Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Érdemes TSMT tornára bejelentk...

Érdemes TSMT tornára bejelentkezni, ha konkrét problémája nincs a gyereknek?

Figyelt kérdés

3,5 éves a fiam, kiskorában le volt maradva a mozgásfejlodese, 19 hónaposan lezdett el járni, 13 hónaposan mászni, előtte 2 hónapig kúszott aszimmetrikusan. Faros baba volt végig, én ennek tudtam be. Gyogytornara jártunk hogy a mászás beinduljon, aztan a covid miatt elmaradt.

Picikét ügyetlen azt mondták nyár elején az ertekeleskor, pedálozni, hintazni nem tud, egyébként szeret mozogni, futni, labdazni, maszokazni stb pont mint egy 3 éves. Ovi óta nagyon sokat fejlődött szerintem.

Érdemes szerintetek a fentiek alapján elvinnem őt TSMT felmérésre?


2022. okt. 11. 10:07
 1/10 A kérdező kommentje:
Szobatiszta, beszél rendesen
2022. okt. 11. 10:13
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
Ha van lehetősége egyébként mozogni, akkor én nem vinném.
2022. okt. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
Nem vinném. Tulajdonképpen egy kicsit extrább játszótéren mindent tud csinálni, ami a TSMT-n történik. Amennyibe kerül, annyiból inkább elvinném az állatkert jatszoterére vagy ilyesmi.
2022. okt. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%
Nekünk anno a Dévényes azt mondta, hogy ő minden gyereknek kötelezővé tenné, mert olyan gyerek nincs akinél minden oké. Ártani meg nem árt. Ő vitte a 8 évesét ovisan.
2022. okt. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

Én elvinném. Lehet, hogy nem bonyolult dolgokat csinálnak, de más az, ha szakember által javasolt mozgásformát csinál, mint ha te laikusként próbálkozol. Utóbbi akár árthat is.

10 hónapos a lányom, önszorgalomból vittem gyógytornászhoz, mert feltűnt,hogy csak egy irányba nézelődik, fordul. Néhány alkalommal voltunk, köztük otthoni feladattal, és megoldódott a féloldalasság.

A gyerekorvos és a védőnő szerint ráértünk volna, nem kell azonnal fejlesztésre rohanni, de én inkább megelőzni szeretem a dolgokat, nem akkor javítani, mikor már gondot okoz

2022. okt. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Nem szükséges, de azért nem is felesleges.


Nálunk lassan aktuális, hogy elviszem újra.

2 éve jártunk 6 hónapot.

2022. okt. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Elviheted egy vizsgálatra és ott majd megmondja a terapeuta, hogy szükséges-e neki a torna.
2022. okt. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

Miért van lepontozva a 7-es? Pedig nála van az igazság.

Valóban szinte minden gyereknek jót tenne, de! Ez időben, és anyagilag sem mindegy egy szülőnek. Ráadásul annyira kevés a szakember, hogy lehet, hogy pont egy olyan gyerektől vennéd el a helyet, akinek nagyobb szüksége van rá.

Vidd el egy felmérésre, és majd ott megmondják, hogy szükséges-e.

2022. okt. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%

Ha elviszed, onnan nem jön ki úgy, hogy minden oké vele:)


Ettől függetlenül sima játékos csoportos tornaóra kicsiknek, baja nem lesz tőle, szerintem jót tesz a csoportfoglalkozás a kicsiknek, a mozgás meg pláne(bár a játszóteres is), szóval inkább úgy kezeld, mint egy különórát.

2022. okt. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%

Nem.

Nem igaz, hogy "ártani nem árt".

Dehogynem. A túlstimulálás ugyancsak káros. Alvászavarokat, dühkitöréseket tud okozni az idegrendszer túlterhelése.

Ha nincs szüksége rá, akkor árt.


Tervezett szenzomotoros tréning helyett (mert ugyebár ez a tsmt), szabad mozgás ajánlott.

De ki mondta, hogy 3,5 évesen önállóan hintáznia és pedáloznia kell? Nem kell.

2022. okt. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!