Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet kezdeni egy gyerekke...

Mit lehet kezdeni egy gyerekkel, ha egyszerűen minden dolgát elhagyja?

Figyelt kérdés

Elsős


Abból áll az életünk hogy próbáljuk kinyomozni, mit hol hagyott el. Ő is szív vele, nemcsak én. És mégis másnap megint.


Hogy segítsek neki? Régen is ez volt, de az ovi azért nagyobb figyelemmel van a gyerekek holmijára.


2022. okt. 25. 16:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Hagyni kell,ha elhagyta nem kap újat vagy ha olyan is pl tolltarto amit muszáj venni, akkor a legolcsóbb szart kapja. Abból tanul.
2022. okt. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Figyelemzavar. Nem ártana megnézettetni..
2022. okt. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%

Nem, nem figyelemzavar, és büntetni is felesleges érte. Ennyi idősen ez tök normális, én is mindenemet elhagytam ennyi idősen, pedig nem voltam figyelemzavaros.

Mindenre írjátok rá a nevét, ő pedig tanulja meg, hol vannak a suliban a talált tárgyak. Ha mész érte, időnként kérdezz rá a portán, nem adtak-e le ezt-azt, nagyon gyakran ott kötnek ki ezek. Máshol úgysem nagyon lehetnek az elhagyott cuccai, mint a suliban. Illetve a kisebb tételekből (vonalzó, radír, ceruzák) legyen több is otthon elfekvőben.

2022. okt. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
De akkor mi ez, ha nem figyelemzavar?
2022. okt. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
Én is mindent elhagytam. Nem tudtak velem mit kezdeni. Egyszer a komplett iskolatáskámat hagytam el. Annyira megijedtem, hogy mit szólnak, hogy nem mertem hazamenni utána, hanem a mamához mentem, bezárkóztam egy szobába és bőgtem. Én is azt gondolom, hogy valamiféle figyelem zavarom tuti volt/van. Valahol egyetem elején jöttem rá, hogy listákat kell írnom, jegyzetelnem, mindig mindent mindenhová és akkor többé-kevésbé jól funkcionálok.
2022. okt. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Feltestvére is ilyen volt, emlékszem mikor kicsi volt. Most gimis, már alig hagy el dolgokat.

Az apjuk is hajlamos kulcsot, pénztárcát, telefont otthagyni valahol, de elveszteni nem szokta. Illetve komolyabb dolgot se hagy el.


Szóval idővel javul. De ez a 2 hónap sokkolt most engem.

2022. okt. 25. 18:30
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
Nekem a radírom például mindig bele volt kötve a tolltartóba egy 30 centis madzagon. Meg hasonló trükkök. Sajnos nálunk ez családi vonás. Anya mesélte, hogy vele nagyon sokat veszekedett az anyukája, de hiába, tényleg igyekezett, de akkor is mindent elhagyott. Így velem meg az öcsémmel már nem veszekedett, hanem átadta azokat a kis trükköket, amik valamennyit segítenek. A kesztyűnk is bele volt kötve a kabátba, a kulcsomat egy karabinerrel a nadrágzsebembe varrt hurokra akasztottam, így nem vesztettem el, mert rutin lett belőle. Idővel javult a helyzet, valóban, de főleg a megtanult technikák miatt. Most is pl. egyszerre csak egy ételt tudok főzni, tehát nem tudom a húst meg a köretet együtt stb. Aztán most, hogy saját gyerekem van, de még kicsi, megint előállt a katasztrófahelyzet. Felfordítja a lakást, folyamatosan ad egy kis alapzajt, ami épp elég, hogy már ne tudjak koncentrálni és állandóan elfelejtsem, épp mit is akartam csinálni. De hát ez van, én ezzel élek együtt.
2022. okt. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%
Ja és felnőttként is igyekszem az olcsó dolgokat választani. Olcsóbb telefont (na azt nagyon könnyű elveszteni, mert sokat használom), olcsóbb notebookot (elveszteni nem szoktam, de kétbalkezes is vagyok, leejtem stb.) és mindenből inkább az olcsóbbat, esetleg használtat. Így kevesebbet stresszelek, és a kevesebb stressz miatt tulajdonképpen jobban tudok figyelni is.
2022. okt. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%

Figyelemzavar


( a fenn említett családban halmozottan )


Lehet fejleszteni


És a trükkjeik szuperek..

2022. okt. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az enyem enyhe


Csak a táskámat hagytam otthon


1,5 kmt mentem gyalog a suliba és nem tűnt fel


Beültem a padba

Vártam az órát.


Ez csak egy eset


Érettségin 11 pontot vesztettem matekon

Mert volt egy c krdés ia

Pluaz a másik feladatban nem tudtam lemásolni a számokat helyesen…

2022. okt. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!