Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most kezdtük az iskolát...

Most kezdtük az iskolát szeptemberben. Nem vagyunk túl betegesek de már egy hónapon belül másodszor vagyok itthon a kisfiammal táppénzen. Most hányós-hasmenésben vagyunk. A munkáltatóm eddig nem szólt (11 éve dolgozom) Elbocsájthatnak?

Figyelt kérdés
2022. okt. 11. 09:19
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Érdekelne ki hogy oldja meg az ilyen jellegű problémákat? Köszönöm ha válaszoltok!
2022. okt. 11. 09:20
 2/14 anonim ***** válasza:
48%
Te is iskolat kezdtel? Te is beteg vagy? Vagy mi van?! 🤌
2022. okt. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok beteg. A kisfiam beteg, vele vagyok itthon táppénzen. Csak tartok tőle hogy megsokallják a melóhelyen. Érdekelne hogy ki hogyan tudja megoldani a felügyeletet kisgyermek mellett? Elnézést hogy nem fogalmaztam egyértelműen.
2022. okt. 11. 09:36
 4/14 anonim ***** válasza:
69%

Teljesen érthetően fogalmaztál.A normálisabb rèteg tökéletesen érti amit mondani szerettél volna!


Csak az első válaszoló csőrèt piszkálta ,hogy többes számban fogalmaztál.

Valószínű az életben is hihetetlen kukacoskodó ember, emiatt sokan nem állnak vele szóba ,ezért inkább idejön és kiadja a feszültségét. De segítő választ nem ad,mert ahhoz értelem is szükséges lenne.


Nem fognak emiatt kirúgni.

(Táppénz alatt amúgysem rúghatnak ki)

Az immunrendszer folyamatosan erősödik. Ezért ritkábbak lesznek majd a megbetegedések.

Erősítsd neki,vitaminokkal, jótékony probiotikumokkal. Akkor is mehet neki ,amikor egyébként semmi bèlfertőzèsre utaló jelet nem látsz ☺️

Segítség ebben az esetben. Mama? Párod? Hogy ne te menj mindig betegszabira?

2022. okt. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kedves szavakat! Mióta megvan a kisfiam mindig többes számban fogalmazok.

Kap vitaminokat folyamatosan, béres csepp, c vitamin csepp, d vitamin csepp, rágótabletta.


Most kapja a normaflort és diéta van. Gyerekorvosnál voltunk, ő ajánlotta ezeket a dolgokat.


A párom és az egyik mama egy helyen dolgozik velem. Ők magasabb pozícióban vannak, nem nagyon tudnak eljönni. Eddig én jöttem el vele legtöbbször viszont 7 éves korától a gyermeknek a szülői táppénz is csökken. Többek között ezért is érdekel hogy ki hogy tudja megoldani hogy itthon van a gyerkőccel. Meg nyílván senki nem jós hogy meg tudja e mondani hogy elbocsájtanak ezért vagy sem, én is csak bízom benne hogy nem fognak.

Köszönöm szépen a válaszodat, hasznos volt! 🙂

2022. okt. 11. 09:54
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Táppénz alatt amúgysem rúghatnak ki


De bizony, kirúghatják.

Keresőképtelenség alatt is lehet közölni a flemondást, annyi a különbség, hogy nem lehet ez az indok, illetve a felmondási idő akkor kezdődik, amikor keresőképes lesz.

2022. okt. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Max nem azt mondja hogy kisgyerekes vagy és az utolsó egy hónapban oda voltál kétszer, hanem azt hogy most elbocsájtások vannak és upsz, beleestél.

Persze én személy szerint tudom hogy nem igaz. Tudom hogy a világ igazságtalan, meg mindenki sz@rik a másikra meg a problémáira, és a munkáltatónak az a lényeg hogy ott legyél meg dolgozzál. De tényleg mit lehet ilyen helyzetben tenni? Hány, megy a hasa a gyereknek, mégis kire hagyná az ember rá így a gyereket? Én senkire.

2022. okt. 11. 10:44
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt nem nagyon tolerálják.. nálunk is borzalom, eddig egy hetet nem járt végig, amikor jól volt, akkor meg én voltam olyan rosszul, hogy nem tudtam bevinni 2 napig. Most megint itthon vagyunk. Covid előtt könnyebb volt, akkor nem kellett náthásan otthon tartani, most ha folyik az orra, vagy köhécsel, akkor nem mehet. Ma reggel pl a füle fájt, azt mondta el van dugulva, kicsit folyik csak az orra, de 2 órája már a fülfájdalom is elmúlt, csak néha fújja az orrát(nagyon sárga, sűrű jön az orrából, szóval szerintem lesz komolyabb is). Jókedvű, energikus, nem lehet folyton otthon tartani, még a végén évet ismételtetnek vele. Volt már, hogy másfél hétig itthon volt köhögéssel, pedig csak október van.
2022. okt. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Így van nem lehet állandóan itthon tartani. Felelős szülőnek lenni nem egyszerű lenni ebben a helyzetben. Ha köhög és folyik az orra de jókedvű, nem lázas nem fekszik akkor beviszed a suliba, letámadnak a szülők hogy hogy merészelted. Pedig a gyerekorvos elmondta hogy ennyi tünettel beviheted. A kisfiam ha nagyon belekerűl a köhögesbe fulladós, hányás köhögése van. Akkor nyilván itthon marad. 1 hét. Most hányás hasmenése van evidens hogy itthon marad. Meg vele én is. És itt jön hogy oké oké, kisgyerek, meg a fél osztály benne van, de nem nézik jó szemmel a melóhelyen. De akkor mit tudunk tenni? Nekem még idáig szerencsém volt a melóhellyel, 11 éve vagyok itt, nem szóltak. Most viszont azért kezdtem el félni, mert most egy elbocsátási hullám közepén vagyunk. Emiatt simán elküldhet, persze nem ez lesz az indok. Nincs jó megoldás. 😪
2022. okt. 11. 11:04
 10/14 anonim ***** válasza:
Sajnos ez a legtöbb kisgyerekes anyukának probléma :/
2022. okt. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!