Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 és 5 éveseket ki hogy...

3 és 5 éveseket ki hogy altat? Az ovi miatt muszáj aludniuk. De nagyon nehezen alszanak el. Pedig megyünk ki a levegőre de szerintem semmit sem számít. Nem akarnak aludni délután,este sem.

Figyelt kérdés
1-1.5 óra az altatás a kisebbnek mindig. A nagyobb előbb elalszik bár néha nem. Oviban is aludni kell így itthon is muszáj. Hiába szólok szépen, csúnyán, semmi sem használ. Mit csináljak?
2022. okt. 17. 14:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém nem alszik délután ha itthon van, legalább este korábban tudom lefektetni. 5 éves. Oviban mindig alszik.
2022. okt. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Parancsra nem lehet elaludni, gondolom neked se menne. Az oviban nyilván jobban kifáradnak, mert sok gyerek van együtt, zaj, sok inger. Én azt javaslom, legyen csak csendespihenő. Feküdjenek le, fél órát csöndben legyenek ágyban a félhomályos szobában. Aki nem alszik el, az kimehet utána (de ne ébressze föl a tesóját).
2022. okt. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
51%
Soha nem aludtam óvodában, kínszenvedés volt. sosem értettem, hogy egészséges gyereknek miért kell aludnia. De amióta látom, hogy 3 éves gyerekek rohangálnak az utcán este 10-kor, azóta értem, hogy nappal miért tudnak aludni.
2022. okt. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%
A nagyobbom mar 2,5 evesen se aludt meg az oviban sem. Elotte aludt, es borzalom volt az esti altatas. Azota viszont szepen elalszik este.
2022. okt. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
59%

Nappal altatni? Ha nem akar akkor sehogy.


3.5 éves a fiam. 2 éves kora óta nem alszik nappal. Az oviban sem kell aludni, csak csendben pihenni.


Reggel 7kor kel, így is majdnem 10 óra mire elalszik. Ha nappal még altatnám, lenne éjfél-1 óra mire este leteszem.

2022. okt. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy ha a kicsi nem alszik délután akkor nem bírja ki estig. Ő még kicsi ahhoz hogy ne aludjon. Meg ha itthon nem alszik akkor oviban hogy fog? Akkor meg majd szólnak az oviban hogy miért nem alszik. Mivel akkor megszokja itthon hogy nem alszik.
2022. okt. 17. 15:19
 7/17 anonim ***** válasza:
79%
A lányom 2 évesen már nem aludtnitthon, bölcsiben, oviban mindig aludt. Otthon későn kelt, ha mentünk oviba korán.
2022. okt. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%
#6, nekem van ismerősöm, akinek a 2 évese hétköznap szinte sosem alszik délután, képtelenség elaltatni. Hétvégén viszont 99,5%-ban igen (akkor az apukája altatja, hétköznap anyával van). Pedig ez 2 nap az 5-tel szemben, az ovinál meg pont fordítva van. Szóval ez nem feltétlen működik így, hogy akkor majd az oviban se fog aludni.
2022. okt. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan altatod másfél óráig? Addig mesélsz, vagy mi?
2022. okt. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
2 és 4 évesek a gyerekek. A nagy kétéves korától nem alszik nappal, a pici sem hajlandó, ha itthon vannak. A bölcsiben, oviban mindkettő alszik. Ha látja, hogy a többiek alszanak, akkor ő is fog. Én biztos nem kínlódnék ezzel 1,5 órát.
2022. okt. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!