Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Figyelemzavaros gyerek ha...

Figyelemzavaros gyerek ha első osztályban remekel a tanulásban, kimagaslóan értelmesnek jellemzik későbbiekben még lehet nagyon rossz tanuló is?

Figyelt kérdés

Igen rástresszeltem a tanévkezdésre... de az élet nagyon nem igazolta pánikolós sejtéseim, tanítónéni az osztály legjobb tanulójaként jellemzi fiamat ami számonra hihetetlen... most már szégyellem, de egyáltalán nem bíztam a gyermekemben, annyi mindent hallottam a figyelemzavaros gyerekek iskolai kudarcairól.

Elhihetem e amit állítanak, vagy a későbbiekben még sok probléma lehet aa nagyon bíztató kezdet ellenére is?

Normál iskolába jár, egy elég erős követelményrendszerrel.

Állítólag neki nem is elsősöknek való feladat való


2014. nov. 17. 20:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem ritka, hogy a figyelemzavaros gyerek átlagon felüli intelligenciával rendelkezik, és ezzel tudja kompenzálni (helyettesíteni) a problémájából adódó hátrányt. Ha már nem lesz ilyen játékos a tanulás, lehet hogy nem fogja annyira felkelteni a figyelmét, de nem hiszem, hogy olyan nagy probléma lenne ebből. Ne idegeskedj, próbáld elfogadni olyannak, amilyen! Ezzel segíthetsz a legtöbbet.
2014. nov. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha továbbra is pozitív visszajelzéseket kap,nem lesz vele semmi gond.
2014. nov. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! A figyelemzavar nem egy halálos ítélet :-) A részképességzavaros gyerekek általában egy idő után ki tudnak találni olyan módszereket, amivel a problémát ellensúlyozzák. Pl. a figyelemzavar esetén főleg felsőbb éven számítási feladatoknál egy okos gyerek folyatosan keresi az ellenőrzés lehetőségét. Erre bátorítani is kell, és ha igényli, akkor segíteni módszereket kitalálni.


Nekem már első osztályban a radírom bele volt kötve egy madzagon a tolltartóba. Így nem veszett el folyton. _Minden_ ceruzámon és ruhámon rajta volt a nevem, monogramom. Alkoholos vagy textilíró filccel nem olyan nagy munka beleírni.

2014. dec. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!