Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Itthon kezelhetetlen 3 éves...

Itthon kezelhetetlen 3 éves gyerek, a bölcsiben átlagban kifejezetten jól viselkedik. Miért ez a kettősség?

Figyelt kérdés

Mostanában itthon:


folyamatosan nekiesik az 1 éves múlt kistesónak. Lökdösés, ütés, akár harapás. Nem lehet őket egy szobában hagyni. Az evés átlagban hadakozás, és sokszor csúnyán eszik, rosszul viselkedik az asztalnál. Itthon sokszor értelmetlenül rohangál rendes játék helyett, vagy nincs igénye, hogy velünk játsszon együtt.

Hisztis. Rengeteg apróbb dolgon is borzasztó balhét rendez.

Bárhogy törjük magunkat nem szobatiszta. Pisi csak fürdés előtt landol a wc-ben átlagban, kaki még soha... 😔


Bölcsiben:


A kisebb gyerekekkel is jól viselkedik. Gondoskodó tud lenni, játszik a többiekkel is változatosan, értelmesen. Még bölcsis szerelme is van.

Szépen eszik és átlagosan jól is eszik. Mostanában már volt rá példa, hogy szólt, hogy menjenek ki pisilni...


Hogy lehet ekkora szakadék a két viselkedés között?

Kicsi kora óta odafigyeltünk, hogy ne legyen elkényeztetve, rengeteget foglalkoztunk vele, fejlesztettük, tanítottuk.

A szobatisztaság esetén is számos módszerrel próbálkoztunk. Hiába. 😔


Rossz megélni, hogy olyan a gyerekem itthon, vagy akár családi közegben is, mint egy neveletlen gyerek, akire mindent ráhagytak, vagy el lenne kapatva. Kívülről szerintem ez jön le egy laikusnak, ha látja. Szégyenlem már a dolgot. 😔



2022. jan. 9. 17:42
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Valószínűleg a kistestvér megtörte
2022. jan. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1: miatta inkább a kistesó van elhanyagolva, ha itthon van, mintsem ő. Erre is igyekeztünk odafigyelni a kezdettől. Úgy látszik hiába.
2022. jan. 9. 17:46
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Az emberek többsége a munkahelyén(gyereked esetében ez a bölcsi) viselkedik jobban,otthon ahol biztonságban érzi magát mindenki kienged. Ehhez társul a dackorszak és a féltékenység. Hiába írod,hogy Vele többet törődtök tuti van benne féltékenység. Röviden a gyerek teljesen korának megfelelően viselkedik. Olvasgass témába vágó könyveket,kérj tanácsot a bölcsiben a nevelőktől.
2022. jan. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mennyit és mióta jár bölcsibe?

Egyébként az általánosan elmondható, hogy a gyerekek otthon (biztonságos közegben) engedik ki a bölcsiben/oviban felgyülemlett feszültséget, amit az is okoz hogy ott sokkal több mindenben kontrollálni UK kell magukat.

2022. jan. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

Én a most 4 éves gyerekemmel vagyok így.Mióta szeptemberben elkezdte az ovit, tiszta állatkert van itthon.Utolso hetekben már nem bírtam és rákérdeztem ottbent milyen,azt mondják nagyon jó gyerek 😳

Én bizakodó vagyok, remélem alakul a helyzet.

2022. jan. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Otthon adja ki a bölibe felgyült túl sok ingert.
2022. jan. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek nem hülye csak kicsi, tudja, hogy a tesó otthon van veled, így érthető a dühe.

A bölcsibe szabályok vannak amit egy úgy mond idegennek jobban betart, mert otthon van biztonságban bármit megtehet.

A fiam is a bölcsibe teljesen más, de ahogy átmegyek abba a csoportba ahol van, egyből huncutkodik.

2022. jan. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Bojti Andrea (gyermekpszichologusblog) írt a témáról. De igen, ahogy előttem is írták. Egész nap szabályoknak kell megfelelni/eleget tenni. Nap végére teljesen elfárad ebbe, és mind azt a felgyülemlett feszültséget, ami benne van, otthon adja ki. Ez teljesen normális. Ilyenkor az a legjobb ha megpróbálsz vele minőségi időt tölteni, és hagyni egy kicsit hogy feloldódjon otthon.

Mit jelent az hogy csúnyán eszik? Ha csak annyit hogy össze vissza kikanalaz, de rendesen evett, akkor én ezzel nem foglalkoznék, feltakarítanám együtt a végén, aztán ennyi.

2022. jan. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8: köszönöm a választ.


Azt kihagytam a dolgokból, hogy a nyári bölcsi szünetben sem volt rózsás a helyzet. Féltünk is az újrakezdéstől. De ott rögtön jógyerel volt újra.


A kérdésedre: úgy értem a csúnyán evést, hogy az éves körül is gyakori a hiszti, 8 helyem harap bele valmibe, majd otthagyja, játszik az étellel, bohóckodik, nagyon válogat már stb.

Kisebb kora óta rászólunk, és arra tereltük, hogy ne legyen finnyás. Most mégis egy válogatós kis hercegnő, fiú létére...

2022. jan. 9. 20:09
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag kicsiként én is ilyen voltam, az oviban angyal, otthon ördög.

Ahogy már fentebb is írták, otthon érzi magát biztonságban. Biztosan változni fog, addig pedig kitartást!

2022. jan. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!