Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Alsós osztályban való piszkálá...

Alsós osztályban való piszkálást, hogy lehet kivédeni? Ha a piszkáló gyerek szülei nem partnerek ebben?

Figyelt kérdés

Másodikos gyerekekről van szó, kettő gyerek teljesen rászállt a fiamra. A fiam nagyon csendes, nyugodt gyerek, csúnya szó de igazi kis "stréber" mindenben a legjobb szeretne lenni, sok tanul, olvas. Emiatt állandóan piszkálják, de már olyan szinten hogy rugdossák, a ruháit elszakítják. Ma a szemüvegét törték el.

A napköziben történik ez állítólag. Délelőtt bontott csoportban azokkal a gyerekkel nem találkozik. A piszkáló gyerekkel beszélni nem engednek, nem lehet bemenni a terembe, a szüleik szerint ez hazugság nem csinálnak ilyet. A napközis nevelő sz.rt sem ér mert nem hallgatnak rá a gyerekek. Megfordult a fejemben, hogy ha az igazgatóhoz megyek, tehet valamit?

A napköziből kivettem októbertől kezdve.


2022. szept. 26. 17:57
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
70%
Ha a napkozibol kivetted, es csak ott talalkoznak, akkor megoldva a problema, nem ?
2022. szept. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
94%
Lehet kérni egy találkozót az osztalyfonokkel és a napközis tanárral együtt, majd ha ez nem vezet eredményre, akkor az igazgatóval beszélni. De így hogy kivetted a napkozibol már sok értelme nincs.
2022. szept. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
Én beszélnék így is az igazgatóval, azért egy szemüveg nem olcsó.
2022. szept. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
13%

"A napköziben történik ez állítólag"


Ki állítja? Csak a gyereked?

2022. szept. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
95%
Én panaszt tennék az igazgatónál és kifizettetném a szemüveget.
2022. szept. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
14%
Volt hasonló történet a környezetemben, ott a gyerek találta ki a bántottak mesét. Ott telefont tört el állítólag a bantalmazo - aztán kiderult, a közelében se volt a kis Andersennek az állítólagos rossz gyerek, a mesemondó maga törte el a telefonját figyelmetlenségből
2022. szept. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
80%

Nem lehet kivédeni!

Akkor lehetne, ha a gyereked tökös lenne és szembeszállna velük, mert akkor kivívná a tiszteletüket.


Az igazgató és az oszifő meg a tanár xart sem érnek, felesleges őket zaklatni!


Tudom, mert én is keresztül mentem ezen.


A szülők persze, hogy nem partnerek ebben, hiszen az ő leszármazottaik, szintén bűnösök...


Két megoldás van: ki kell venni a gyereket a terrorizáló közegből vagy tanúk nélkül móresre tanítani a xarházi ktsögöket.


Sajnos ezek büntetlenül mindent megtehetnek és rengeteg gyerek lett és lesz is öngyilkos azért, mert nem tudták még megoldani jogszabályilag ezt a problémát - szerintem kamerákat kellene elhelyezni mindenhol a suliban és ha bizonyítható a bántás, akkor javító camp-ekbe vinni a delikvenseket, de mindenképpen elkülöníteni a rendesen viselkedni tudó társaiktól.


Az a legfelháborítóbb az egészben, hogy mindig a rendes gyerek szív és lelkileg ő sérül!!


A gyerekkori traumák pedig kihatnak egész életre..!!

2022. szept. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
92%
A szemüveg meg a ruhatépés nem vicc. Én is addig mennék, amíg ez nem tisztázódik. Első körben osztályfőnök és napközis, masodikban igazgató, mindig tanúval. Az nem megoldás hosszú távon, hogy simán csak kiveszed a napköziből és kész, nem mindig fogod tudni megoldani, bármikor jöhet olyan helyzet, hogy vissza kell kerülnie a csoportba.
2022. szept. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
93%

Ja, a szemüveg kifizetéséért addig zaklatnám őket, amíg meg nem unják!!


Menni kell, tenni kell!

2022. szept. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
75%
Állítólag, vagy biztos? A lányom osztályában is volt hasonló helyzet. Az egyik lány megvádolt valakit, az anyja addig balhézott, míg a másik anyuka kifizette neki. Kb. fél év múlva valotta be a lány, hogy nem is tudja, hogy ment tönkre a dolog.
2022. szept. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!