Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Otthoni tsmt tornát nem...

Otthoni tsmt tornát nem akarja csinálni kislányom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

2,5 éves, Pedagógiai Szakszolgálatban írtak neki elő itthoni tsmt tornát. Ott 1x végig gyakoroltuk vele a feladatokat, csinálta, mint a kisangyal. Itthon viszont folyamatosan elszalad, nem együttműködő egyáltalán. A végén már sírt a labda látványától is. A hiszti miatt be se tudtuk fejezni a feladatsort. Attól tartok, ennek így nem sok értelme van. Amikor lenyugodott 20 perc múlva folytattam volna, de teljesen kikelt magából.

Sajnos borzalmasan makacs, más dolgokban is... se a szép szó, se a csúnya nem használ. Ha elmondom neki 50x, hogy mi miért van, de neki nem tetszik, akkor csak a hiszti meg a földön fetrengés megy, akár az utcán is.

Más hogy csinálta az otthoni tsmt tornát? Nagyon el vagyok keseredve, beszereztem minden eszközt a tornához, és megkésett beszédfejlődés miatt nagyon jó lenne csinálni.

Olyat lehet, hogy az előírt gyakorlatokat nem szigorúan egymás után csináljuk, hanem a nap folyamán elosztva? Akkor lehet, hogy nem veszti el egyből a türelmét... Vagy csak egymás után van értelme csinálni?


A szakszolgálatban a gyógypedagógus, akivel kapcsolatban vagyunk, augusztus végéig szabin van, így meg se tudom beszélni vele a problémát. Abban maradtunk, hogy a szabija után telefonon egyeztetünk, hogy hogy haladunk a tornával. De így kb. semmit nem fogunk...



2022. júl. 28. 13:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Pont emiatt kell csinálni


Fuuu.. de utáltam


4-ből 3-szor végigordízotta csapkolódott stb


De így is használt neki!

2022. júl. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

Ordította*


Szigorúan egyben kell

És felcserélni sem szabad


Pont ezeket futottm én is a szakemberrel, hogy hohy lehetne könnyebb.

2022. júl. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Mennyi ideig kellett csinálnotok? A vége felé se szokta meg, akkor is ment még a hiszti?

Egyik labdán hasalásos feladatnál mondták, hogy legyen derékszögben a könyöke, na ott már totál készen volt a gyerek, tolta,feszítette le magát a labdáról, a szép derékszög közelében sem voltunk :D próbaltam erőltetni akkor is, hogy csináljuk. És elgondolkoztam, hogy így egyáltalán ér-e vmit

2022. júl. 28. 14:07
 4/17 anonim ***** válasza:
58%

Mi pont ezért hagytuk abba. Az elején szépen csinálta, utána nyűgösködött, hisztizett. A gyógytornász azt mondta, hogy nem baj, "be kell törni" a gyereket és minden alkalommal, amikor a lányom sikítva szökött volna, visszavitte a szőnyegre és becsukta előtte az ajtót.

Na, ennek az lett az eredménye, hogy olyan traumát okozott neki a torna, hogy sokáig nem tudtuk bevinni ismeretlen szobába, ha valaki becsukta mögötte az ajtót, reszketett a félelemtől. Ott akkor abbahagytuk. Fél évünkbe és rengeteg türelmünkbe telt, mire újra be mer menni idegen (kisebb) helyekre.

Ha nagyon aggódsz a beszéde miatt, akkor esetleg keress más fejlesztést: logopédia, ayres, de az is sokat segít, ha közösségbe kerül.

Nálunk pl. 2,5 évesen még nem használt szavakat, 3 évesen kezdett beszélni, 3,5 évesen mondatokban beszél, mondókázik.

2022. júl. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
58%
Az enyém sem akarta csinálni, 3 éves kora előtt, ezért dszit tirnára jártunk, aminek semmi hatása nem volt. 3 éves korában találtunk egy olyan tsmt terapeutát, aki tényleg jó volt és figyelembe vette, hogy a lányom melyik gyakorlatokat szereti. A beszéd pedig szinte azonnal beindult tőle, sokszor kis ajándékot ígérek be neki ha megcsinálja.
2022. júl. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

Jutalmazni kell közben dicsérettel, feladatonként ajándékkal "", olyannal, mit szeret, akár meseidő, vagy bármi a szakemberek szerint.


