Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek le van kicsit...

Szerintetek le van kicsit maradva az 1 éves kislányunk ilyen téren?

Figyelt kérdés
Anyósom sajnos egyre többször mondja hogy az étkezésében változtatni kell meg a mozgásában motiválni. Napi 5ször eszik reggel 240 ml tápszer, tízóraira gyümölcs legtöbbször banán, néha tejpép vagy üveges gyümölcsös bébiétel hozzákeverve a banánhoz, utána néha kevés tápszer, ebédre sokszor üveges bébiételt kap és krumpli van hozzá főzve, hétvégén szokott néha anyósom főzni neki húslevest vagy valami zöldségeket. Uzsonnára a maradék főzeléket kapja és később joghurt vagy krémtúro. Estére pedig 240 ml tápszer. Anyósom szerint el kellene kezdenem főzni neki rendes főzeléket meg napi többször etetni mert mindig ragaszkodok a megszokott dolgokhoz és nem adok neki újat. Az a helyzet hogy a főzésben nem vagyok jó és nem igazán tudom mit hogyan kellene csinálni neki. A darabos kajáktol is oklendezik ha a főzelékében van így még paszírozom neki. A mozgásában is szerinte nem kellene ülni vele hanem motiválni h kapaszkodva lépegessen menjen bármerre. Fel szokott állni az ágy fotel szélén és lépeget párat úgy h nem fogom de még nem indult el. Sajnos az a baj nem vagyok egy talpraesett beszédes határozott anyuka így úgy érezheti a kislányom h unalmas vagyok és ő a főnök. Nem tudom hogyan változtassak ezeken de félek h ő is zárkózott elülős lesz. Más anyukák olyan lazán veszik ezt az egészet mennek vele ide oda valakinek már rég eszik darabos kajákat és elindult. Nem tudom h ők hogyan érték el ezeket első gyerekes anyukáként, de én segítséggel se tudom sokszor jól csinálom e.
2021. jún. 17. 15:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
39%
Semmivel nincsen lemaradva a lányod. Az idősebbek már nem emlékeznek mit mikor csinált a gyerek, ezért jönnek mindig ezzel a dologgal...
2021. jún. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért ideje lenne már darabosat ennie és mozgásban is engedni önállósodni.
2021. jún. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem 1 évesen már rég kellene neki kinalgatod darabosat. Nem a fozelekben, hanem külön. Tízórai is gyümi darabokat, nem pépet. Tanulgatnia kell rágni és sok baba utalja ha darabok vannak a pürében. Adj a kezébe kifli véget, pirítós csíkot, banán, eper, barack darabot. Az öklendezés is természetes, így tanulnak. Egyetek együtt, mutasd neki,hogy hogy rágsz.ha félsz,hogy nagyot harap, akkor vágd kicsire (jót tesz a csipegetés a finom motorikának)vagy fogd te neki a darabot. Mi7,5 hónaposan kezdtük ezt, egy évesen már nagyon szépen rágott és a mi ételünkből evett.

Sokszor ledobalta vagy szetnyomta a falatot,ez is normális. Nem fog neki elsőre valószínűleg tetszeni, hiszen sokkal egyszerűbb hogy te belapátolod neki a pürét,ezzel pedig dolgozni kell.

A járást viszont valóban nem tudod és nem is szabad erőltetni,siettetni, azt majd tudja ő.

Sok sikert ! 👍🏻👍🏻

2021. jún. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
2-es vagyok, nem kell erőltetni a járást, csak hagyni többet önállóan kibontakozni. Nem baj ha elesik, nem kell egyből felsegíteni, meg fogja tanulni. (Itt most nyílván nem arra gondoltam, hogyha olyan csúnyán esne el, akkor ne segítsünk neki, de erre azért nagyon kicsi az esély.)
2021. jún. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%
Nem anyósodé a gyereked, nem kellene beleszólnia. Én főztem sokat, amit másfél éves koráig meg is evett, utána már egyáltalán nem. Vegyél neki pufit, kölesgolyot, azt szeretik csipegetni, de ha nem eszi meg úgysem tudsz mit csinálni, olyan egészséges felnőttet nem nagyon láttam, aki csak pürét enne, majd megtanulja. A mozgást pedig nem kell erőltetni, helyet kell neki rá biztosítani, hogy, önállóan megtanulja a dolgokat, vidd ki a játszotérre például.
2021. jún. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

1 évesen már réges rég darabosat, és azt ehetné amit ti.. 1 évesen már falatkákat kellene csipegetnie a kezeivel. Mondjuk ebben szerintem nagyon egyhangúan eteted..

Mozgást és a járást viszont nem kell se nem szabad erőltetni. 18 hós koráig kell elindulnie legkésőbb.

2021. jún. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene elindulnia egy évesen? Másfél éves korig kell megtanulnia járni. Ne erőltesd!
2021. jún. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
49%
Azért öklendezik a darabostol,mert egy éves léttére bébi étellel tömöd szerencsérlent.Úgy fogsz járni mint ismerősom.Majd két éves gyerek csak a tápszert meg a bébi ételt eszi meg.Már rég azt kéne ennie ,amit ti!A kislányom 8 honapos korátol azt eszi amit mi.Imádja a pörit tésztaval,a rizst,leveseket,rántottat ,virslit.stb.De én már 6 hinapis korátol darabosat adok neki.
2021. jún. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%
A jârással nincs elkésve, de az evés így nem jó. Kellene már darabosat ennie. Az én 9 hónapos lányom ma például rakott kelt ebédelt. Ő is kap bébiételt, de csak darabosat. Már 7 hónaposan ette a darabos ételeket. Kezd el hozzászoktatni, ne félj.
2021. jún. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%

Na jól le lettem pontozva /1-es/

A fiam is 1 éves és nem hajlandó csak pürét enni. Pedig velünk eszik és mindig kínáljuk azzal, amit mi eszünk. Harapja a falatot aztán kiköpi, meg öklendezik. A pufi, meg a keksz az csúszik, mert azt szét áztatja a szájában. Szegénykém nagyon próbálkozik pedig. A bolognai, meg a paradicsomos húsgombócot is tömné befelé, de nem megy a rágás. Nem minden gyerek fejlődik egyformán, majd eszik darabosat. Nem fog 18éves koráig pürén élni.


A járással meg egyáltalán nincsen elkésve. 1 évesen a bútor mellett "kell" kapaszkodva lépegetnie. Persze nem szabad akadályozni a fejlődését, de erőltetni sem kell semmit.

2021. jún. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!