Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Emiatt le lenne maradva?

Emiatt le lenne maradva?

Figyelt kérdés

1 éves gyermekem nem mond 2 szótagos szavakat pl baba, mama, sem hangutánzó szavakat. Egyedül a nem-et mondja, illetve halandzsazik. Egész nap beszélek hozzá, mesélek is. Amúgy nem zavarna, de az apukája 3 éves koráig nem szólalt meg, mutogatott mindenre, úgy értette meg magát. Anyósom meg mikor a kicsi most ugyanezt csinálja, mindig mondja, hogy olyan leszel, mint az apád ...illetve ugye a statuszon is kérdés volt, hogy mond-e már szavakat.

A szavak jelenteset ismeri pl csucsu , zokni, cipő, pelus stb.

Mozgásban viszont nagyon belelendült, a napokban már elkezdett rohangálni.



2022. okt. 19. 10:27
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Egyáltalán nincs lemaradva. 1 évesen a lányom még csak azt mondta, hogy "de".

Most 2 éves múlt szeptember elején és gyönyörűen, ragozva, múlt időt használva folyékonyan beszél.

2022. okt. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

2 éves, intelligens, mozgásában kiváló kislányom van, beszélni pár szót használ, cserébe mindent megért és megtesz, szorgos, érdeklődő, kíváncsi.

Orvosunknak felvetettem az aggodalmam, miért nem hajlandó még megpróbálni sem a beszédet.

Megértjük, megérteti magát, a többi egyéb mozgás/teendő jobban leköti minthogy beszéljen.

Még az igen-nem-et sem szavakkal használja.

Másfél éves kora után kezdte el mondogatni (mama,papa,apa,anya) az egyszerűbb neveket.

Nem kell aggódni,mert másik periódusban tart mint a nagykönyv szerint kellene.

:)

Tsmt tormát ajánlják nagyon beszédfejlődés fokozására,ha gondolod ennek nézz utána.

(Nekünk nincs a közelben sajnos lehetőség rá)

2022. okt. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
nincs lemaradva. ha nincs szervi baja, akkor legkésőbb az óvodában meg fog indulni a beszéde. ha addig meg tudja értetni magát veletek, másokkal én tennék rá magasról.
2022. okt. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez calami új divat h az 1-1,5 éves gyerektől beszédet vártok el?


Igen. Van aki ilyenkor már mond szavakat. De a legtöbben NEM.

Horgyják már beszédindításra a 1,5 éves gyerekeket, hogy a többi anyukának lehessen dicsekedni h "áhh az enyém már beszél. A tiéd még nem? 😱"

2022. okt. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
hordják (nem tudom honnan került bele a gy)
2022. okt. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Az enyém akkor tanulta meg a második szót (ugye a "nem" hamar megvolt neki), amikor elkezdett járni. Olyan helyen lakunk, ahol nincs járda, de ez úgy nem is zavar senkit, az a kevés autós tudja, hogy lépésben kell haladni, mert az összes gyerek az úton játszik. Na de ha jön egy autó, akkor az utca végén valaki felüvölt, hogy "vigyázz, autó!", és akkor ezt az összes gyerek továbbadja. Na az enyém sem akart kimaradni, hamar megtanulta kimondani az autót.
2022. okt. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs lemaradva. Mondom ezt úgy, hogy az én fiam még ennyit sem mondott egy évesen, pedagógiai szakszolgálaton vizsgálták, minden rendben van vele.
2022. okt. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

1 év és 3 év között van 2 évnyi idő megtanulni beszélni.


Igen kevés gyerek tud 1 évesen mondani bármit 🤦‍♀️

2022. okt. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én két évesen szólaltam meg.
2022. okt. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindenkinek igaza van. A fiam mátr 8 hónaposan mondta: apapa, anyanya, tete. Ennyi volt a szókincse 1 éves koráig. Jött a baba, stb. A lányom 14 hónapos koráig csak azt mondta: nem. 🙂
2022. nov. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!