Gyakorlatban tökre nem válik be, én lepasszoltam, had csinálja vele valaki más pénzért, de őszintén nekem sem tetszett, hogyha négykézláb kellett lenyomták, rányomták a labdára és gurították.. nekem inkább ilyen törjük be a gyereket feelingem van tőle, ami lehet, hogy bizonyos esetekben hasznos, másoknál(imnt nálunk ellenkezést vált ki, még jobban behergeli magát). Fél évig csinálta a gyerek a gyógypeddel, utolsó órára megnéztem, ugyanúgy vissza kellett nyomnia, ugyanúgy nem mondta a mondókát(nem tudta mondani, vagy nem akarta, nem tudom), ugyanúgy vissza kellett erővel vinni a feladatokba.


Nekem olyan érzésem van, hogy csak azoknál működik, akiknek a gyerekénél a következetesség hiányzott a nevelésből, a rendszer, akinél meg nem, azoknak traumát, stresszt okoz, beleőrül a gyerek, hogy mindig kényszerítve van mozgásra, beszédre..


Szóval próbáld jutalmazni, de ha teheted, bízd másra, ne te szívj vele. Ha túl sokba kerül, amit megértek, akkor viszont nincs választásod.. megpróbálni meg kell, hátha nektek is csak ennyi kell. Nekünk nem hatott.

2022. júl. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
36%
Ne haragudjatok, de ilyen gyakorlatok, ami labdás, mozgás van benne hogy függ össze a beszèddel? Hogy indul be ettől a beszèd? Nálunk azt, akinèl nem indul a beszèd, logopèsushoz küldik, nem tornázni..
2022. júl. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
94%

#7 Érleli az idegrendszert. Mint ahogy minden más mozgásos forma is. Ezért ajánlják annyira, hogy hintázzon a gyerek, másszon, csúszdázzon, stb.

A pontos mechanizmusát én sem tudom, valamit magyarázott nekünk a terapeuta, de nekem eléggé katyvaszos volt, pedig jó voltam anatómiából.... na mindegy!

Mi elfogyasztottunk már néhány terapeutát és sajnos elég sok terápiát kipróbáltunk, de a nagyja részével szkeptikus vagyok (köztük a Tsmt-vel is), mert azokkal a gyerekkel, akiket ilyen helyekre hordanak, általában otthon a szülők is rengeteget foglalkoznak, így kijelenteni, hogy CSAK a terápia miatt kezdett el beszélni, olyan, mintha azt mondanánk, hogy eddig a szülei mindent rosszul csináltak, de bezzeg most jött valaki aki huss és pöcc megnyomott egy gombot és minden rendben van. Nem, ez nem így működik. A beszéd elindulása is egy folyamat. Valakinél rövidebb, valakinél hosszabb, de nem heti 4x45 perc miatt indult el, hanem mert a környezete beszélt hozzá, játszott és foglalkozott vele, a gyerek pedig "beérett" .

A másik pedig, amikor azt mondják, hogy a terápia hátására 3 évesen megindult a beszéde vagy 4 évesen szoba tiszta lett. Hát, valószínűleg terápia nélkül is az lett volna, mert egyszerűen elérte azt a szintet. Vannak nagyon későn érő gyerekek (itt általában valamilyen idegrendszeri gond van), akik mozaikszerűen gondolkodnak. Előbb minden részletet külön-külön megismernek, majd amikor a fejükben összeállt a kép, akkor egyik-napról a másikra elkezdenek beszélni. (és nek csak a beszédben, hanem ez mindenre igaz náluk) A lányom is ilyen. Ha a fejünk tetejére is álltunk volna a terapeutával akkor sem kezdett volna hamarabb beszélni, mint ahogy megérett rá.

Természetesen jó tréningezni az elmét, egyre messzebb húzni a határokat, vannak szuper terápiák és nagyszerű szakemberek, akiknek a puszta jelenléte is fejlesztő hatású, de itt nagyon-nagyon sok mindennek kell klappolnia ahhoz hogy egy gyerek fejlődjön.

2022. júl. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
41%
Ilyen piciknek ezert az ayres vagy diszit tornat ajanljak. Kevesbe kotott, gyerekhez igazodo.
2022. júl. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Én magamtól vittem el a 21 hónapos fiamat. Végig üvöltötte, túl kicsi hozzá, szerintem. Hiába mondják h a tsmt, fél éves kortól ajánlott..de a nő azért megküzdött vele, rányomta a labdára,stb. Rendesen leizzadt. Na erre én képtelen vagyok, pedig biztos hatásos.. akkor inkább tanuljon meg később beszélni.Én nem fogom a fizikai erőmet bevetve, fél órán keresztül síratni a gyereket!
2022. júl. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!