Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek jó döntés?

Szerintetek jó döntés?

Figyelt kérdés

Férjemmel mindig is 2 gyereket szerettünk volna, van már egy kislányunk, aki 1 éves. Úgy terveztük, hogy kb 2 éves korára szeretnénk kistesot, egyrészt úgy talán egy idő után jobban el vannak együtt, mintha több ev korkülönbség lenne, illetve így egyben itthon tudnek lenni a kisebbik 2 éves koráig.

Most viszont úgy érzem nem állok készen sem a terhességre, sem mégegy gyerekre. Itt van a kislányom, aki a mindenem, egyszerűen nem akarom tőle elvenni a figyelmet. Ráadásul nagyon rossz alvó, nem tudom terhesen hogy viselnem ezt a fokú kialvatlanságot. De a legfontosabb, hogy egyelőre egyszerűen csak Őt akarom.

Ez azt jelenti, hogy legkesobb 2 éves koraban vissza kell mennem dolgozni, magát a munkámat nagyon szeretem, viszont messze van. Mikor még nem volt a kicsi, nem volt gond bevonatozni, de most mindenképp át kell kérni magam, ha tudom. Ha meg nem , akkor pedig másik munkát kell keressek. Ez a része a legbizonytalanabb. Mégis úgy érzem így a jó. A kistesót pedig a kislányom 4 éves kora körülre gondoltam, mikor azért már rendesen jár oviba, és én is dolgoztam 2 évet. Igaz, hogy én akkor már 32 leszek és 30 alatt szerettem volna mindenképp csak szülni, de nem érzem magam most késznek rá.

Tudom, hogy ezt nekem kell tudnom, csak kíváncsi vagyok Ti mit gondoltok, nálatok hogy alakult, ha esetleg hasonló volt a helyzet.



2022. okt. 16. 17:41
 1/5 A kérdező kommentje:
A helyesírási hibákért elnézést, nem figyeltem rendesen
2022. okt. 16. 17:41
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen volt hasonló. Aztán úgy volt nem is lesz több baba, majd mégis, közel 6 év korkülönbséggel.


Ha nem vagy rá készen akkor nyilván a legjobb, ha nem most vállaljátok be.

2022. okt. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
36 évesen szültem először és oviig nem vagyok hajlandó másodikat szülni, mert nincs kedvem egy totyogóst kísérni nagy pocakkal,hányingerrel stb. Férfiaknak könnyű tervezgetni,de végül mi vagyunk 0-24 szolgálatban.
2022. okt. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
6 év van a gyerekeim között, imádom. Nagyon jó tesók. A kicsi 2 éves de minimum ismét 2 évet várnék még a tesóval.
2022. okt. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%
Nekem is voltak kételyeim, sőt, vannak is. De mi tényleg nem várhatunk, és mindenképpen 2 gyereket szerettünk volna. Most 38 évesen várom a másodikat. Valóban nehéz a terhesség a kicsivel (az enyém 2 eves és 21 hetes terhes vagyon), de a masodik trimeszterre jobb lett. Az én kisfiam is megebred 3-4 alkalommal egy éjjel, es olyankor kicsit el kell ringatni, úgy a leggyorsabb visszaaltatni, hát nagyon nehéz néha kimaszni az ágyból. De nem lehetetlen, es igazaból rosszabbra számitottam. Bennem is vannak félelmek, meg vagyok kicsit ijedve, hogy a kis idillünk hogy fog borulni az öcsi érkezésével, ugyanakkor azt érzem, hogy még sose volt részem nagyobb kalandban. Hallgatok egy online kurzust a kistesóról, egy gyerekpszichológus tartja, sok hasznos és megnyugtató dolgot mond, úgy érzem, így felkészültebb leszek. Én készen allok, a ketelyeim ellenére. Mondjuk a hormonok is nyilván közrejátszanak.
2022. okt. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!