Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két és fél - három éves...

Két és fél - három éves gyerek ha játszótéren elesik, odamész, vagy mondod, hogy keljen fel?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem, hogy kétféle szülő van. Aki távolról odakiabál, hogy semmi baj, kelj fel. És a gyerek felkel és szalad tovább. Aztán vannak azok a gyerekek, akik ha elesnek rögtön sírnak. Az ő szüleik odamennek, megölelgetik a gyereket, aki erre abbahagyja és megy tovább. Én a második csoportba tartozom, mert a kislányom eleve nagyon érzékeny. Úgy gondolom nem ilyen korban és szituációkban kell az "életre nevelni" hogy ne sírj, nem is fáj. De emiatt ma megszólt pár anyuka, hogy elkényeztetem. Biztos van gyerek, akinek erre nincs szüksége, én úgy érzem az én lányomnak kell a megerősítés, hogy ott vagyok, látom megijedtél. Szerintetek melyik a helyes reakció?
2022. szept. 28. 22:45
A kérdező szavazást indított:
Vigasztalni
Távolról bátorítani, hogy keljen fel
42 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
41%

Én a 8 hónapos mászóbajnokomat is felkapom azonnal ha megüti magát és felsír. Fel is fogom. Szerintem fontos az érzelmi biztonság is, nem csak a "keménység".

Aki távolról kiabál, az kiabáljon, majd elválik úgyis kinek lesz igaza..

2022. szept. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%
ui. lehet ebben éppen neki lesz igaza, de más 6 dologban meg nekem. Nincsenek egyetemes igazságok, még olyan is lehet h egyik gyereknél ez, a másiknál az működik.
2022. szept. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%
Amígy pici volt mindig fel kaptam most is ha nagyot esik, 4 éves a nagy a kicsi 2,5 éves óhatatlanul is már megszoktam hogy nem pattanok fel ha megbotlik ha nagyot esik az más .Szóval van mikor oda kiáltok 😀
2022. szept. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
61%
3 eves lassan ès odamegyek, megvigasztalom.
2022. szept. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván az esés mértékétől függ.

Otthon is van, hogy elesik, észre sem veszi, megy tovább, én meg lélegzetvisszafolytva figyelem mi lesz... Meg van amikor semmi nem volt, mégis sír, akkor odamegyek. De csak akkor, és megvígasztalom. Szóval kivárom az ő reakcióját. De ha pl semmi nem volt és sír, akkor nem csinálok akkora drámát belőle, mint ha tényleg koppant és azért sír.

2022. szept. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
98%
Látom,hogy melyik esésnél kell vígasztali. A legtöbbnél nem kell.
2022. szept. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
98%
Időm sincs oda érni, mert felpattan és mondja nincs baj és fut tovább, ha látom hogy dörzsölgeti adok rá egy puszit.
2022. szept. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
8%
Oda se szólok maj fel kel. ha baja lessz csinálunk másikat. üdv kolompárné
2022. szept. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ez gyerek ész szülőhabitus függvénys.


1 mennyire bírja a szülő

2 lehet azért tudni mikor esik akkorát, hogy valóban fáj és nem csak nyafi..

2022. szept. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Eséstől függ. Ha apróság, akkor nem támogatom, hogy nagy ügyet csináljon belőle. Ha komoly baja van, azonnal ott termek és mindig számíthat rám, de arra tanítom, hogy a kisebbeket egyedül oldja meg. Most is, és később is. Háttérben vagyok, és hagyom tapasztalni.
2022. szept. 29. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!