Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A majdnem 3 éves gyerek azt...

A majdnem 3 éves gyerek azt mondja, nem szereti az ovit: mennyire lenne ez nálatok ok az oviváltásra?

Figyelt kérdés

Külföldön élünk, itt az ovi és a bölcsi nagjából egyben van. A bölcsis részébe jár jelenleg a gyerekem, és ott is aradna még jövő szeptemberig, akkor kerülne át az ovis csoportba, amennyiben ebben az itézményben maradunk.


Hétvégente szokta mondani, hogy nem szeretne másnap menni, nem szereti az ovit. Idén év elején költöztünk, a régi oviját nagyon szerette. Itt sincs gond egyébként a bemenetellel, nem sír, a gondozónénik és bácsik elmondása szerint jól érzi magát, csak van pár dolog, amiből érződik, hogy nem nagyon nyerték el még azóta sem a bizalmát. Ilyen az evés és a bilizés (itthon már jó ideje tudja egyedül is használni).


Itt a szülők csomagolnak részben ételt, részben, pedig az ovi adja. A csomagoltból hajlandó csak enni, amit felkínálnak neki, abból azóta sem. A régi ovijában is beletelt annó vagy 2 hónapba, mire az evése teljesen rendeződött, de ez az idő itt már rég letelt, és azóta ő is nagyobb lett, mégis ez van még mindig. Ez a bizalmi dolog nála az evéssel meg a pisiléssel ilyen rá jellemző dolog, a nagyobbik gyerekemnél ilyen nem volt.


Lenne lehetőségünk váltani jövőre, mivel betölti a hármat, így pályázhatunk másik helyre. Én nem látom olyan rossznak ezt a helyet, habár annyira az én szívembe sem lopták be magukat, kicsit futószalagosnak érzem, ahol sok a gyerek, és nem minden gondozó foglalkozik velük annyit, mint amennyit pl. az előző helyen. Attól tartok, hogy esetleg átkérem magunkat egy másik helyre, és mi van, ha az rosszabb lesz.


És itt jönne akkor a kérdésem, hogy ti csak egy ennyi idős gyerek szavára adva váltanátok-e intézményt a fentiek tudatában?


El fogom vinni most a szóvajövő új helyekre, ahova át szeretnénk jelentkezni, és megnézem, hogy melyik hogy tetszik neki. Illetve hogy melyiket én milyennek érzem. Ti mit gondoltok?



2022. okt. 3. 12:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Tökmindegy mi mit tennénk, te már eldontotted, hogy atiratod.
2022. okt. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Önmagában csak az ő szavára hivatkozva nem. De amiatt, amit írtál, hogy kicsit neked is inkább semleges-negatív a benyomásod, amiatt azért megfontolnám. Így a kettő együtt már van olyan súlyú, hogy megnézzem az egyéb lehetőségeket.
2022. okt. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem a régi ovi hiányzik neki, szóval ha nem oda íratod vissza, akkor tök mindegy, havonta átírathatod majd másik intézménybe.
2022. okt. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem váltanék.

A gyereked alapvető problémája az, hogy a régi, megszokott helyéről elkerült a költözés miatt. Ha most megint új helyre kerül, azzal semmi nem oldódik meg.

Egyébként ismét nagy tanulság, hogy kicsi gyerekkel nagyon meg kell gondolni a költözést.

2022. okt. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#1, nem döntöttem még el véglegesen, mert még nem voltam a másik két szóbajövő helyen, és továbbra is tartok attól, hogy esetleg azok nem lennének jobbak a mostaninál.


Lenne más indok is a váltás mellett (logisztika, napi 1,5 óra utazst spórolnánk meg vele), de csak amiatt nem akarnám kitenni ennek, inkább felkelek előbb, meg megoldom valahogy a munkát, csak ha tényleg jó eséllyel jobban érezné magát a másik helyen, akkor hoznám át. Ezt ezért sem írtam bele direkt a kérdésbe, mert a fontos nekem az, hogy jól érezze magát.


Messzire költöztünk, a maradás nem volt opció, de húztuk pontosan emiatt, ameddig csak lehetett.

2022. okt. 3. 12:52
 6/18 anonim ***** válasza:
76%

"El fogom vinni most a szóvajövő új helyekre, ahova át szeretnénk jelentkezni, és megnézem, hogy melyik hogy tetszik neki. Illetve hogy melyiket én milyennek érzem. "


Ez mondjuk azt jelenti, eldontotted.

2022. okt. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Az el fogom vinni azt jelenti, hogy elviszem megmutatni neki, hogy megnézzük mindketten, hogy tetszik-e, bejelentkezzünk-e oda.
2022. okt. 3. 12:56
 8/18 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem felesleges átiratni, mert ott ugyanúgy kezdődne minden elölről. Valószínűleg a régi helyére vágyik, ezt még nem szokta meg, idő kell neki. De természetesen ha más szempontból is előnyös a másik óvoda, érdemes megnézni, esetleges átiratni, de avval számolj, hogy ott sem lesz máshogy, mint itt.
2022. okt. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha másik óvoda van közelebb, akkor átiratnám oda, neki sem mindegy, hogy kell-e utaznia plusz másfél órát. Az én lányom is van, hogy azt mondja nem szereti az ovit, pedig egyáltalán nem így van, 5 éves. Egy 3 éves, amikor azt mondja nem szereti az ovit, valószínűleg nem tudta megszerezni a kedvenc homokozoformáját az udvaron, egyáltalán nem foglalkoznék vele.
2022. okt. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Amiatt mert ő azt mondja, nem. A másik oviban pont ugyanezt kezdhetnétek valószínű elölről. Ha a családnak egyöntetűen máshol lenne könnyebb mert közelebb van, akkor viszont inkább most váltanék mint mikor már ezt is megszokta.
2022. okt. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!