogy vajon mit is csináltam. Tényleg nem egyszerű ezeket a dolgokat kezelni! Előre félek a hétvégétől, mert megint találkozunk....
2014. márc. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A sogornom is mindig raszol a gyerekre, de semmi ertelme..nem tud ra hatni en azt latom....akkor megfenyegeti hogy mennek haza, erre elkezd bombolni es orditani hogy nem akar hazamenni, megigeri hogy tobbet nem bantja a piciket, de 5 perc mulva minden megint a regi
2014. márc. 13. 14:14
 8/16 anonim ***** válasza:
85%
A 4-es válaszolóval értek egyet,mégha durván is fogalmazta meg,de igaza van! Nekem nyáron lesz 5 éves a kisfiam,de ő ilyet sose csinált,hogy a kisebbet direkt fellökte volna vagy ilyesmi. De ha csinált volna,akkor igenis határozottan rászoltam volna,ha nem ért belőle,akkor büntetés! Az nem igaz,hogy nem lehet "megnevelni" egy kisgyereket,hogy ne verekedjen,vagy ne bántsa ok nélkül a kisebbet,vagy akár a nagyobbat! Mert olyannal is találkoztunk már,aki a nagyobbakkal is durváskodott,a lényeg,hogy ne hagyd,hogy "bántsák" a gyerekedet, igenis szólj rá te arra a másik gyerekre,hogy pl Ne vedd el a kislányom játékát,éppen játszik vele! És elkérni kell,nem elvenni! stb. Kisfiamtól is sokszor elvették a játszótéren a labdát,homokozót stb, én ezt megmondom őszintén nagyon utálom, főleg,amikor a szülő rá se bagózik a gyerekére,én meg mehetek visszakoldulni a saját játékainkat,a kisfiam meg nem érti,hogy miért veszi el tőle és miért nem kérdezi meg,hogy játszhat-e vele?! Na erre mondanám azt legszivesebben,hogy azért,mert az anyja nem tanitotta meg,hogy nem elvesszük azt,ami a másé,hanem esetleg elkérjük!
2014. márc. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Volt alkalom hogy mondtam neki, hogy ne vegye el a kicsi kezebol a jatekot mert eppen jatszott vele, pont ugy ahogyan te mondod utolso, de elszalad vele, vagy a multkor eldugta.
2014. márc. 13. 17:26
 10/16 anonim ***** válasza:
40%
A rászóláson kívül még mit kellene csinálnia az anyukának? A négyéves már óvodás, a közösségben meg bizony történnek ilyen dolgok. A kislányoddal is fognak. Nem kell annyira kiakadni, gondolom, nem okoz nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket. Egyébként a testvéred gyerekére te is nyugodtan rászólhatsz, lehet, még meg is köszönik neked, hogy segítesz. Nálunk legalábbis van olyan jó a viszony, hogy simán rászólhatunk egymás gyerekére.
2014. márc. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!